fbpx
Search
Close this search box.

Kuo serumas skiriasi nuo veido kremo?

Jeigu jūsų kosmetinėje, skirtoje kasdienei veido odos priežiūrai, jau yra vienas ar keli serumų buteliukai, vadinasi, jau žinote šių koncentruotų priemonių naudą.

Tačiau „Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė sako, kad vis dar dažnai sulaukia klausimų, kam reikalingi serumai? Juk mūsų mamos ir močiutės naudojo tik veido kremus.

„Serumas ir kremas – du skirtingi produktai pagal savo tekstūrą, sudėtį ir paskirtį. Serumai veikia gilesnius veido odos sluoksnius, greitai įsisavinami. Serumų tekstūra – lengvesnė, vandens pagrindu, o kremų – tirštesnė.

Serumų poveikis – stipresnis, nes jų sudėtyje yra ženkliai daugiau aktyvių medžiagų (vitaminų, antioksidantų, peptidų, augalinių ekstraktų, hialurono rūgšties, pro ir prebiotokų) – apie 70-80 procentų, o kremuose – iki 20-ies.“

Tiesa, derėtų akcentuoti vieną niuansą: serumų sudėtyje įprastai nebūna nuo žalingų saulės spindulių, sausumo ar šalčio apsaugančių ingredientų, todėl serumu probleminės veido odos zonos dengiamos prieš naudojant kremą.

Kaip išsirinkti serumą?

Moksliškai įrodyta, kad odos plonėjimą, drėgmės stygių, raukšlelių atsiradimą skatina natūraliai žmogaus organizme sintetinamo baltymo, vadinamo kolagenu, mažėjanti gamyba. Šis procesas prasideda sulaukus 23-25 metų.

Veido odos priežiūros priemonės turėtų būti pasirenkamos ne pagal amžių, o pagal odos būklę. Jauna moteris gali nualinti savo odą dėl pernelyg dažnų saulės vonių, nesinaudodama odos apsauga, turėdama žalingų įpročių, susidurianti su miego trūkumu ar maistinių medžiagų, – ypač aminorūgščių stoka.

Renkantis bet kokias kosmetines priemones, nederėtų vadovautis draugių patirtimi ar rinktis aklai reklamuojamus produktus. Kiekvienas iš mūsų yra individualus kūrinys, momentinė odos būklė gali periodiškai kisti.

A. Bagdonės teigimu, kiekvienas grožio specialistas ar gydytojas dermatologas odos būklei vertinti turi savitą požymių skalę: „Clinicus Klaipėda“ pacientams siūlome objektyvią ir neklystančią diagnostinę sistemą „Skin Instant Lab“. Ši kompiuterinė 3D odos analizė leidžia stebėti momentinius odos būklės pokyčius, individualiai parinkti efektyviausias procedūras ir priemones tęstinei odos priežiūrai namuose. Taip pat – prognozuoti odos pasikeitimus ateityje, išvengti senėjimo pasekmių.

Ar serumo efektyvumas priklauso nuo kainos?

Serumų ir kremų kainas lemia jų sudėtis ir veikliųjų medžiagų koncentracija. Kuo ingredientai kokybiškesni ir efektyvesni, tuo kaina didesnė.

Antra vertus, neužtenka įsigyti puikios kokybės ir sudėties serumą, neįsitikinus, ar jums jo tikrai reikia ir kokio rezultato tikimąsi. Todėl neeksperimentuokite namie su įvairiais produktais, tada neteks ir nusivilti dėl nesulaukto efekto ar dar blogiau – atsiradusių nepageidaujamų šalutinių reiškinių.

„Mūsų klinika – pripažintas grožio laboratorijos „Biologique Recherche“ ekspertų centras, šis liukso klasės prekės ženklas siūlo aukščiausios kokybės produktus, serumų asortimente – kelios dešimtys variantų epidermio būklei gerinti. Kiekviena priemonė parenkama individualiai“, – sako gydytoja dermatologė.

Kaip ir kada naudoti serumą?

Serumai pagal savo sudėtį įprastai skirstomi į drėkinančius, jauninančius, stangrinančius, tonizuojančius ir kt.

Jeigu nėra išskirtinių odos būklės savybių, įprastai serumas naudojamas ryte ir vakare – tokiu būdu išsaugomas drėkinantis efektas, aktyvios medžiagos geriau įsisavinamos.

Siekiant skirtingų rezultatų, galima derinti kelių serumų naudojimą. Pavyzdžiui, serumai, kurių sudėtyje yra retinolis, glikolio rūgštis, naudojami vakare.

Jeigu kremu tepame visą veido odą, kaklą, dekoltė zoną, serumo paskirtis – vadinamasis taškinis poveikis probleminėje zonoje. Todėl serumo reikia vos kelių lašelių. Šios priemonės efektyvumas nepriklauso nuo panaudoto kiekio, todėl nereikia be reikalo jos eikvoti.

Kasdienės odos priežiūros rutiną galima palyginti su apsakymu: įžanga – odos valymas ir tonizavimas, dėstymas – serumas, pabaiga – kremas. Kad serumo aktyvios medžiagos spėtų įsisavinti, kremą rekomenduoju tepti praėjus ne mažiau kaip 15 minučių.

Klinikos pacientams, kurie renkasi profesionalią veido odos priežiūrą, siūlome serumų efektyvumą 2-3 kartus sustiprinančią aparatinę procedūrą „Remodeling Face“.

Ar galima serumą naudoti vietoj veido kremo?

Naudojant kai kuriuos serumus, tepti kremą po to nelabai ir norisi: oda sudrėkinta ir švyti. Kada naudoti serumą ir kremą, o kada galima apsiriboti tik vienu produktu –priklauso nuo serumo sudėties ir paros laiko.

Ryte ar dieną serumą geriau naudoti kartu su kremu, kurio sudėtyje dažniausiai būna SPF. Antioksidaciniams, rūgštiniams, su vitaminu C serumams kremo „draugija“ taip pat reikalinga, kad būtų pasiektas maksimalus efektas. Serumas sustiprina kremo poveikį, o ne atvirkščiai.

Ar oda gali „priprasti“ prie vieno serumo?

Serumai sprendžia vienokias ar kitokias veido problemas. Tikslas – jas pašalinti per trumpesnį ar ilgesnį laiką. Jei nebėra problemos – tai ir specialisto parinkto serumo nebeverta naudoti. Pavyzdžiui, serumą su antioksidantais galima naudoti bet kokiame amžiuje, ypač tinka kovai su kuperoze, odos uždegimais.

Serumai su retinoliu stabdo senėjimo požymių atsiradimą ir akne, su rūgštimis padeda išvengti odos pigmentacijos, hiperkeratozės ir sumažinti išsiplėtusias poras. „Serumai su hialurono rūgštimi – universalūs ir drėkinantys, todėl tinkami naudoti nuolat”, – sako klinikoje Klaipėdoje dirbantis dermatologas.

 

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją