fbpx
Search
Close this search box.

Vyrų krūtų padidėjimas (ginekomastija) vargina bet kokiame amžiuje: ir paauglius, ir brandaus amžiaus vyrus.

Pagrindinė ginekomastijos priežastis – per didelis moteriškų lytinių hormonų estrogenų ir per mažas vyriškų hormonų androgenų kiekis vyro organizme.

Ginekomastijos atsiradimą lemia genetika, hormoniniai pokyčiai, antsvoris, tam tikrų medikamentų (antidepresantų, anabolinių steroidų) vartojimas.

Pieno liaukų išvešėjimas kamuoja apie 30 procentų vyrų. Fiziškai ginekomastija nėra pavojinga, psichologiniai kompleksai ir diskomfortas – didesnė problema, kai apsinuoginimas net intymioje aplinkoje kelia vyrams rūpesčių.

Kartais vyrai galvoja, kad aktyviai sportuodami ir augindami raumenis atsikratys ginekomastijos, tačiau fizinė veikla sporto salėje įprastai tik dar labiau išstumia krūtinės riebalinį audinį į paviršių.

Plastinės operacijos metu nusiurbimo (liposakcijos) būdu pašalinami riebalai ir, esant reikalui, pieno liaukos. Operacija trunka 1-2 valandas, po operacijos pacientas išleidžiamas namo tą pačią dieną.

3-4 savaites po operacijos pacientui reikia dėvėti specialią kompresinę juostą, į aktyvų gyvenimą galima sugrįžti po 5-6 savaičių.

Individualios konsultacijos metu plastikos chirurgas nustato ginekomastijos laipsnį ir įsitikina, kad paciento krūtinė padidėjo ne dėl per didelio antsvorio. Šiuo atveju diagnozuojama pseudoginekomastija, kuri mažinama sportine veikla ir subalansuota mityba.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją

Registracija vizitui

Clinicus Vilnius

Registracija vizitui

Clinicus Klaipėda