fbpx
Search
Close this search box.

Negydoma hiperhidrozė gali tęstis visą gyvenimą. Gausus prakaitavimas erzina ir priverčia atsisakyti įprastų kasdienių dalykų: šviesios spalvos rūbų, skatina vengti žmonių susibūrimų, kelia diskomfortą, reikalauja padidinti dėmesį asmeninei higienai.

Pats prakaitas neturi nemalonaus kvapo – jis atsiranda pasiekus odos paviršiuje esančias bakterijas.

Normalu, kai prakaituojate esant šiltiems orams, sportuodami, karščiuodami, susinervinę, sudirgę arba išsigandę. Jeigu prakaitas išsiskiria ilsintis, o prie normalios lauko ir kūno temperatūros drėksta rankos, nugara, pažastys, smilkiniai – vadinasi, laikas kreiptis į specialistus.

Šiuo atveju vienintelis efektyvus būdas įveikti gausų prakaitavimą yra hiperhidrozės – t. y. pagausėjusio prakaitavimo gydymas, įvertinus ligos sunkumą ir lokalizaciją.  Vienas paprasčiausių, efektyviausių, prieinamiausių metodų – botulino toksino injekcijos nuo prakaitavimo.

Hiperhidrozė gali kelti ne tik kasdienių rūpesčių dėl šlapių pažastų ar gausiai drėkstančių delnų, bet ir signalizuoti apie rimtesnius negalavimus. Jei gausiai prakaituojant pakyla kūno temperatūra, mažėja svoris, skauda krūtinę, kankina dusulys ar greitas širdies plakimas, reikėtų suskubti kreiptis į gydytoją. Vyresnio amžiaus moterys daugiauu prakaituoja ir prasidėjus menopauzei.

Prakaitavimui mažinti pirmiausia imkitės atitinkamų  priemonių namų sąlygomis: prauskitės po dušu bent du kartus per dieną. Dėvėkite nevaržančius judesių natūralaus pluošto rūbus ir avalynę. Reguliariai šalinkite pažastų plaukelius, gerkite pakankamai mineralinio vandens, valgykite daugiau žuvies, daržovių bei vaisių, venkite alkoholio, gėrimų su kofeinu, riebaus, aštraus maisto.

Kai šių veiksmų nepakanka, prakaitavimą galima stabdyti paprastai, efektyviai ir moderniai. Nedideli botulino toksino (bakterijų „Clostridium Botulinum“ baltymo) kiekiai suleidžiami į problemines vietas. Tokiu būdu injekcijos sumažina prakaito išsiskyrimą.

Procedūros trukmė – iki 30 min., gydymas pradeda veikti po 3-4 injekcijų, poveikis išlieka apie 8-12 mėnesių. Vėliau procedūra kartojama, bet ne dažniau kaip kas tris mėnesius.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją

Registracija vizitui

Clinicus Vilnius

Registracija vizitui

Clinicus Klaipėda