fbpx
Search
Close this search box.

Nosies operacijos

Nosies formos korekcija (rinoplastika) – plastinė operacija, kurios metu derinama estetika ir funkcionalumas, grožio kūrimas ir sveikatos gerinimas.

Patyręs plastikos chirurgas šios vienos sudėtingiausių operacijos metu suteikia nosiai pageidaujamą formą, pašalina traumų pasekmes, įgimtus nosies struktūros defektus, esant poreikiui  – atstato kvėpavimo sutrikimus.

Įvairios traumos, nelaimingi atsitikimai, iš prigimties kreiva nosies pertvara ar nosies kriauklių hipertrofija sukelia įvairias problemas: knarkimą, ūminę slogą, neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, gali sukelti virškinimo sutrikimus. Rekonstrukcinė rinoseptoplastika ne tik sugrąžina galimybę laisvai kvėpuoti, bet veikia kaip prevencinė priemonė kitiems susirgimams atsirasti.

Rekonstrukcinė nosies plastika padeda atstatyti nosies formą po lūžių, netekus dalies nosies audinių ar visiškai netekus nosies. Kartais plastinės nosies operacijos atliekamos ir tais atvejais, kai nustatyti įgimti nosies konstitucijos kauliniai ir kremzliniai defektai.

Nosies operacijos metu koreguojamas nosies dydis ir proporcijos, nosies tiltelio plotis arba dydis, šnervių padėtis, nosies profilis su matomomis tiltelio kuprelėmis arba įlinkimais, išsiplėtęs arba išgaubtas nosies galiukas, didelės, plačios arba deformuotos šnervės, nosies asimetrija.

NOSIES FORMOS KOREKCIJA: sušvelninama nosies forma, sumažinama kuprelė, siaurinamas arba pakeliamas nosies galiukas.

NOSIES PERTVAROS KOREKCIJA: ne tik sugrąžinama galimybė laisvai kvėpuoti, bet veikia ir kaip rimtesnių susirgimų prevencija.

Nors egzistuoja taisyklingos nosies parametrai, realus rezultatas modeliuojamas individualiai. Svarbiausia – taisyklinga nosies forma, tinkanti prie paciento veido bruožų ir normalus kvėpavimas per nosį.

Prognozuojamą rezultatą po nosies operacijos galima pamatyti atlikus kompiuterinį modeliavimą Šveicarijoje sukurta sistema „Crisalix“. Tai padeda pacientams jaustis užtikrintai, nes galutinis pooperacinis vaizdas po nosies operacijos matomas praėjus metams.

Konsultacijos metu plastikos chirurgas ne tik atlieka nosies kompiuterinį modeliavimą, bet pirmiausia analizuoja ir įvertina paciento nosį ir veidą,  kvėpavimo funkciją. Esant poreikiui, papildomai konsultuojamasi su otolaringologu, kuris dažnai dalyvauja ir atliekamos operacijos metu.

Didesnės apimties nosies korekcija atliekama su pjūviais atviruoju būdu, po operacijos lieka nežymus, kelių milimetrų ilgio randelis. Smulkioms nosies korekcijoms operacija vykdoma uždaruoju būdu su vidiniais pjūviais nosies gleivinėje.

Galutinis vaizdas, kokio tikimąsi po nosies korekcijos, įprastai susiformuoja praėjus metams po operacijos.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją