fbpx
Search
Close this search box.

Lietuvoje noriai operuojasi pacientai iš JAV ar Australijos

 

Kokios plastinės operacijos yra populiariausios, paklausiausios, o kurias lietuviai renkasi rečiausiai? Kodėl?

Į portalo tv3.lt klausimus atsakė dr. Rokas Bagdonas, Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos prezidentas:

– Populiariausiomis plastinėmis operacijomis galima vadinti vokų korekciją, nosies plastiką, krūtų didinimą implantais su pakėlimu arba be jo, pilvo plastiką, liposakciją (riebalų nusiurbimą).

Rečiausiai pacientai renkasi tokias plastines operacijas, kurios neatitinka mūsų šalyje ar Europoje vyraujančių grožio standartų.

Pavyzdžiui, sėdmenų didinimas implantais – labai populiari operacija Lotynų Amerikoje, tuo tarpu lietuvių anatomija ir estetinis suvokimas yra kitoks.

Daugelis nori atrodyti jaunatviškai, džiaugtis lieknu, sportišku, proporcingu kūno siluetu.

Kada Lietuvoje apskritai pasijautė plastinių operacijų populiarumas? Palyginus su praeitais metais ar priešpandeminiu laikotarpiu, kaip pakito plastinių operacijų paklausa?

– Plastinės chirurgijos specialisto karjerą pradėjau 2004 metais, tuo metu daugiausiai atlikdavau rekonstrukcinių operacijų, gelbėjau pacientų gyvybes po nudegimų, prisiūdavau pirštus… Plastinių operacijų, kaip estetinės medicinos srities, paklausa nuolat auga pastarąjį dešimtmetį.

Nūdien Lietuvoje dirbantys gydytojai itin vertinami ir užsienyje gyvenančių pacientų, kurie atranda mūsų šalį kaip medicinos turistai.

Teikiamų paslaugų kokybe, turima įranga, profesionalumu ir kainomis kai kada lenkiame kitose valstybėse dirbančius kolegas gerąja to žodžio prasme.

Vien šiais metais sulaukiau dešimčių pacientų iš geografiškai Lietuvos atžvilgiu atokiausių šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos.

Estetinės chirurgijos operacijų paklausa nemažėjo ir pandeminiu laikotarpiu: dėl apribojimų kelionėms, žmonės buvo linkę labiau rūpintis savimi. Kaip pasakoja pacientės, nuotolinis darbas, online susitikimai privertė į save žiūrėti kompiuterio ekrane ir labiau nei bet kada kritiškai vertinti savo akių zonos būklę, atsiradusias raukšleles…

Tuo metu, žinoma, kad nutrūko pacientų srautas iš užsienio, tačiau padidėjo paklausa vietoje: į kliniką grįždavo esami pacientai su pageidavimu koreguoti kitą veido ar kūno vietą ar net įgyvendinti kompleksinius pokyčius.

Pavyzdžiui, viena populiariausių tokių operacijų – „Mommy Makeover“, įprastai atliekama moterims po nėštumo. Operacijos metu koreguojamos bent dvi kūno sritys. Dažniausiai – krūtys ir pilvas.

Tokia kompleksinė operacija leidžia greičiau pasiekti pageidaujamą rezultatą, nereikia organizmo apkrauti kelis kartus atliekamomis narkozėmis, laukia vienas reabilitacinis laikotarpis. Nei, tarkime, – atskirai atlikus krūtinės korekciją ir atskirai – operaciją dėl prasiskyrusių pilvo raumenų.

Pilvo diastazė – dažna problema, su kuria susiduria gimdžiusios moterys.

Kokios yra populiariausių plastinių operacijų kainos? Kaip jos pakito per paskutinius kelerius metus?

Kainos yra viešai skelbiamos kiekvienos klinikos svetainėje internete. „Clinicus Klaipėda“ – ne išimtis.

Jos gali kisti, atsižvelgiant į individualią problemą, kuriai pašalinti gali prireikti skirtingų sprendimų. Pavyzdžiui, jeigu ateina dvi pacientės su tuo pačiu klausimu – ką daryti su nukritusiais vokais, vienai užteks juos pakoreguoti, kitai viršutinių vokų plastiką gali tekti derinti su antakių pakėlimu. Tad ir kaina nuo 950 eurų padidėja iki 1200.

Krūtų operacijų kainos prasideda nuo 3200 €, jos kinta, priklausomai nuo pasirenkamų implantų gamintojo.

Beje, įdomus faktas: daugėja moterų, kurios nori ne didinti krūtinę, o ją susimažinti ir tokiu būdu išspręsti dėl didelio svorio atsirandančias problemas – atsikratyti galvos, stuburo skausmų.

Kūno kontūrų korekcijos kainos taip pat varijuoja.

Plastinių operacijų kainos pastaraisiais metais didėjo, tačiau ne taip drastiškai, kaip viskas dabar aplink.

Energetinių išteklių brangimas, medicinos įrangos kainų pokyčiai, darbo užmokesčio didėjimas neišvengiamai koreguoja kainodarą. Tačiau kiekvienas gydytojas ar estetinės medicinos klinika stengiasi išlaikyti tą patį aukštą paslaugų kokybės ir pacientų aptarnavimo lygį.

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją