fbpx
Search
Close this search box.

Gyvenimas operacinėje: viskas priklauso nuo komandos profesionalumo

Clinicus Klaipėda klinika operacijos

Daugelio iš dirbančių operacinėje vardai lieka už kadro: pacientai su jais susitinka prieš planuotą plastinę operaciją, arba jau pabudus po medikamentinio miego.

Tačiau komandinis darbas operacijos metu – itin svarbus: jeigu plastikos chirurgą galima būtų palyginti su dirigentu, genialiausias kūrinys neskambėtų be profesionalaus orkestro.

„Skaičiau, kad orkestrą turi sudaryti mažiausiai dvylika narių. „Clinicus Klaipėda“ operacinės komandai šis apibūdinimas visai tiktų, jei kalbame apie klinikoje dirbančių specialistų skaičių.

Jeigu turėti omenyje vienu metu dirbančiųjų operacinėje kiekį, mūsų – perpus mažiau.

Nepaisant to, kiekvieno indėlis ir atsakomybės laipsnis yra sudėtinės sėkmingos operacijos dalys“, – šypsosi plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas.

Jo teigimu, kai pacientas ateina konsultuotis dėl pokyčių, kurių tikisi, – plastikos chirurgas sykiu garantuoja, kad operacija bus sėkminga:

„Žinoma, kiekviena chirurginė intervencija turi komplikacijų riziką, tačiau operacinėje kartu dirbančių žmonių kompetencija ir bendras susitelkimas užtikrina tai, ką vienas plastikos chirurgas negalėtų nuveikti. Nes tai tiesiog būtų neįmanoma.“

– Atvėrėte klinikos „šventyklų“ – vienos iš dviejų įkurtų modernių operacinių duris. Pristatykite savo komandą…

Be plastinę operaciją atliekančiojo, į pagalbą neretai pasitelkiamas asistuojantis chirurgas.

Pavyzdžiui, kai atliekama nosies korekcija – plastikos chirurgas rūpinasi išoriniais pokyčiais, o otorinolaringologas – vidiniais: tvarko nosies pertvarą.

Klinikoje pacientus konsultuoja ir operuoja trys patyrusios otorinolaringologės: Inga Katutienė, Ingrida Anužytė ir Jūratė Diržauskienė.

Kai atliekama pilvo plastika ir pacientui būtina atlikti sudėtingesnę chirurginę intervenciją – sutvarkyti bambos išvaržą, pilvo sienos ar kirkšnies, į operacinę kviečiamas antrasis chirurgas.

„Clinicus Klaipėda“ pacientų paslaugoms – Marijus Ambrazevičius, Donatas Černiauskas ir Karolis Daktaras.

Panaši situacija, kuomet rūpinamės pacientų estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos sprendimais: į pagalbą kviečiame gydytojus akušerius ginekologus Michailą Tarachovskį ir Marių Diržauską.

– Kas atsakingas už paciento sveikatos būklę ir saugumą operacijos metu?

Anesteziologas –  labai svarbus specialistas! Jo kompetencijoje – teisingas anestezijos vaistų parinkimas, intubacijos atlikimas, paciento gyvybinių funkcijų stabilumo užtikrinimas ir stebėjimas.

Kartais juokaujame, kad nuo anesteziologo labiausiai priklauso, kad pacientas prieš operaciją užmigtų ramus, o atsibustų laimingas.

Klinikos operacinėje dirba puikiausi anesteziologai: Nerijus Ruškys, Nerijus Klimas, Aistė Mitkuvienė, Rasa Bražiūnienė, Antanas Kupetis.

Jiems asistuoja anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos Violeta Karalienė, Jūratė Ubartienė, Lina Jankauskienė.

– Dažnai plastikos chirurgo dešiniąja ranka vadinama instrumentatorė. Kodėl?

Chirurgas operacijos metu dirba galva ir rankomis, bet juk neįmanoma atlikti intervencijų pirštais.

Todėl itin svarbu komandoje turėti profesionalią ir patikimą operacinės slaugytoją instrumentatorę.

Jos pagrindinė misija – pasirūpinti, kad prieš operaciją būtų suruoštos visos reikalingos priemonės ir instrumentai, viskas būtų sudėliota chirurgui patogia tvarka.

Juk kiekvienas iš mūsų turi susikūręs savitą darbo rutiną. Džiaugiuosi, kad „Clinicus Klaipėda“ komandoje yra atsakingos „dešiniosios rankos“:  Aurelija Polikarpova, Sigita Jurgaitienė, Inga Jurjonaitė.

– Ar tai jau visi „operacinės orkestro“ nariai?

Tikrai ne. „Orkestro“ veikla būtų nevisavertė be operacinės slaugytojos padėjėjos.

Jos misija – užtikrinti maksimalų operacinės sterilumą prieš, per ir po operacijos, padėti visiems kolegoms.

Mūsų pagalbininkės – Gabija Batavičiūtė, Gražina Cegelskaja, Daiva Vainutytė.

Nepamirškime ir skyriaus slaugytojų, kurios rūpinasi pacientais po operacijos klinikos palatose. Ramunės Purienės, Rasos Vaitkienės atsakomybė –  šimtaprocentinė pacientų priežiūra ir slauga dienos metu.

Naktimis joms talkina slaugytojos Sabina Dišlerė, Aldona Danylienė, Ieva Markauskienė. Kaip vienam iš „Clinicus Klaipėda” įkūrėjų, man labai malonu, kad sutelkėme kompetetingą, atsakingą, nuoširdžią komandą.

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją