fbpx
Search
Close this search box.

Sėdmenų didinimas riebalais – trokštančioms moteriškų apvalumų

Iškilūs, stangrūs sėdmenys – tai moteriška ir patrauklu. Tačiau ne visas moteris gamta apdovanojo tobula figūra, apvalumais. Kartais suformuoti dailesnį ir stangresnį kūną padeda intensyvus sportas. Bet neretai pasitaiko, kad išliejusios daug prakaito sporto salėje moterys taip ir nepasiekia trokštamų rezultatų. Plastikos chirurgai siūlo išeitį – sėdmenų didinimą riebalais. Tai visiškai natūralus ir saugus būdas pakoreguoti moters figūros linijas.

Operacija – kai nepadeda dietos ir sportas

Sėdmenų forma kinta dėl organizmo senėjimo procesų, staigių svorio pokyčių. Plokščius sėdmenis taip pat dažnai turi itin lieknos moterys. Sėdmenų didinimas dar vadinamas „brazilišku sėdmenų pakėlimu“. Šios operacijos Lietuvoje tampa vis populiaresnės. Tokia pati tendencija pastebima ir visame pasaulyje, kur sėdmenų didinimas pastaruosius kelerius metus buvo labiausiai populiarėjanti grožio operacija. Amerikos plastikos chirurgų asociacijos duomenimis, nuo 2000-ųjų iki 2015 metų sėdmenų didinimo operacijų skaičius Jungtinėse Amerikos Valstijose išaugo net 252 proc.

„Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius teigia, kad sėdmenų korekcijos tikslas – paryškinti natūralias moters kūno linijas. Tai, anot jo, išeitis toms, kurios, nepaisant dietų ar treniruočių, yra nepatenkintos savo sėdmenų forma.

Dailina sėdmenis ir visą figūrą

Siekiant plokštiems ir mažiems sėdmenims suteikti apvalumo, padidinti jų apimtį bei suteikti harmoningą kūno išvaizdą siūloma pasirinkti korekciją persodinant jų pačių kūno riebalus arba naudojant silikoninius implantus.


„Daugeliui moterų labiausiai priimtinas sėdmenų didinimo būdas yra riebalų persodinimas, nes tai suteikia sėdmenims maksimaliai natūralią išvaizdą, be to, infekcijos rizika gerokai mažesnė. Kitas privalumas – keičiasi kūno sričių, nuo kurių nusiurbiama dalis riebalų (apatinė nugaros dalis, juosmuo, šonai, šlaunys, pilvas), kontūrai. Rezultatas – lieknesnė figūra ir dailūs moteriški sėdmenys“, – sako „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas Dr. Rokas Bagdonas.

Suteikia natūralią išvaizdą ilgam

Plastikos chirurgo  dr. D. Daunoravičiaus teigimu, riebalų persodinimą renkasi moterys, kurios nenori implantų. Tačiau implantai tampa vieninteliu pasirinkimu tais atvejais, kai žmogus iš prigimties labai lieknas arba aktyviai sportuoja (užsiima kultūrizmu, kūno rengyba), todėl sėdmenims didinti nėra iš kur paimti riebalų.

Tad daugeliu atvejų, norint pasiekti geriausio rezultato, pasak plastikos chirurgo, sėdmenų implantai kombinuojami kartu su riebalų persodinimu.

Atliekant riebalų persodinimą, pirmiausiai nusiurbiama pacientės kūno riebalų. Šie gryninami specialia metodika, užtikrinant, kad tik turintys didžiausią tikimybę prigyti naujoje vietoje bus panaudoti sėdmenų korekcijai. Paruošti riebalai suleidžiami į sėdmenis daugelyje vietų, skirtingame gylyje, taip tolygiai didinant sėdmenų apimtį. Toks riebalų persodinimo metodas suteikia sėdmenims dailią, patrauklią formą, o efektas yra ilgalaikis.

Implantų baimė nepagrįsta

Dr. R. Bagdonas ragina nesibaiminti sėdmenų didinimo implantais: „Implantai gaminami įvairių formų ir dydžių tam, kad geriausiai atitiktų kiekvienos pacientės lūkesčius bei leistų plastikos chirurgui pasiekti norimą tikslą. Jie yra pagaminti iš minkšto silikono, kuris yra standus, tolygus ir natūralus čiuopiant. Implantai dedami toli nuo svarbiausių nervų, taip pat kaulų, į kuriuos remiatės sėdėdami. Naudojant implantus, viršutinė ir išorinė sėdmenų sritys tampa apvalesnės ir stangresnės“.

Procedūra atliekama taikant bendrąją nejautrą ir trunka apie dvi valandas. Pjūviai paslepiami tarpe tarp sėdmenų ir po kelių mėnesių yra beveik visiškai nepastebimi.

Į darbą – po dviejų savaičių

Plastikos chirurgo teigimu, kaip ir bet kuri operacija, sėdmenų didinimas riebalais arba silikono implantais turi tam tikrą riziką. Dažniausios komplikacijos – tai infekcija, kraujavimas, reakcija į anesteziją. Taip pat gali pakisti implantų padėtis – šiuo atveju gali tekti kartoti operaciją.

Norint pasiekti geriausių rezultatų, anot dr. D. Daunoravičiaus, pacientės turėtų vengti sėdėti tiesiai ant sėdmenų arba gulėti ant nugaros 2-3 savaites po operacijos. Normalu jausti nedidelį skausmą ar diskomfortą, gali atsirasti mėlynių ir patinimų, tačiau dauguma grįžta į darbą jau po dviejų savaičių, o savo įprastą veiklą gali tęsti jau po keturių savaičių.

Siekiant sumažinti tinimą, 4-6 savaites po operacijos būtina dėvėti kompresinius drabužius.

Registracija į konsultaciją Vilniuje: +37067017111, [email protected]

Registracija į konsultaciją Klaipėdoje: +37066514000, [email protected]

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją