fbpx
Search
Close this search box.

Rekonstrukcinė nosies plastika: sugrąžink sau kvėpavimą

Daugeliui plastinė operacija asocijuojasi tik su išoriniais žmogaus pokyčiais ir grožiu. Iš tikrųjų plastikos chirurgams neretai tenka spręsti problemas, kurios tiesiogiai susijusios su žmonių gyvenimo kokybės klausimais. Vienas tokių – sugrąžinta galimybė kvėpuoti.

Sportinės ir buitinės traumos, avarijos ir kiti nelaimingi atsitikimai – visa tai gali sukelti nosies pertvaros deformacijas. O tai dažniausiai būna tiesiogiai susiję su kvėpavimo funkcijos sutrikimais, kuriuos įmanoma pašalinti tik chirurginiu būdu.

Įprastai į pagalbą pasitelkiama rekonstrukcinė rinoplastika: atkuriama estetinė nosies forma ir atliekama septoplastika – nosies pertvaros plastika, būtina kvėpavimui atstatyti. Esant kvėpavimo sutrikimams per nosį, neigiamai veikiama ne tik visa kvėpavimo, bet ir širdies bei kraujagyslių sistemos, provokuojamas respiratorinių susirgimų atsiradimas, gali kilti virškinimo problemų.

„Pirminis rekonstrukcinės plastikos tikslas – nosies funkcionalumo atkūrimas po nosies pertvaros deformacijos ar nosies kriauklių hipertrofijos“,- pasakoja „Clinicus Klaipėda” plastikos chirurgas Rokas Bagdonas.

„Rekonstrukcinė plastika pasitelkiama ir tada, kai reikia atstatyti nosies formą po lūžių, praradus dalį nosies audinių ar visiškai netekus nosies. Kartais plastinės nosies operacijos atliekamos ir tais atvejais, kai nustatyti įgimti nosies konstitucijos kauliniai ir kremzliniai defektai.“

Pasiruošimas plastinei nosies operacijai prasideda nuo asmeninės konsultacijos su plastikos chirurgu. Su pacientu aptariami visi esminiai klausimai, kompiuterinio modeliavimo pagalba suderinami lūkesčiai dėl pageidaujamo rezultato.

Rinoplastikos operacijos atliekamos sulaukus 18 metų amžiaus, mat tik tada galutinai susiformuoja ir nustoja augti žmogaus kaulai ir kremzlės. Vaikams nosies plastika gali būti atliekama tik esant kvėpavimo sutrikimams po patirtų traumų.

Rinoplastika – viena sudėtingiausių plastinių operacijų, kai plastikos chirurgas turi suderinti funkcionalumą ir estetinį vaizdą, suteikti nosiai pageidaujamą formą, nepakenkti pagrindinei nosies funkcijai arba atstatyti pažeistą kvėpavimo galimybę.

Operacija gali būti atliekama uždaru ir atviru būdu. Operuojant pastaruoju būdu, atliekamas išorinis odos pjūvis, ilgainiui virstantis į vos pastebimą randą. Kai nosies operacija atliekama uždaruoju būdu, nelieka visiškai jokių chirurginio įsikišimo pėdsakų, o visas manipuliacijas plastikos chirurgas atlieka per šnerves. Kurį metodą rinktis, priklauso nuo daugelio faktorių.

Plastikos chirurgo rekomendacijų paisymas po operacijos – sėkmingo reabilitacinio laikotarpio esmė. Įprastai reabilitacinis periodas praeina be skausmo, ramiai, išskyrus tai, kad pirmosiomis dienomis po operacijos nosies ertmėse esantys tamponai gali kelti diskomfortą. Dešimčiai dienų pacientui uždedamas gipso tvarstis. Per šį laikotarpį dings patinimas, mėlynės.

Kaip taisyklė, pacientas po operacijos klinikoje praleidžia parą. Po to plastikos chirurgas įvardina laikotarpį, kada pacientas turi lankytis klinikoje apžiūrai ir tvarsčių keitimui. Kontrolinės konsultacijos vyksta praėjus trims, šešiems ir dvylikai mėnesių po operacijos.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 665 14000 ir el. p. [email protected].

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją