fbpx
Search
Close this search box.

Plastinė chirurgija: mitai ir tiesa. Atsako plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas

Apie plastinę chirurgiją ir jos specialistus sklando daug mitų. Kai kurie iš jų kelia šypseną, kitais tiki stebėtinai daug žmonių, savo gyvenime nesusidūrusių su plastikos chirurgais ir besiremiančių žiniasklaidos ar pažįstamų pateikiama informacija. O ši neretai perša požiūrį ir įvaizdžius, kurie gerokai nutolę nuo tikrovės.

Štai bene dažniausiai pasitaikantys mitai, į kuriuos atsako „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas, medicinos mokslų daktaras Rokas Bagdonas.

Plastinė chirurgija labai kenkia sveikatai.

Dr. R. Bagdonas: netiesa. Be jokios abejonės, viskas turi būti daroma saikingai, nes kiekviena lazda turi du galus. Jei pacientai elgsis neatsakingai, norės be saiko daug operacijų ar jauninimo procedūrų, komplikacijų rizika didės. Jeigu pacientė kas pusę metų norės vis didesnė krūtinės, logiška, kad tai bus labai kenksminga sveikatai, didės rizika. Taip pat jeigu pacientė kas 2-3 savaitės norės pasiputlinti lūpas, ims formuotis randai, o sveikatai tai taip pat nepadės. Mano credo – nepakenkti žmogui.

Plastinės chirurgijos paslaugomis naudojasi tik labai turtingi žmonės.

Dr. R. Bagdonas: kaina gali būti nedidelė, jeigu, pavyzdžiui, žmogui reikia sutvarkyti randą ar pašalinti apgamą. O dažniausiai paslaugų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki 2-3 tūkst. eurų. Tarkime, akių vokų plastika „Clinicus Klaipėda“ kainuoja 600 eurų.

Pasidarius plastinę estetinę operaciją, po dešimties ar daugiau metų tos pačios problemos sugrįš, tik pakoreguotos vietos atrodys dar prasčiau negu prieš operaciją.

Dr. R. Bagdonas: Netiesa. Žinoma, žmogaus organizmas ir kūnas sensta, todėl po 10 metų operacijos rezultatas natūralu, kad nebebus toks pat. Aktualesnė problema šiandien yra odos jauninimo procedūros. Grožio injekcijas, tokias kaip hialurono ar botulino toksino injekcijos, gali atlikti tik gydytojas, o dabar preparatus leidžia bet kas – tai yra užprogramuota problema ateityje. Kai paslauga suteikiama nekvalifikuoto specialisto, neturinčio teisės tuo užsiimti, tuomet išsikreipia suvokimas apie plastinę ir estetinę mediciną.

Lietuvoje nėra pakankamai kvalifikuotų plastikos chirurgų, tad norint gauti geriausias paslaugas, būtina vykti į užsienį. 

Dr. R. Bagdonas: Lietuvos plastikos chirurgija yra pakankamai aukšto lygio. Lyginant su daugeliu Vakarų šalių, Lietuvoje paslaugos net kelis kartus pigesnės, vertinant kainos ir kokybės santykį. Bet Lietuvoje dar nėra labai siauros specializacijos plastikos chirurgų, kurie atliktų, tarkime, tik nosies operacijas. Mes to sau dar negalime leisti, o, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose tokių specialistų daugybė.

Plastinė chirurgija nestabdo senėjimo proceso, tai tik iliuzija. 

Dr. R. Bagdonas: tiesa. Procesų, kurie vyksta ląstelių lygmenyje, mes nepakeisime.  Mokslininkai visame pasaulyje bando suprasti ir išrasti, kas padėtų veiksmingai pristabdyti senėjimo procesą. Plastikos chirurgai tokios galios neturi.

Plastikos chirurgai nesigilina, ar žmogui tikrai reikia jo pageidaujamos korekcijos, jiems svarbu tik pasiimti pinigus.

Dr. R. Bagdonas: Tenka ir atkalbėti nuo operacijos, nes matau, kad pacientui ar pacientei jos visiškai nereikia. Kartais patariu pasidaryti daug pigesnių veido atgaivinimo procedūrų, nuo kurių oda ima švytėti. Kartais to visiškai užtenka, kad žmogus ir atrodytų, ir jaustųsi daug geriau. Visada stengiuosi suprasti, ko pacientui reikia. Tačiau kai kurie pacientai nori neįmanomai tobulo rezultato, pernelyg sureikšmina smulkmenas, mato tai, ko nėra. Tokių pacientų stengiuosi neoperuoti. Iš patirties žinau, kad toks žmogus nebus patenkintas ir po operacijos.

Linkiu nepatekti pas mediką, kuris norės tik uždirbti ir jam nerūpės, kaip jūs atrodysite ir jausitės vėliau.

Plastinė operacija, kad ir išsvajota, neišsprendžia žmogaus psichologinių problemų.

Dr. R. Bagdonas: Plastinė chirurgija nėra raktas į laimę – tai estetika, grožis, žmogaus savivertės pasikeitimas. Tai investicija į save, į geresnę savijautą.

Plastinės operacijos atliekamos tik pilnametystės sulaukusiems žmonėms. 

Dr. R. Bagdonas: tenka operuoti ir vaikus ar paauglius. Dažniausios operacijos vaikams – atlėpusių ausų korekcija, o paaugliams – krūtinės korekcija, kai išveša liaukinis audinys. Tokie vaikinai bijo patyčių, vengia nusirengti prie kitų, nes gėdijasi didelių krūtų, todėl operacija būtina, kad jaunuolis galėtų pilnavertiškai formuotis ir bręsti.

Pasidariusios plastinę operaciją moterys tampa laimingesnės.

Dr. R. Bagdonas: galiu patvirtinti, kad dauguma moterų išties tampa laimingesnės. Labai dažna situacija: moteris turėjo gražią figūrą, tačiau pagimdė tris vaikus ir buvęs grožis sunyko. Moterys po nėštumo ir gimdymo suvargsta, dažnai neturi laiko sau, neretai priauga svorio, krūtys suglemba. Vienos pasikeičia labiau, kitos mažiau – tai priklauso nuo anatomijos ir genetikos. Ne viena mano pacientė guodėsi, kad vengia suartėti su vyru, nes bijo, kad šis pamatys jos negražų pilvą ar krūtinę. Po operacijos jos tiesiog nušvinta, atsigauna, vėl pasitiki savimi, yra sau gražios ir patrauklios, o tai labai svarbu – mylėti save.

Kartą mama atvedė savo dukrą, kuri neturėjo krūtinės. Mama paprašė, kad dukrai atliktume krūtų padidinimą implantais, nes mergina labai kompleksuoja dėl savo išvaizdos, dėl to sunkiai sekasi bendrauti su vaikinais. Po metų ši mergina ištekėjo.

Tam tikrais atvejais plastinės operacijos labai reikalingos, nes sugrąžina žmonėms pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą.

Registruokitės konsultacijai Klaipėdoje tel. +370 665 14000 arba [email protected]

Registruokitės konsultacijai Vilniuje tel. +370 670 17111 arba [email protected]

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją