fbpx
Search
Close this search box.

NORVEGIJOS REZIDENTAMS – KOMPENSUOJAMOS ĮVAIRIOS CLINICUS GYDYMO PASLAUGOS

CLINICUS sutarus su Norvegijos ligonių kasomis (HELFO), jų finansavimo dėka, Norvegijos piliečiai ir rezidentai gali paprasčiau ryžtis gydymui Lietuvoje, CLINICUS klinikose Vilniuje ir Klaipėdoje:

 • Visos čia siūlomos medicininės paslaugos atitinka pasaulinius ir Europos Sąjungos gydymo standartus;
 • Paslaugos atliekamos tik itin didelę patirtį sukaupusių, vienų žinomiausių plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos bei estetinės medicinos specialistų Lietuvoje;
 • Klinikose naudojama moderni technologija, taikomi inovatyvūs gydymo metodai, užtikrinama saugi ir draugiška aplinka;
 • Pacientams paruošiamas išsamus gydymo planas, atsižvelgiant į individualius kiekvieno besikreipiančiojo poreikius, medicininę būklę ir tikslus;
 • Greitas, sklandus, skaidrus ir betarpiškas pilnas gydymo proceso valdymas su išskirtiniu dėmesiu paciento gerovei užtikrinti.

Tiek norvegai, tiek Norvegijoje reziduojantys, dirbantys lietuviai, kuriems priklauso nemokamas gydymas Norvegijoje, gali pasinaudoti HELFO kompensacija, gydymo paslaugoms CLINICUS klinikose Vilniuje ir Klaipėdoje.

Mūsų klinikų personalas yra pasiruošęs padėti susitvarkyti reikiamus dokumentus pacientams, kurie norės gauti HELFO kompensaciją už CLINICUS gydymo įstaigose suteiktas paslaugas.

 

CLINICUS – ieškantiems patikimo ir profesionalaus gydymo Lietuvoje

Kiekvienas pacientas – unikalus mūsų patyrusių specialistų komandai.

Išskirtinis dėmesys ir tiesioginis bendravimas pacientams leidžia atsipalaiduoti ir susitelkti ties savo sveikatos gerinimu.

CLINICUS plastikos chirurgai – patyrę savo srities specialistai, turintys ilgametę darbo patirtį ir nuolat gilinantys savo žinias mokslinėse konferencijose, stažuotėse užsienio klinikose.

Jie yra ir Tarptautinės plastinės chirurgijos (ISAPS) bei Lietuvos plastinės chirurgijos draugijos, Amerikos plastinės chirurgijos asociacijos (ASPS) nariai.

Be plastikos chirurgų, CLINICUS profesionalių grožio ir sveikatos specialistų komandoje yra ir gydytojas dermatovenerologas, kraujagyslių, pilvo chirurgai, grožio terapeutė, ANG ligų gydytojas, ortopedas-traumatologas, gydomojo pedikiūro specialistas.

Profesionali CLINICUS komanda įsitikinusi, kad kompleksinis požiūris į paciento problemas – nuo odos būklės įvertinimo iki tinkamo gydymo metodo ar plastinės operacijos būdo parinkimo – padeda įgyvendinti pokyčius, kurių tikimasi.

Norintiems pasinaudoti HELFO finansavimu, galime ne tik pasiūlyti aukštą kvalifikaciją turinčių gydytojų ar didelį atliekamų paslaugų pasirinkimą, bet ir greitai bei kokybiškai suorganizuoti reikiamo individualaus gydymo planą, išvengiant itin dažno ir būdingo kitose klinikose ilgo laukimo eilėse.

Be to, užtikriname, kad pasirinkę gydymąsi mūsų klinikose Lietuvoje, nepatirsite nepatogumų dėl kalbos barjero, nes mūsų specialistai kalba anglų bei rusų kalbomis, o esant poreikiui, suteiksime ir norvegų kalbos vertėjo paslaugas.

Norvegijos HELFO kompensacija

Analogą Norvegijoje turinčios paslaugos – konsultacijos, diagnostikos ir gydymo (operacijų) kaštai – gali būti finansuojami HELFO.

Pacientas turi įsivertinti, kiek analogiška, jį dominanti paslauga Lietuvoje kainuotų Norvegijoje, nes HELFO nekompensuoja didesnės sumos negu ta, kurią tektų mokėti Norvegijoje.

Kelionės išlaidos kompensuojamos tik dalinai. Pacientas negali pretenduoti į didesnę kelionės išlaidų kompensaciją negu suma, kurią tektų išleisti kelionei iki artimiausios reikiamos gydymo įstaigos Norvegijoje.

Sąlygos ir žingsniai norint gauti HELFO kompensaciją:

 • Norvegijos rezidentai, norintys gauti reikiamas paslaugas Lietuvoje, privalo gauti medicininį išrašą apie reikalingą gydymą, t. y. Norvegijos gydytojo siuntimą konkrečiai procedūrai (ar kelioms jų). Jį turi išduoti šeimos gydytojas (GP) arba gydytojas – specialistas, dirbantis Norvegijoje. Siuntimas tinka paruoštas norvegų kalba;
 • Pacientas turi turėti HELFO numerį;
 • Kadangi gydymo paslaugų užsienyje įkainiai gali būti ir ekonomiškai mažiau parankūs, tam, kad sumažinti finansinę riziką, pacientai, paruošę reikiamas formas kartu su lydinčiais dokumentais, turi teisę kreiptis dėl HELFO kompensavimo pasirinktam gydymui užsienyje patvirtinimo (pre-authorization). Kreipiantis privaloma paruošti sekančius dokumentus:
 1. Norvegijos gydytojo siuntimą konkrečiai procedūrai (ar kelioms jų).
 2. Oficialų gydymo paslaugas užsienyje teikiančios medicininės įstaigos pasiūlymą. Čia turi būti aiškiai apibrėžtos gydymo paslaugos, kurias pacientas planuoja užsienyje ir kokie yra numatomi paslaugų įkainiai.
 3. Gydymo paslaugas užsienyje teikiančios medicininės klinikos licencijos kopiją.
 4. Tuo atveju, kai pacientas naudojosi panašaus gydymo paslaugomis savo rezidavimo šalyje (t. y., šiuo atveju – Norvegijoje), būtina pateikti ir medicininį išrašą su specialistų išvadomis. Visi dokumentai turi būti pateikti norvegų, danų, švedų arba anglų kalbomis. Jei kažkuris iš pristatytų dokumentų būtų parengtas netinkama kalba, HELFO turi teisę reikalauti paruošti notariškai patvirtintą dokumentų vertimą. Vertimo paslaugos apmoka pats pacientas. Pateikiant dokumento vertimą, turi būti pridedamas ir originalia kalba paruoštas dokumentas. Dažniausiai, darbo ir socialinės rūpybos tarnyba (NAV) pateikia raštišką atsakymą per 4 savaites.
 • Gavus NAV patvirtinimą, kad reikiamas gydymas bus kompensuojamas, pacientas gali atvykti į gydymo įstaigą užsienyje. Su savimi pacientas turi turėti ir Norvegijos gydytojo siuntimą. Pacientams, norintiems pasinaudoti gydymo paslaugomis užsienyje, patariama kartu su savimi turėti ir apibendrinantį paciento medicininės kortelės išrašą, informaciją apie naudojamus medicininius preparatus, aktualių tyrimų Už gydymą pasirinktoje klinikoje užsienyje pacientas susimoka pats.
 • Paslaugas pacientui užsienyje suteikusi gydymo įstaiga pateikia:
 1. Detalų suteiktų gydymo paslaugų ir įkainių už jas išrašą anglų kalba.
 2. Kasos čekius bei sąskaitas faktūras.
 • Pacientas, norėdamas, kad jam būtų sugrąžinta už gydymą užsienyje išleista suma, grįžęs į Norvegiją jis privalo pateikti HELFO užpildytas reikiamas formas, kartu su gydytojo siuntimu, gydymą atlikusios klinikos išrašu ir kitais dokumentais – šiame etape gydymą užsienyje suteikusi įstaiga padeda susitvarkyti reikiamą dokumentaciją. Prašymas (kartu su kitais būtinais dokumentais) HELFO kompensacijai gauti turi būti parengtas ir išsiųstas 6 mėnesių laikotarpyje po gydymo. Vidutiniškai praėjus mėnesiui, pacientas sulaukia atsakymo iš HELFO, o trijų mėnesių eigoje sulaukiamas ir kompensacijos pervedimas į kliento nurodytą banko sąskaitą.

HELFO nekompensuoja:

 • Vertimo paslaugų;
 • Procedūrų, kurios nėra standartiškai prieinamos Norvegijos teritorijoje bei kurių Norvegijoje draustas asmuo negautų nemokamai Norvegijos ligoninė

 

DAUGIAU INFORMACIJOS:

CLINICUS VILNIUS

+370 670 17111

[email protected]

 

CLINICUS KLAIPĖDA

 +370 665 14000

[email protected]

DARBO LAIKAS: I-V 10.00-18.00 val.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją