fbpx
Search
Close this search box.

Naujoji plastikos chirurgijos mada: lūpų… mažinimas

Taip, jūs nesuklydote – ne lūpų putlinimas, o mažinimas. Tokia grožio chirurgijos procedūra pastaruoju metu sparčiai populiarėja. Vien „Instagram“ socialiniame tinkle rasite kelis tūkstančius nuotraukų su grotažyme „#lipreduction“.

Augantį lūpų mažinimo populiarėjimą patvirtina ir patys grožio bei estetinės medicinos specialistai – Amerikos plastikos chirurgų draugijos duomenimis, dėl šios procedūros besikreipiančių pacientų skaičius nuo 2000 iki 2016 metų išaugo 50-čia procentų. Dar labiau paklausesnis lūpų mažinimas yra Azijos šalyse.

Procedūros esmė tokia – ties ta lūpos vieta, kur susijungia jos išorinė, sausoji, dalis su vidine, drėgnąja, pašalinama dalis odos. Tada, naudojant siūlus, išorinė lūpos linija patempiama burnos vidun. Taip sumažinamas jų dydis, o sykiu sukuriama nauja lūpų linija, jos įgyja siauresnį kontūrą.

„Operacijos metu taikoma vietinė nejautra. Vienos lūpos mažinimo procedūra užtrunka nuo 15 minučių iki pusvalandžio (priklausomai nuo lūpų storumo). Siūlės lūpoje paliekamos savaitei, po to jos ištirpsta arba yra pašalinamos. Randų po procedūros nelieka“, – teigia „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas Rokas Bagdonas.

Pasak jo kolegos dr. Dainiaus Daunoravičiaus, „Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgo, tokios procedūros sukeltas skausmas yra pakeliamas, vis dėlto pacientams patariama kurį laiką valgyti skystesnį, švelnesnį maistą – tol, kol praeis patinimas. Tam gali prireikti nuo poros dienų iki savaitės.

Beje, lūpų mažinimas kainuoja brangiau už putlinimą. Pavyzdžiui, JAV pastaroji procedūra gali atsieiti nuo 500 iki 2 000 dolerių už injekciją, o štai mažinimo procedūros kaina siekia nuo 1 iki  3 tūkst. dolerių.

Tiesa, skirtingai nuo putlinimo, lūpų mažinimas yra vienkartinė operacija – ją atlikus ateityje jokių procedūrų nebereikia, o štai norint lūpas išlaikyti putlias injekcijos reikalingos maždaug kartą metuose.

O kaip su papūstomis lūpytėmis, kokių pilni merginų (ir net vaikinų) telefonai, nustatyti „selfio“ režimu? Jos niekur nedingsta ir vis dar yra madingos, sako plastikos chirurgai. Panašu, taip bus ir  artimiausioje ateityje – iki šiol „Clinicus Vilnius“ ir „Clinicus Klaipėda“ centruose lūpų didinimo riebalais arba implantais procedūros išlieka itin populiarios.

Šiaip ar taip, dr. Rokas Bagdonas ir dr. Dainius Daunoravičius pataria: kad ir kaip norėtumėte padailinti savo lūpas – pasididinti jas ar susimažinti, iš pradžių būtinai pasitarkite su profesionaliais ir patyrusiais plastikos chirurgais. Tik jie galės užtikrinti, kad jūsų lūpos netaps pajuokos objektu.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją