fbpx
Search
Close this search box.

Maži dalykai, kurie stabdo laiką

Po vienos merginų kelionės, kai kalbos liejosi laisvai, sutarėme: atėjo laikas išsiaiškinti, ką daryti su tomis bjauriomis raukšlėmis, kurios neduoda ramybės kaskart, kai atsistoji prie veidrodžio. Ko labiausiai savo veide nekenčia draugės – neišduosiu. Tačiau mane iš proto veda viena gili, kaktoje. „Kaip ją išnaikinti? – klausiu medicinos mokslų daktaro, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Dainiaus Daunoravičiaus. – Ir būtų gerai, kad niekas to nepastebėtų…“ Klausimų kyla daug, o pokalbis pakrypsta neplanuota linkme, ne vien apie raukšlių užpildus.

Daktare, turbūt nustebsite: apie raukšlių užpildus girdžiu pirmąkart. Manote, kad mano kakta jau prašosi švirkšto su hialurono rūgštimi? 

Ar prašosi, pirmiausia turėtų būti aišku jums pačiai. Pacientui galiu patarti po traumų ir deformacijų, o kai kalba pasisuka apie estetiką, norai ir klausimai turėtų kilti iš jo.

O jei kabinete jauna mergina trypia kojomis: man raukšlė ant veido atsirado, darykime ką nors!

Turiu pasakyti, kad tokių merginų – labai daug. Ir netiesa, kad visos jos išsigalvoja. Žmonės skirtingi: kartais viena raukšlė gali visiškai sužlugdyti pasitikėjimą savimi. Gal reikia tik minimalių priemonių, ir viskas stos į savo vietas? Kur kas blogiau, kai pas plastikos chirurgus pradeda lankytis žmonės, nebejaučiantys ribų. Jiems plastinės operacijos tampa gyvenimo būdu. Tuomet gydytojui itin svarbu nusibrėžti ribą.

Tikriausiai reta kuri moteris savo kelią pas plastikos chirurgus pradeda nuo operacinės. Ar raukšlių užpildai ir yra tie maži dalykai, nuo kurių reikia pradėti?

Yra pačių įvairiausių raukšlių užpildų. Pradedant nuo hialurono rūgšties, kurios randama mūsų organizme, kalcio preparatų ir baigiant riebalų persodinimu. Kiekvienas gamintojas turi savo užpildų paletę: nuo pačių minkščiausių iki kietų, skirtų gilioms raukšlėms. Aš naudoju Laboratoires Filorga hialurono rūgšties užpildus, pagamintus pagal tri-hyal technologiją. Man artima šios prancūzų bendrovės, kurios specializuoja – estetinės medicinos produktų gamyba, filosofija. Pats studijavau prancūziškoje Šveicarijos dalyje – Lozanoje, holistinis požiūris į žmogų, kurį deklaruoja Filorga, man patinka. Prancūzės sugeba savo raukšles paslėpti taip, kad jos tik pačios žino, kurioje vietoje jos buvo. Aplinkiniai pastebi pasikeitimą, tačiau, kas pasikeitė – lyg ir negali pasakyti! Sudėtingiau, kai į kabinetą ateina 65-erių moteris, deda pinigus ant stalo ir sako: darykite viską! Vartotojiškas požiūris erzina – juk tai tavo veidas, turi būti aiški motyvacija, ką jame norėtum keisti.

Ar tai reiškia, kad pasikoreguoti veidą šiais laikais yra lygiai tas pats, kas išsiųsti žinutę mobiliuoju telefonu? 

Pacientas greitai ir noriai dalijasi patirtimi, skleidžia savo pasikeitimų nuotraukas socialiniuose tinkluose. Visa tai tarytum nuplėšia baimės, nerimo šydą, o procedūros tampa tokios paprastos, tarsi eiti į prekybos centrą pieno pirkti. Bėda tik, kad pieno pakeliai dažniausiai vienodi.

Na, aš norėčiau, kad ne vienodai… Ir kad atrodytų natūraliai. 

Požiūris dažnai priklauso nuo kultūros. Turime daug pacientų iš Maskvos, Kaliningrado, tai jiems reikia – kad matytųsi. Jei nesimato, vadinasi, nesimato pinigų, kuriuos sumokėjo už procedūrą ar plastinę operaciją. Šveicarijoje mano dėstytojas, patyręs plastikos profesorius sakė: „Europoje turime metodų, kurie niekaip neprigis JAV.“ Amerikiečiai rezultato nori iškart, jiems nesvarbu, kad vietoj trijų pjūvių bus šeši. Skirtingų žmonių lūkesčiai yra skirtingi ir jei gydytojas susipainios, bus blogai.

Kaip atskirti tuos žmones? Ir jų lūkesčius?

Reikia daug kalbėtis: prieš didesnes operacijas kalbamės po valandą, bet ir tai ne visada suprantame vieni kitus. Su viena paciente daug šnekėjome apie natūralumą, tačiau kai ji atvyko su vyru, supratau, kad natūralumu nė nekvepia, kalbama apie D dydžio krūtinę, o gal ir dar didesnę. Laimė, buvau pasiruošęs ir kitus implantus. Kartais natūralumą gali kiek nori piršti, o žmogui netiks, ir viskas. Jis moka pinigus, jis nori rezultato. Skandinavijoje iš visų krūtų implantų užsakoma apie 70 proc. tokių, kurie nesukuria burbulo formos, atrodo natūraliai. Lietuvoje „burbulų“ užsakoma 70 proc. ir tik 30 proc. tokių, kurie populiarūs Skandinavijoje. Rusijoje „burbulai“ užima beveik 100 proc. rinkos.

Na, grožio suvokimas skiriasi. Gal tai, kas man gražu, kitam atrodo siaubinga? Bet juk kiekvienas gydytojas turi savo stilių… 

Pacientas yra gydytojo vizitinė kortelė. Net jei jis nesiafišuoja, turi artimų draugų ratą, kuriame toji informacija pasklinda. Kartais turi daryti, kaip nori pacientas, ir nusižengti savo principams. Kiek nusižengti – kiekvieno gydytojo sąžinės reikalas. Užsienyje esu matęs klinikų, kuriose dirbantiems gydytojams visai neįdomu, kas nutiks jo pacientams po dešimt ar dvidešimt metų. Lietuviams svarbi perspektyva, neprisimenu atvejo, kad daryčiau tai, kas nepateisinama, nesuvokiama.

Dažnai pagalvoju, kad plastiko chirurgo darbas man primena skulptūrą… 

Tuo nereiktų didžiuotis, tačiau be kūrybos mūsų profesija negali egzistuoti. Mano gyvenime taip jau susidėliojo: mamos giminėje visi menininkai. Mama – muzikologė, dėdė – skulptorius, senelis skulptorius. Tėtis – gydytojas ginekologas, senelis ginekologas, močiutė akušerė, prosenelė – farmacininkė. Taip jau nutiko, kad mano darbe abi šios profesijos susiliejo į vieną. Vaikystėje daug laiko praleisdavau senelio dirbtuvėje, jis liedavo visokias galvas, leisdavo ir man pamėginti. Dabar panaši kūryba vyksta mano operacinėje: turi medžiagą, privalai ją suleisti taip, kad atrodytų natūraliai.

Daktare, ar įmanoma sustabdyti amžių? 

Įmanoma. Ypač, jei tinkamai viską darai. Kai pas mane ateina 35-erių metų pacientė su pirmosiomis raukšlėmis, sakau: išsirinkime vieną sritį, kurią galėtume pagražinti minimaliomis priemonėmis. Paprastai toji pati moteris pas mane ateina po dvejų metų. Ir ji atrodo kaip 31-erių. Garsenybės, kurios nepuola daryti agresyvių chirurginių operacijų, savo amžių stabdo subtiliomis korekcijomis. Ir tuomet laikas tiksli lėčiau. Kuo mažiau intervencijų – neabejoju, tokia yra plastikos chirurgijos ateitis.

Pasakykite, ar tai skausminga procedūra. Raukšlių užpildai? 

Meluočiau, jei sakyčiau, kad visai neskauda, tačiau turime įvairiausių priemonių, kurios tą skausmą sumažina.

Kiek kartų reikia jų suleisti, kad raukšlės dingtų?

Kiekvienas švirkštas turi savo tūrį – gali parduoti efektą, o gali – švirkštą. Ir vėl – baisiausiai skiriasi tradicijos. Lietuviams užtenka 1 ar 2 švirkštų, o Milane, kur teko mokytis, italai procedūrų nė nepradeda be 5 ar 6. Labai svarbu, kad užpildas ilgai išliktų. Laboratoires Filorga šiais metais pristatė naujovę – HR užpildus „Art Filler“, kurie gražiai adaptuojasi prie audinių struktūros, yra lengvai leidžiami, mažai skausmingi ir mažai traumuojantys. Kodėl jums jų nepabandžius?

Laboratoires Filorga ginklai mažoms ir didelėms raukšlėms
Įdomu „Nulis neturi raukšlių, jums jų irgi nereikia“, – visai rimtai teigia pasaulyje pripažintos Prancūzijos bendrovės Labaratoires Filorga mokslininkai. Jau beveik keturiasdešimt metų jie kuria odos senėjimą stabdančius ir jaunystę grąžinančius estetinės medicinos produktus.

Pradžia
Ja tapo bendrovės įkūrėjo, gydytojo, ląstelių biologo Michaelio Tordjmano sukurtas pirmasis mezoterapijos mišinys, pastebimai atjauninęs odą ir panaikinęs mažesnes bei gilesnes raukšles. Sėkmės inspiracija buvo stipri – Filorgos mokslininkai mažais žingsneliais ėjo tolyn, ieškodami odos jaunystės paslapties. Šiandien įmonė gamina viską, ko gali prireikti spindinčiai, jaunystę saugančiai odai – naujos kartos rūgštines odos šveitimo priemones, audinių biostimuliaciją skatinančius hialurono rūgšties užpildus, procedūrų rezultatus įtvirtinančią kosmetiką.

Mokslas 
Bendrovė Laboratoires Filorga be naujovių neįsivaizduojama. Nuosavoje mokslinių tyrimų bazėje tiriami ląstelių senėjimo procesai, o tyrimų medžiaga panaudojama kuriant naujus produktus. Vien vartotojų atsiliepimų Filorgos laboratorijoms neužtenka: produkto saugumą ir veiksmingumą privalo patvirtinti nuodugnūs tyrimai ir mokslas. Platus estetinės medicinos produktų pasirinkimas, kruopštūs, nepriklausomų ekspertų patikrinti ir nuolat skelbiami tyrimų rezultatai, saugūs ir naujoviški estetinės medicinos darbo metodai bendrovei Filorga skina plačiausius kelius į pacientų širdis.

 

Straipsnis: žurnalas L‘Officiel

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją