fbpx
Search
Close this search box.

Kaip veikia botulino toksino injekcijos?

Kokia grožio procedūra yra tobulas veiksmingumo ir greito rezultato derinys? “Clinicus Vilnius” plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius, “Clinicus Klaipėda” plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas ir gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė vienbalsiai atsako – botulino toksino injekcijos raukšlių lyginimui ir prakaitavimo mažinimui.
Visame pasaulyje populiarumo pozicijų neužleidžiančios botulino toksino injekcijos, priešingai nei daugelis kitų kūno gražinimo procedūrų, nepasižymi nemaloniu gijimo periodu, botulino toksino efektas pastebimas iškart, o pačios injekcijos neskausmingos. Kasdien visame pasaulyje atliekama keli milijonai botokso injekcijų, ir jo populiarumas bei pritaikymo galimybės tik didėja.

Kas šis stebuklingas preparatas?

Botulino toksinas – tai A tipo neurotoksinas, kuris ir vadinamas botoksu. Toksino pagrindas – mikroorganizmo Chlostridium botulinum gaminamas baltymas. Jis išrastas prieš keliasdešimt metų ir pradėtas taikyti migreninių galvos skausmų slopinimui, o jau daugiau nei dešimtmetį naudojamas ir įvairių neuropatinių susirgimų gydymui. Pagaliau, pastebėjus raukšles mažinantį efektą, botulino toksinas pradėtas naudoti ir jauninimo procedūrose. Botokso veikimo principas pagrįstas jo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos savybe grįžtamai blokuoti nervinius impulsus veido raumenyse, prakaito liaukose. Nors pavadinime yra terminas „toksinas“, tačiau baimintis visiškai nereikia – produktas nėra toksiškas paciento organizmui.

“Patyręs plastikos chirurgas žino reikiamus taškus veido mimikos raumenyse, į kuriuos ypatingai plona adata įleidus botulino toksino yra laikinai blokuojami jiems perduodami nerviniai impulsai, raumenys atsipalaiduoja ir susidariusios odos raukšlės „atsileidžia“, – sako dr. Rokas Bagdonas. Pasak jo, ypač efektyviai veikiamos raukšlės, esančios kaktos, tarpuakio, akių kampučių, burnos, smakro ir lūpų srityse. Nors raumenų atpalaidavimas negali sustabdyti žmogaus senėjimo procesų, bet oda tampa lygesnė ir jaunesnė, išlyginamos net gilios mimikos raukšlės.

Injekcijos teoriškai gali būti atliekamos 18-65 metų amžiaus pacientams, tačiau plastikos chirurgai jų nerekomeduoja jaunesniems nei 25 amžiaus pacientams, mat tam tiesiog nėra fiziologinio pagrindo – raukšlių. O štai pacientams, vyresniems nei 60 metų, siūloma pasitelkti radikalesnes jauninančias metodikas.

“Neurotoksino injekcijomis galima ne tik koreguoti antakių, lūpų formą, tam tikrų veido dalių asimetriją, bet ir sumažinti pažastų, delnų ir padų prakaitavimą. Vienos procedūros, kuri trunka 10-15 minučių, pilnai pakanka, kad botulino toksino sukeltas efektas išliktų vidutiniškai šešis mėnesius. Vėliau preparato veikimas tolygiai silpsta, kol galų gale botulinas visiškai išsisklaido be jokių liekamųjų reiškinių”, – pasakoja gyd. Agnė Bagdonė. Pasak jos, efektas ima ryškėti po kelių dienų, pilnai pasireiškia praėjus 2-3 savaitėms po procedūros.

Botulino toksino injekcijos yra visiškai saugios, preparatas veikia toje zonoje, kurioje yra suleistas, nesukelia raumenų atrofijos ir neturi jokios įtakos kraujo apytakai. Dūriai neskausmingi, o patiriamam diskomfortui mažinti gali būti panaudoti kremai su lokaliai veikiančiais nuskausminamaisiais. Dūrių vietoje atsiradę lengvi patinimai ir paraudimai, dingsta kelių valandų ar dienos bėgyje. Po botokso injekcijų rekomenduojama maždaug savaitę nevartoti alkoholinių gėrimų, nesikaitinti saulėje, soliariume ar pirtyje, nesportuoti.

Dr. Dainius Daunoravičius perspėja, kad puikūs rezultatai pasiekiami tik tada, kai procedūras atlieka patyrę medikai. “Tuomet Jums neteks nerimauti dėl nepageidaujamų mimikos pokyčių, nustebusios veido išraiškos ar galimo veido raumenų nejudrumo, kurie atsiranda tada, kai nepaisoma preparato įvedimo technikos ir dozuotės”, – teigia plastikos chirurgas.

Beje, “Clinicus” gydytojai siūlo raukšlių lyginimą ne tik botulino toksino, bet ir hialurono rūgšties preparatais, kurie tinka gilesnėms, kitokios struktūros raukšlėms tarpuakio, nosies, lūpų zonose lyginti.

Kviečiame pasikonsultuoti su mūsų specialistais:

[wpforms id=”471″ title=”false” description=”false”]

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją