fbpx
Search
Close this search box.

Geriausia apsauga nuo saulės vasarą – SPF 50+

Kompanija „Consumer Reports“ pristatė efektyviausių ir populiariausių šių metų odos priemonių, apsaugančių nuo žalingų saulės spindulių, sąrašą. Į jį pateko 73 SPF ženklu pažymėti losjonai, purškikliai ir kremai nuo saulės.

„Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė, susipažinusi su pasaulinio lygio laboratinių tyrimų rezultatais, nesistebi, kad analizuotos kosmetinės priemonės tik su SPF50 ir didesniu.
SPF („Sun Protection Factor“ ) – apsaugos faktorius, nurodantis, kiek ilgai pasirinkta priemonė apsaugo odą nuo pavojingų ultravioletinių spindulių, sukeliančių raukšlių atsiradimą, nudegimus ir skatinančių odos vėžio atsiradimą.

A.Bagdonės teigimu, pavasarį, nuo balandžio mėnesio, kai saulės spinduliai intensyvėja, odai apsaugoti užtenka priemonių su SPF 15 ar SPF 20.

Vasarą, ypač atostogų metu, būtina stipresnė apsauga. Idealus variantas – SPF50: „Anksčiau žmonės manė, kad kremą nuo saulės pakanka įsimesti į krepšį , keliaujant mėgautis saulės voniomis. Teisingas požiūris – rūpintis oda būtina kasdien ir nuolat.“

Gydytoja primena, kad SPF stiprumas parodo, kaip ilgai ir saugiai galima būti saulėje. Jeigu apsauginė priemonė su SPF 15 apsaugo odą apie 2,5 val., vadinasi per dieną tektų kartoti procedūrą kelis kartus. SPF 50 veikia apie 8 valandas, bet po maudynių odą vėl reikėtų iš naujo tepti.

„Consumer Reports“ ataskaitoje taip pat pažymima, jog ekspertai rekomenduoja plataus spektro produktus, apsaugančius nuo saulės. Būnant aktyvioje saulėje SPF 50 neapsaugos geriau – tik ilgiau. Remiantis „Consumer Reports“, geriausia priemone nuo saulės 2018 metais pripažintas Prancūzijoje pagamintos patentuotos produktų linijos „La Roche-Posay“ pienelis.

„Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė pastebi, kad šis pienelis turi SPF 60 apsaugą, tuo tarpu Lietuvos rinkai tokio stiprumo priemonės, apsaugančios nuo saulės, netiekiamos: „Mūsų klinikoje siūlome įsigyti „La Roche-Posay“ linijos produktus su apsauga nuo saulės SPF50“.

A. Bagdonė pritaria JAV dermatologų rekomendacijoms: renkantis bet kokio tipo apsaugą nuo saulės, efektyviausia – su SPF 50 ir daugiau, atspari vandeniui ir užtikrinanti platų apsaugos spektrą nuo UVA ir UVB spindulių.

15 minučių – tiek laiko reikia, kad apsauga pradėtų veikti, todėl tepkite pasirinktą priemonę iš anksto, neišėję iš namų. Esant nuolatiniam aktyvių saulės spindulių poveikiui, naudokite apsaugines priemones kas kelias valandas arba iš karto po maudynių.

Gydytoja dermatologė A. Bagdonė konsultuoja ir gydo odos problemas bei atlieka dermatologines procedūras lazeriu „Clinicus Klaipėda“. Registracija – tel. +370 665 14000. Šaulių g. 25 A, Klaipėda.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją