fbpx
Search
Close this search box.

Estetinės kojų korekcijos

Blauzdų, kelių ir čiurnos sričių estetinės korekcijos dar visai neseniai buvo laikomos egzotinėmis procedūromis ir pacientams keldavo didelę nuostabą. Tačiau dabar šios operacijos tapo itin saugios ir prognozuojamos bei sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tariamas kojų kreivumas dažniausiai būna nulemtas silpnai išvysčiusių vidinių ir išorinių blauzdų raumenų. Plonų kojų problemą pacientai sprendžia liedami prakaitą sporto salėse, tačiau taip atkurti raumenų masę yra labai sudėtinga ir ne visuomet įmanoma. Blauzdų srities korekcijomis domisi ne tik moterys, bet ir vyrai, nors jų lūkesčiai – dažnai skirtingi: jeigu vyrai dažniausiai pageidauja raumeningesnių, sportiškai atrodančių blauzdų, tai moterys pageidauja daug subtilesnių blauzdų korekcijų.
Šiuolaikinė plastinė chirurgija turi keletą priemonių, kurios gali padėti išspręsti šias problemas. Tačiau visas priemonės turi būti taikomos labai individualiai – atsižvelgiant tiek į pacientų lūkesčius, tiek į esamą anatominę paciento situaciją.

Blauzdų srities korekcijų būdai

Neišsivysčiusių blauzdų raumens (jų hipotrofijos) atvejais naudojami silikoniniai blauzdų implantai. Šie implantai yra atsparūs išoriniams pažeidimams, ilgaamžiai ir primena natūrakų raumens audinį. Naudodami skirtingų dydžių ir projekcijų implantus galime proporcingai koreguoti tiek vidinės, tiek išorinės pusių blauzdų kontūrą. Tai labai geras ir patikimas sprendimas, puikiai tinkantis atletiško kūno sudėjimo pacientams. Šios operacijos skirtos tiek vyrams, tiek moterims, o jų rezultatai stabilūs bei matomi iš karto.
Jei pacientui reikalingi ne tokie dramatiški pokyčiai, kaip neišsivysčiusių blauzdų atveju – Clinicus plastikos chirurgai pasiūlys pasirinkti riebalų persodinimą. Riebalų transplantacijos operacijos jau yra įprastos ir nieko nebestebina. Tai šiuolaikinės plastinės chirurgijos kasdienybė. Naudojant riebalų persodinimą, plastikos chirurgams atsiveria labai daug, jie dirba kaip skulptoriai blauzdų formą koreguodami iki subtilybių. Tai ypač saugi ir randų nepaliekanti procedūra. Komplikacijų rizika – labai maža, nes naudojami natūralūs, paties paciento audiniai. Taip pat riebalų persodinimas labai dažnai naudojamas drauge su implantais. Tai viena kitą papildančios procedūros, leidžiančios vienos operacijos metu suteikti norimą tūrį, tačiau kartu visiškai prisitaikoma prie esamos situacijos
Trečiasis, tačiau ne ką mažiau svarbus metodas – tai su implantais ir riebalų persodinimu kartu naudojamas riebalų nusiurbimas. Šiuo metodu galima nesunkiai sumažinti nepageidaujamą riebalinio audinio kiekį nuo kelio vidinių ir priekinių paviršių bei čiurnų srityse. Riebalų nusiurbimas ne tik suteikia riebalų persodinimui reikalingų audinių, bet ir leidžia maksimaliai subalansuoti kojų kontūrą.
Kojų estetinės operacijos dažniausiai atliekamos taikant bendrinę nejautrą. Operacijos trukmė 1 – 1.5 val. Po operacijos pacientas išleidžiamas namo tą pačią arba kitą dieną.

Patarimai po operacijos

Pirmąją savaitę patartina riboti fizinį krūvį, o pooperacinę kompresinę aprangą rekomenduojama dėvėti 4-5 savaites. Aktyviai sportuoti galima pradėti tik po 3 mėnesių. Šios operacijos palieka mažus randelius, tačiau jų rezultatai džiuginantys ir ilgalaikiai.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją