fbpx
Search
Close this search box.

Estetinė ir funkcinė nosies plastikos pusės

Jei plastinę chirurgiją anksčiau buvo priimta skirstyti į estetinę bei rekonstrukcinę, pirmąjai priskiriant tik išorinius su grožiu susijusius kūno pokyčius, o antrąjai – sveikatos ir gyvenimo kokybės atstatymą, tai šiandien medicinos technologijų pažanga ir pasitikėjimo savimi kūrimo akcentavimas leidžia laisviau derinti šias dvi kryptis. Dauguma operacijų atliekamos apjungiant grožio kūrimą bei sveikatos gerinimą, ypač tai atsispindi nosies plastikoje.

Nosis – centrinė, daug dėmesio sulaukianti veido dalis, ženkliai įtakojanti bruožų proporcijas bei veido harmoniją. Bėgant metams nosis didėja, leidžiasi žemyn, tad iš prigimties stambesnė ilgainiui gali tapti dar didesne ir užgožti kitus veido bruožus. Nosies plastikos (rinoplastika) pagalba galima sušvelninti formą, sumažinti kuprelę, pasiaurinti ar pakelti nosies galiuką. Naujausių tyrimų rezultatai rodo, kad po atliktos rinoplastikos veidas atjaunėja 1,5-2 metais, šis jauninantis efektas nors nėra pagrindinis veiksnys operacijai atlikti, bet glaudžiai susijęs su veido proporcijų harmonizavimu.

Kita, ne mažiau svarbi, nosies operacijų dalis yra kvėpavimo funkcijos sutrikimų šalinimas. Įvairios traumos, nelaimingi atsitikimai, tiesiog iš prigimties kreiva nosies pertvara ar nosies kriauklių hipertrofija sukelia tokių problemų kaip knarkimas, chroninė sloga, neigiamai veikia širdies bei kraujagyslių sistemos veiklą, gali sukelti virškinimo sutrikimų. Rekonstrukcinė rinoseptoplastika ne tik sugrąžina galimybę laisvai kvėpuoti, bet veikia ir kaip rimtesnių susirgimų prevencija.

Jeigu kvėpavimo nusiskundimų nėra, pertvara nepakrypusi, tiesi kaulinė dalis, bet nosies forma netenkina estetiniu atžvilgiu, tuomet plastikos chirurgas Rokas Bagdonas rekomenduoja atlikti nosies galo plastiką – per operaciją, kuri trunka vos keliasdešimt minučių, galima pakeisti nosies galiuko projekciją, suteikiant mažesnės, veido bruožų visumai proporcingos nosies išvaizdą. Po 5-7 dienų pacientas gali grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Dažnai nosies galo plastika rekomenduojama ir tiems, kurie nori pašalinti nosies kuprelę, nes ją sumažinus, nosis vizualiai prailgėja.
Bet kuriuo atveju pasiruošimas plastinei nosies korekcijai prasideda nuo konsultacijos su plastikos chirurgu, kurios metu aptariami esminiai klausimai, apžiūrima ir įvertinama nosies pertvaros būklė, pasitelkus kompiuterinio modeliavimo programas suderinami prognozuojami operacijos rezultatai. Įprastai nosies plastiką galima atlikti nuo 18 metų, pasibaigus kaulių ir kremzlių augimo periodui. Vaikams nosies operacijos atliekamos tik patyrus traumų, siekiant pagerinti kvėpavimo funkciją.

Rinoplastika laikoma viena mažiausiai matomų randų paliekančių chirurginių intervencijų – lieka tik maža, praktiškai nepastebima pjūvio tarp šnervių žymė. Šis nosies plastikos būdas, vadinamas atviruoju, laikomas tiksliausiu bei garantuojančiu sėkmingiausius rezultatus. Dr. Rokas Bagdonas, ne kartą savo žinias gilinęs žymiuosiuose Bergamo rinoplastikos kursuose, kur savo patirtimi dalinasi labiausiai patyrę Europos ir Amerikos specialistai, nosies plastiką dažnai atlieka kartu su gydytoju otolaringologu.

Po operacijos, priklausomai nu atliktos korekcijos apimties, klinikoje pacientas turi praleisti 1-3 paras, vėliau pagal chirurgo rekomendacijas lankytis apžiūrai bei tvarsčių keitimui. Įprastai pooperacinis laikotarpis nėra skausmingas ar itin nemalonus, išskyrus pirmomis dienomis nosies ertmėse esančių tamponų keliamą diskomfortą. Dešimčiai dienų po operacijos nosies forma sutvirtinama specialiu įtvaru, per šį laikotrapį įprastai praeina mėlynės bei patinimai.

Nors operacijos rezultatas matomas iškart po įtvaro nuėmimo, tačiau pilnai nosies forma susiformuoja per 6-12 mėn., tik tada galima vertinti galutinį rezultatą. Kompiuterinė nosies formos modeliavimo programa prieš operacija naudojama ir tam, kad pacientas geriau įsivaizduotų kaip atrodys jo veidas pasibaigus pilnam pooperaciniam periodui.

Rinoplastika – plastinė operacija, kurios metu ypač derinama estetika ir funkcionalumas, plastikos chirurgas suteikia nosiai pageidaujamą formą, tuo pačiu nepakenkdamas pagrindinei nosies funkcijai arba atstatydamas pažeistą kvėpavimo galimybę.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją