fbpx
Search
Close this search box.

Dr. Rokas Bagdonas vadovaus Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijai

Į Klaipėdą persikėlė Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos veikla: trijų metų kadencijai šios organizacijos pirmininku išrinktas „Clinicus Klaipėda“ įkūrėjas, plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas.

Nuo 2004 m. operuojantis ir draugijos nariu buvęs gydytojas sako, kad šios pareigos – didelis įsipareigojimas ir atsakomybė prieš kolegas medikus, pacientus ir visą šalies bei tarptautinę plastinės chirurgijos profesionalų bendruomenę.

Įsteigta prieš 29 m.

Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugija įsteigta 1991 metais, vienija beveik pusšimtį šios specialybės atstovų, rūpinasi jų kvalifikacijos kėlimu, šiuolaikinių gydymo metodų ir standartų diegimu, atstovavimu tarptautinėse organizacijose.

Draugijos pirmininku 2020-2023 m. kadencijai dr. R. Bagdonas išrinktas nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje, patvirtinta ir nauja Valdybos narių sudėtis.

„Labai svarbu tęsti pradėtus darbus, dalis jų – neatlygintini. Būtina išspręsti susikaupusias problemas, toliau burti, vienyti kolegas. Tik kartu galime sukurti ateitį šiai medicinos sričiai, užauginti naują plastikos chirurgų kartą Lietuvoje, – sako dr. R. Bagdonas.

Priimant į draugijos narius, iki šiol kandidatai praeidavo griežtą atranką, turėjo pateikti rekomendacijas, būti nepriekaištingos reputacijos ir aukštos kvalifikacijos. Šie pagrindiniai kriterijai, apibrėžiantys draugijos narių profesinį lygį, bus svarbūs ir toliau.

Daugėja medicinos turistų

Naujojo pirmininko teigimu, galima pasidžiaugti, kad šiandien draugijos nariai yra pripažinti savo srities specialistai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: „Mūsų šalyje plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija puikiai išvystyta ir teikiamos paslaugos atitinka aukštus reikalavimus. Būtent dėl to kasmet stebime didėjantį medicinos turistų susidomėjimą gydymosi galimybėmis mūsų šalyje.“

Dr. R. Bagdonas tikisi, kad per trejus metus trunkančią draugijos vadovo kadenciją pavyks pasiekti naujų tikslų, dar labiau suvienyti kolegas: „Šie metai mums visiems kupini iššūkių. Ypač situacija dėl Covid-19 grėsmės palietė medicinos srities darbuotojus. Kas mūsų nepalaužia – tik sustiprina, linkiu neprarasti optimizmo, entuziazmo, vilties ir žengti toliau savo pašaukimo keliu.”

Plastikos chirurgas R. Bagdonas baigė Kauno medicinos akademiją, vėliau – tęstines doktorantūros studijas ir įgijo medicinos daktaro laipsnį.

2004–2014 m. dėstė Kauno medicinos universitete, Klaipėdos kolegijoje ir Klaipėdos universitete. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos žinias bei patirtį kaupė stažuodamasis Šveicarijoje, Švedijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir JAV.

Dr. R. Bagdonas yra Tarptautinės plastinės chirurgijos draugijos (ISAPS) narys, Lietuvos žaizdų gydymo asociacijos steigėjas, Amerikos plastinės chirurgijos asociacijos (ASPS) narys, „Clinicus Klaipėda” įkūrėjas. 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją