fbpx
Search
Close this search box.

Prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis

Prakaitavimas yra normali žmogaus organizmo funkcija, skirta kūno temperatūros reguliavimui, apsaugai nuo perkaitimo. Tam tikromis sąlygomis – kai šilta, kai dirbate intensyvesnį fizinį darbą ar sportuojate, kai karščiuojate ar esate supykę, išsigandę – prakaitavimas laikomas normalia Jūsų organizmo reakcija į aplinkos dirgiklius.

Tačiau verta sunerimti, jeigu prakaitavimas Jus vargina net tada, kai ilsitės neaukštoje temperatūroje, kai nuolat drėksta delnai ir dėl to netgi vengiate paduoti ranką sveikindamiesi, jei nuolat rasoja kakta. “Greičiausiai Jums išsivysčiusi hiperhidrozė. Tai – gausų prakaitavimą apibūdinantis medicininis terminas”, – aiškina “Clinicus Klaipėda” gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė. Jos kolega “Clinicus Vilnius” plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius perspėja, kad išsivysčius hiperhidrozei oda gali pakisti – tapti minkšta ir balkšva, joje padidėja galimybė plisti bakterinėms ar grybelinėms infekcijoms. Kartu su padidėjusiu prakaitavimu atsiranda ir visa eilė psichologinių bei socialinių problemų – žmogus ima kompleksuoti dėl prakaito dėmių išmargintų drabužių, drėgnų delnų sindromo, nuolatinių specifinio prakaito kvapo keliamų nepatogumų.

Tam tikrą įtaką hiperhidrozės intensyvumui galite daryti Jūs patys – reguliuodami savo gyvenimo būdą bei mitybos įpročius. Pavyzdžiui, jei dėvėsite natūralaus pluošto drabužius, vengsite fizinės veiklos ir aukštų temperatūrų, maudysitės duše po du kartus per dieną, naudosite stiprius antiperspirantus, o iš valgiaraščio išbrauksite rūkytus gaminius, mėsą, druską, aštrius prieskonius, šokoladą, atsisakysite kavos bei alkoholinių gėrimų, tikėtina, kad simptomus kiek susilpninsite.

“Tačiau negydoma hiperhidrozė visiškai nepraeina, o susidarius palankios sąlygoms gali netikėtai smogti visa jėga”, – perspėja gyd. Agnė Bagdonė. Tokiu atveju, dermatologės teigimu, vienintelis efektyvus būdas įveikti gausų prakaitavimą yra gydymas. Gydymo pasirinkimas labai priklauso nuo hiperhidrozės sunkumo ir lokalizacijos. Vienas iš paprasčiausių, efektyviausių, prieinamiausių metodų – prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis.

“Visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad botulino toksinas – tai tik priemonė bėgančių metų pristabdymui mažinant raukšles – nėra iki galo teisinga. Botulino toksinas pirmiausia imtas naudoti kaip vaistas, gydantis neurologinius susirgimus, migreną, o vėliau – ir kaip veiksminga priemonė prakaitavimo slopinimui”, – primena šio preparato injekcijas pacientams dažnai atliekantis dr. Dainius Daunoravičius.

Botulino toksinas – tam tikro tipo bakterijose natūraliai randamas baltymas, medicinoje naudojamas labai gerai išvalytas ir paruoštas injekcijoms į poodį. Moksliškai įrodyta, kad injekcijos, esant lokaliai pažastų arba delnų hiperhidrozei, ženkliai pagerina paciento būklę.

Pasak gyd. Agnės Bagdonės, “Clinicus” gydytojai injekcijas atlieka tik aukščiausios kokybės sertifuoktais preparatais, naudoja lokaliai nuskauminančius kremus, procedūra trunka keliasdešimt minučių ir nereikalauja jokios ypatingos priežiūros po atlikimo. Didžiausias gydymo poveikis išryškėja jau per dvi savaites. Jis trunka iki metų, pamažu tolygiai silpdamas. Esant poreikiui galima taikyti pakartotinių injekcijų programą, tačiau reikia įvertinti prakaitavimo mastą ir neviršyti gamintojo nurodytų botulino toksino kiekių. Nepageidaujamų šalutinių poveikių po gydymo botulino toksino injekcijomis procedūrų nėra nustatyta.

Registracija dėl gausaus prakaitavimo gydymo botulino toksino injekcijomis:
+ 370 665 14 000  arba [email protected]

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją