fbpx
Search
Close this search box.

Odos strijos – ar tikrai neišgydomos?

Strijos – tai rožinės arba violetinės spalvos odos žymės, dažniausiai atsirandančios ant pilvo, krūtų, žastų, sėdmenų ar šlaunų. Pradžioje jos būna ryškios, vėliau išbąla ir tampa mažiau pastebimos, bet visiškai neišnyksta. Strijos atsiranda ten, kur yra stiprus odos tempimas, sutrūkinėjus odos elastinėms skaiduloms.

Dažniausios strijų priežastys

Nutukimas arba staigus svorio priaugimas, endokrininės ligos ar kai kurių vaistų vartojimas (koitikosteroidų kremų, tepalų ir tablečių), brendimo laikotarpis (būdingas ypač greitai augantiems paaugliams), ypač dažnai strijų priežastimi tampa antroji nėštumo pusė. Manoma, kad polinkis strijoms yra paveldimas, kaip ir tam tikra kūno struktūra.

Strijų formavimasis yra labai panašus į randų, todėl pirmajame etape, kai strijos dar yra neseniai susiformavusios, reikėtų naudoti silikono pagrindo tepalus, kuriuos reikia švelniai įmasažuoti.Taip pat strijų pažeistą odą būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nesideginti soliariumuose.

Besiformuodamos toliau, per kelis mėnesius strijos iš rausvų tampa balkšvos ir įdubusios. Kuo labiau skirsis jų spalva nuo normalios odos – tuo labiau stirjos bus įdubusios, tuo labiau jos bus pastebimos. Gero estetinio varianto galima tikėtis tik išsprendus abi šias problemas.

Seniai žinomi strijų gydymo metodai

Strijos paprastai nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų (nors retais atvejais oda jų vietoje gali tiesiog plyšti), tačiau jos trukdo estetiniu požiūriu. O blogiausia tai, kad iki šiol naudojami gydymo metodai (nuo įvairių kremų iki medicininių lazerių ir mikrodermoabrazijos) gali tik iš dalies pagerinti strijų išvaizdą: vienais būdais stengiamasi atkurti normalią randų pigmentaciją, o kitais – sušvelninti reljefo nelygumus. Plastinės chirurgijos operacijos (pvz.: pilvo plastika) taip pat tik iš dalies padeda atsikratyti strijų – jos gali būti pašalinamos tik su pertekline kūno oda.

Naujas gydymas

Tačiau panašu, kad strijų gydymo problema pamažu sprendžiasi. Neseniai atsirado naujas ir ypač daug žadantis strijų gydymo būdas – mikro ir -nano riebalų persodinimas. Šis greitas ir efektyvus metodas vienu metu išlygina įdubimus, atkuria pažeistos odos struktūrą ir normalią pigmentaciją.

Procedūra gali būti atliekama naudojant vietinę, o esant didesniems pažeistos odos plotams – bendrą nejautrą. Gydymui reikalingi riebalai atsiurbiami iš pacientės pasirinktų vietų: kelių, vidinių šlaunų paviršių, pilvo, juosmens. Vėliau riebalai yra specialiai paruošiami atskiriant į dvi frakcijas: mikroriebalų ir nanoriebalų, kurie naudojant skirtingas metodikas, leidžiami į odos pažeidimus.

Mikroriebalų frakcija yra skirta įdubimams atkurti, nes turi daug gyvybingų riebalinių ląstelių, o nanoriebalų frakcija praktiškai neturi riebalinių ląstelių, tačiau turi didelį kiekį mezenchiminių kamieninių ląstelių, kurios gali pakeisti rando struktūrą.

Dažniausiai strijų gydymui užtenka vienos, retu atveju – dviejų procedūrų, o galutinis rezultatas yra ilgalaikis

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją