fbpx
Search
Close this search box.

Sausa ir šiurkšti rankų oda: kaip padėti

Į delfi.lt klausimus atsako „Clinicus Klaipėda” gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė:

– Kodėl atšalus orams mūsų rankų oda ima sausėti? 

Mūsų rankos yra sveikatos ir jaunystės rodiklis. Atšalus orams, susidaro temperatūros skirtumai tarp lauko ir šildomų patalpų. Dėl šios priežasties oda greitai netenka drėgmės, išsausėja.

Atšalus organizmas gamina mažiau lipidų, kurie yra svarbūs odos apsauginiam barjerui.

Esant nepalankioms klimato sąlygoms, sutrinka odos viršutinių ląstelių sluoksnio atsinaujinimas. Todėl organizmas ima saugotis, storindamas odos raginį sluoksnį.

Dėl to rankų oda šiurkštėja, pleiskanoja, atsiranda smulkūs, skausmingi įtrūkimai, odos paraudimas.

– Gal tai byloja ir apie kažkokius vidinius organizmo negalavimus, vitaminų trūkumą ar to paties vandens trūkumą?

Rankų odos išsausėjimo priežastis – dehidratacija šaltuoju metų laiku. Deja, bet žmonės tiesiog nustoja gerti pakankamai vandens, kaip vasarą. O odai drėkinimas iš vidaus yra būtinas. Dehidrataciją skatina ir nesubalansuota mityba, stresas, vitaminų trūkumas.

– Kas galėtų padėti apsaugoti rankas nuo šalčio poveikio ir nuo sauso patalpų oro? 

Problemą galima spręsti ir namuose, ir kosmetologo kabinete. Naudokite ne tik drėkinančias priemones, bet ir maitinančius odą kremus su vitaminų kompleksu.

Rankų odai apsaugoti tinka kremai su natūraliais avokadų, taukmedžio, migdolų aliejais, kakava ir alijošiaus sultimis. Jie apsaugo nuo drėgmės praradimo, turi priešuždegiminių ir gydomųjų savybių.

Žiemą nepamainomi kremai – su bičių vašku, medumi, medetkų ar ramunėlių ekstraktais. Yra ir specialūs, vadinamieji  „šalčio“ kremai, skirti žiemos sezonui.

– Kokias pirštines reikėtų mūvėti? 

Rudenį ar pavasarį tinka plonos megztos, odinės pirštinės. Žiemą – pašiltintos odinės, megztos, kumštinės.

Kalbant apie pirštines iš natūralios vilnos, verta atkreipti dėmesį, kad daugelis žmonių, kaip manoma, yra alergiški jai. Iš tiesų, šiurkščios vilnonės pirštinės, kojinės ar megztiniai – praeitis, nes turime puikių merino ir alpakos vilnos alternatyvų.

– Ar padėtų kokios nors natūralios priemonės?

Grynas aliejus sudaro ant odos savotiškos plėvelės susidarymą, bet jis nei drėkina, nei susigeria. Nebent aliejus gali būti naudingas odai, jei yra specialiai sukurtų priemonių sudėtinė dalis.

– Kokios tinka procedūros rankoms? Gal parafino vonelės?

Rankų priežiūrai parafino vonios naudojamos jau seniai. Kai šiltas parafinas kietėja – mažėja jo tūris. Todėl audiniai suspaudžiami ir sužadinami mechanoreceptoriai. Dėl šių procesų susidaro refleksinės reakcijos, kurios padeda pagerinti ląstelių mitybą ir audinių atstatymą.

Šiuolaikinėje grožio terapijoje yra didelis įvairių kitų veiksmingų procedūrų pasirinkimas. Pavyzdžiui, mūsų klinikoje atliekamos įvairios pagalbinės procedūros ir galima įsigyti atitinkamų priemonių:

  • padėti sau galima iš vidaus, vartojant papildus, kurių sudėtyje yra antioksidantų, hialurono, kolageno;
  • yra specialūs, tiksliniai – vadinamieji šalčio kremai;
  • jei kremai nepadeda ar esate vyresnio amžiaus –  drėgmei, skaistumui, elastingumui atstatyti rekomenduojamos procedūros: injekuojamos aminorūgštys su hialuronu, biorevitalizacija su koncentruota hialurono rūgštimi, kraujo plazma, derinama su hialurono rūgštimi. Rankų kaukės, masažai, procedūros – visa tai gelbsti odą. Konsultuokimės…

Karštas vanduo ir nušalimai

– Daugelis mėgsta plautis rankas karštu vandeniu, ypač jei sušalo. Ar tai kenkia?

Karšto vandens mėgėjai rizikuoja, nes aukšta temperatūra neigiamai veikia odą – skatina jautrumą ir sausumą.

– Ką daryti, jei vis tik rankos nušalo, kokie turėtų būti pirmieji veiksmai?

Nušalimas I laipsnio: atšalusias vietas reikia šildyti iki paraudimo šiltomis rankomis, lengvu masažu, trynimu vilnoniu skudurėliu.

Antrojo laipsnio nušalimas atsiranda ilgai veikiant šalčiui ir čia jau reikalinga profesionali medikų pagalba.

– Kaip prižiūrėti rankų odą, kad ji nesausėtų?

Apsauginį kremą tepkite prieš 30-40 minučių, kad produktas spėtų susigerti, kai planuojate savo išėjimą į šaltą aplinką.

Kad kremo komponentai geriau įsisavintų, rekomenduojama reguliariai lankytis pas kosmetologą.

Jei kremai ir papildoma priežiūra nepadeda, o oda vis dar pleiskanoja, verta konsultuotis su dermatologu arba kosmetologu.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją