fbpx
Search
Close this search box.

Kontraceptinė spiralė: dviguba nauda moterims virš 40 metų

kontraceptinė spiralė lengvina mepauzės simptomus
„Po 40 metų moterys įprastai tampa mažiau priklausomos nuo aplinkybių – karjeros, vaikų auginimo, todėl daugiau dėmesio ima skirti savo sveikatai, saugesniam ir komfortiškesniam gyvenimui“, – sako gydytojas.

 

Brandžiame amžiuje moters organizmo būklė kinta: lėtėja medžiagų apykaita, skydliaukės ir kiaušidžių veikla.

Todėl po keturiasdešimties būtina pasitarti su ginekologu ir koreguoti kontraceptinių priemonių naudojimą.

„Nūdien moters reprodukcinis laikotarpis yra ženkliai ilgesnis. Būtų klaidinga teigti, kad 40-50 metų dailiosios lyties atstovė nebegali susilaukti vaikų.

Tikrai gali, tik visada išlieka klausimas, kokias pasekmes tai sukels moters sveikatai“, – sako „Clinicus Klaipėda“ akušeris – ginekologas Michail Tarachovskij.

Apsaugo nuo ginekologinių problemų

Jeigu jaunesnio amžiaus moterys gali rinktis įvairius apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo būdus, po keturiasdešimt kontracepcijai keliama daugiau reikalavimų.

„Hormoninė spiralė – viena geriausių alternatyvų brandžioms moterims, kurios neplanuoja šeimos pagausėjimo.

Įdėjus ją į gimdą, penkerius metus užtikrinama 99 procentų apsauga nuo nėštumo, gerėja moters bendra sveikatos būklė, kai organizmas pamažu ima keistis ir prisitaikyti prie artėjančios menopauzės, – sako gydytojas.

Šiuolaikinės gimdos spiralės būna įvairios formos ir sudėties – be hormonų ir su hormonais, kurie minimaliai patenka į bendrą organizmo kraujotakos sistemą.

Parinkti tinkamą variantą ir įvertinti tinkamumo kriterijus gali padėti įvertinti gydytojas ginekologas.

Jeigu moteris puikiai jaučiasi, po 5-erių metų vienos procedūros metu įdėta spiralė pašalinama ir pakeičiama nauja.

Vaisingo amžiaus moteris hormoninė spiralė ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo pastojimo, bet ir padeda išvengti įvairių ginekologinių problemų.

Endometriozės gydymas

Nebūdingose vietose į gimdos gleivinę panašių audinių susidarymas skatina cistų, kitų sąaugų susiformavimą.

Susidarę endometriozės židiniai arba gimdos išvešėjimas skatina sąaugiminius uždegimus kiaušidėse, kiaušintakiuose, gimdos kaklelyje, šlapimo pūslėje.

Tarp dažniausiai pasitaikančių endometriozės požymių – skausmas, tirštos rudos išskyros prieš mėnesines ir jų metu, nereguliaraus menstruacijų ciklas, diskomfortas lytinių santykių metu, lėtinis nuovargis, spazminiai skausmai.

Mažina mėnesinių kraujavimą

Jeigu mėnesinės trunka ilgiau nei 5-7 dienas ir gausiai kraujuojama, galima įtarti menoragiją.

Ypač, kai jų metu jaučiamas bendras silpnumas, nuovargis ir skausmingi simptomai.

Dėl gausaus kraujavimo, kai netenkama hemoglobino, skystosios plazmos ir kitų elementų, sveikos moters organizmas ilgainiui silpsta.

Ima lūžinėti nagai, slinkti plaukai, sausėja ir šerpetoja oda, gali išsivystyti mažakraujystė.

Itin mažą hormonų kiekį išskirianti gimdos spiralė perima kraujavimo kontrolę: suplonėjus gimdos gleivinei, mėnesinės arba dingsta, arba būna negausios ir trunka trumpą laikotarpį.

Švelnina menopauzės simptomus

gimdos spiralės nauda moterims po 40 metų
Gydytojas M. Tarachovskij sako, kad gimdos spiralė – ne tik patogus, bet ir ekonomiškai naudingas būdas pasirūpinti savimi: „Jos kaina atsiperka jau po metų naudojimo“.

43-55 moters gyvenimo metais įprastai prasideda ypatingas laikotarpis, galintis tapti tikra kančia ne tik jai pačiai, bet ir aplinkiniams.

Priešmenopauziniu laikotarpiu dailiosios lyties atstovės išgyvena įvairius fiziologinius pojūčius – silpnumą, nuovargį, galvos skausmus, širdies ritmo sutrikimus, karščio bangas, sumažėja lytinis potraukis, sutrinka mėnesinių ciklas, patiriamas psichologinis stresas ir nerimas.

Gimdos spiralės dvigubas efektas – apsauga nuo pastojimo ir nenutrūkstamo hormonų terapijos proceso užtikrinimas.

Akušeris – ginekologas M. Tarachovskij primena, kad menopauzė – nevaisingumo laikotarpis prasideda tik tada, kai nuo paskutinių mėnesinių praėjo ne mažiau kaip metai. Iki tol pastojimo rizika vis dar išlieka.

Procedūra trunka vos 5 minutes

Hormoninė spiralė įvedama į gimdą pirmąją mėnesinių dieną ambulatoriškai. Procedūra trunka vos kelias minutes, dažniausiai jos metu moterys nesusiduria su skausmingais pojūčiais.

Itin jautrioms gali būti atliekamas vietinis nuskausminimas.

Prieš tai būtina ginekologo konsultacija ir apžiūra, įvertinami tepinėlių, mažojo dubens echoskopijos, kraujo ir šlapimo tyrimų rezultatai.

“Clinicus Klaipėda” M. Tarachovskij konsultuoja, diagnozuoja, gydo įvairius ginekologinius susirgimus ir atlieka estetines ir ginekologines tausojančias operacijas, dubens organų nusileidimo korekciją ir diagnostiką.

Taip pat – nėštumo ir chromosominių anomalijų ankstyvąją diagnostiką, padeda pasirinkti kontraceptines priemones.


Išankstinė registracija – tel. +370 665 14000, +370 46 411 411, [email protected] arba užpildykite registracijos formą svetainėje.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją