fbpx
Search
Close this search box.

Nosies plastinė operacija: grožiui ir sveikatai

 

Mažiausias, bent kelių milimetrų nosies nukrypimas gali suteikti veido bruožams disharmoniją. Tačiau estetinis vaizdas – ne vienintelė priežastis, skatinanti atlikti plastinę nosies operaciją.

Įprastai rinoseptoplastikos metu siekiama dviejų tikslų: atstatyti pažeistą kvėpavimo galimybę ir suteikti nosiai pageidaujamą formą.

Klaipėdietė  nosies operacijai į „Clinicus Klaipėda“ atvyko ne pirmą kartą: susilaukusi atžalos, moteriai iš pradžių buvo koreguota krūtinė.

Subtilūs nosies formos pokyčiai

„Pirmą kartą su daktaru Roku Bagdonu internetu bendravau dar 2018 metų pabaigoje, tuomet susisiekiau per programėlę „Facebook“.  Mačiau jo darbus, girdėjau daug puikių atsiliepimų, atėjau į konsultaciją žinodama, ko man reikia“, – prisimena plastikos chirurgo pacientė.

Darjos teigimu, po pirmosios operacijos ji vis dažniau susimąstydavo apie savo nosies formą. Taip pat nustatyta, kad kvėpavimui trukdo kreiva nosies pertvara.

Rūpestį dėl savo sveikatos būklės gerinimo  „Clinicus Klaipėda“ pacientė norėjo apjungti ir su estetiniu rezultatu.

Todėl rinoseptoplastinės operacijos metu plastikos chirurgas dr. R. Bagdonas ir otorinolaringologė Ingrida Anužytė ištiesino nosies pertvarą, ašį, pašalino kuprelę ir koregavo nosies galiuką.

„Graži nosies forma be geros kvėpavimo funkcijos yra nepriimtina. 35% pacientų, pageidaujantys kosmetinės rinoplastikos, turi reikšmingą anatominę nosies obstrukciją. Jei jos nekoreguosime, po operacijos kvėpavimas per nosį bus pasunkėjęs.

Nosies pertvaros, vožtuvų ir kriauklių funkcijos aiškus supratimas ir jų chirurginė korekcija – ypatingai svarbios sudėtinės rinoseptoplastikos dalys. Prieš operaciją būtina kruopšti paciento apžiūra.  Neretai  nustatoma stafilokokinė infekcija, alerginis rinitas, kuriuos būtina gydyti”,- pabrėžia gydytoja I. Anužytė.

Padėjo silikoniniai tamponai

Pacientės teigimu,  labiausiai prieš nosies korekciją neraminęs klausimas – reabilitacinis laikotarpis ir kvėpavimo atsistatymas: „Labai bijojau, kad visai negalėsiu kvėpuoti, nors žinau, jog apsunkintas kvėpavimas vieną ar dvi savaites po operacijos – normali būsena. Tačiau gydytojas Rokas Bagdonas nuramino, kad „Clinicus Klaipėda“ pooperacinei priežiūrai naudojamos kvėpavimą lengvinančios  šiuolaikinės priemonės.

Otorinolaringologė I. Anužytė  sako, kad po rinoseptoplastikos galima kvėpuoti per nosį, kai naudojami specialūs silikoniai tamponai. Jais operacijos metu bendrinėje nejautroje fiksuojama nosies pertvara.

Silikoniniai tamponai nedirgina nosies ertmės, o jų pašalinimas praėjus 2-5 dienoms po operacijos yra neskausmingas.

Nors plastikos chirurgas pabrėžia, kad galutinį nosies koregavimo rezultatą galima vertinti praėjus metams po operacijos, pacientė jau po kelių mėnesių džiaugėsi pokyčiais.

„Clinicus Klaipėda” gydytojai išpildė mano svajonę ir padarė tokią nosytę, kokios visada norėjau.  Patinku sau labiau, o aplinkiniai net nepastebi kruopščiai ir subtiliai atliktos korekcijos. Be to, galiu laisvai kvėpuoti”, – sako pacientė.

Ir priduria, kad moteriai labai svarbu koncentruoti dėmesį ne tik į savo išvaizdos, bet ir saviugdos bei karjeros pokyčius. Todėl pastaruosius trejus metus ji tobulėja keliose profesinėse srityse, augina dukrą ir jaučiasi savimi pasitikinti labiau nei bet kada.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją