fbpx
Search
Close this search box.

Micelinis vanduo, aliejai ir spiritas: gydytoja dermatologė paneigia mitus

Kaip teisingai prižiūrėti veido odą„Daugelis žmonių, neturėdami tikslios informacijos arba įtikėdami reklaminiais gamintojų šūkiais, neteisingai prižiūri savo veido odą“, – sako „Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė.

Kokį iš tikrųjų poveikį odai daro pastaruoju metu plačiai išpopuliarintas micelinis vanduo? Ar kosmetiniai aliejai verti geriausio odos maitintojo vardo? Kodėl spiritas netinka bėrimams ar pūliniams gydyti?

Mitas Nr. 1: micelinio vandens nereikia nuplauti

Verčiant iš lotynų kalbos, micelės – vandenį pritraukiančių hidrofilinių ir jį atstumiančių ir pritraukiančių riebalus hidrofobinių dalelių junginys. Jos sėkmingai pašalina makiažą, kitus veido odos nešvarumus ir riebalų perteklių.

Tačiau micelinio vandens likučiai ant odos gali išprovokuoti bėrimus, raudonį ir odos uždegiminius procesus, todėl po šios kosmetinės priemonės naudojimo veido odą būtina nuplauti paprastu vandeniu.

„Sakoma, kad micelinis vanduo buvo specialiai sukurtas modeliams, kad būtų galima greitai pašalinti makiažą. Ši priemonė gali būti vadinama veido pienelio, veido toniko ar makiažo valymo servetėlių alternatyva, bet ji tinkama naudoti tik kelionėse, o ne kasdienei veido priežiūrai. Ypač, jeigu jūsų veido oda yra brandi, jautri, suplonėjęs paviršinis odos sluoksnis“,- pabrėžia dermatologė.

Mitas Nr. 2: aliejai geriausiai maitina odą

Micelinis vanduo ir tiesa
Micelinis vanduo buvo specialiai sukurtas modeliams, kad būtų galima greitai pašalinti makiažą. Ši priemonė gali būti vadinama veido pienelio, veido toniko ar makiažo valymo servetėlių alternatyva, bet ji tinkama naudoti tik kelionėse, o ne kasdienei veido priežiūrai

Įvairių aliejų naudojimas kosmetologijoje ir odos priežiūrai namų sąlygomis išgyvena populiarumo piką. Plačiai reklamuojami ir muilai, kurių sudėtyje – taip pat įvairūs aliejai. Tokio pobūdžio „prausiklius“ moterys dažnai bando pasigaminti ir pačios.

A. Bagdonė perspėja: „Nepamirškime apie saiką: jeigu eteriniai ar augaliniai aliejai patenka ant odos retsykiais – nieko baisaus, tačiau reguliarus, kasdienis naudojimas užkiša riebalines liaukas. Tuomet ant veido odos atsiranda pūlingi bėrimai.

– Be to, aliejai odą padengia nematoma plėvele, ji netenka drėgmės, lėtėja kiti apykaitos procesai. Kosmetinės priemonės aliejų pagrindu visiškai netinka riebiai, linkusiai į spuoguotumą, seborėją ir komedonų susidarymą odai. Ne kartą teko konsultuoti moteris, kurios antakių plaukelių augimą skatina įtrindamos juos aliejais. Galop plaukelių liaukose susidaro pūlinukai. Jeigu norite naudoti aliejus – darykite tai saikingai.“

Mitas Nr. 3: gydome bėrimus ir pūlinius spiritiniais tirpalais

Spiritas, be abejo, džiovina odą. Tačiau be šio komponento kosmetinių priemonių gamybą sunku būtų įsivaizduoti. Dažniausiai ant pakuotės būna užrašyta „Alcohol“.

Kosmetikos gamyboje spiritiniai tirpalai naudojami kaip skiedikliai, emulgatoriai, bakterijas naikinantys antiseptikai, stabilizatoriai, stabdantys nepageidaujamas odos reakcijas, bakterijų atsiradimui kelią užkertantys stabilizatoriai, kvapo fiksatoriai.

Kasdien ir nuolat naudojant kosmetines priemones, kurių sudėtyje yra paprastieji spiritai – metanolis, etanolis, izopropilo ar denatūruotas spiritas, veido odai labiau kenkiama nei padedama: oda džiovinama, kai ląstelės netenka drėgmės dėl natūralaus rūgštinio odos sluoksnio naikinimo. Todėl oda netenka apsauginio barjero ir tampa mažiau atspari įvairiems dirgikliams, alergenams, bakterijoms ir virusams.

„Nėra vieno recepto, kokias priemones verta rinktis. Kiekvienu atveju geriausia pasitikėti gydytojo rekomendacijomis, o ne reklamomis“,- įsitikinusi A. Bagdonė.

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją