fbpx
Search
Close this search box.

Krūtų didinimo kosmetinės operacijos ir žindymas

Krūtų didinimo kosmetines operacijos dažnai atliekamos moterims jauname amžiuje iki nėštumo bei žindymo. Todėl dažna moteris klausia ar galės po operacinio gydymo maitinti kūdikį, ar silikoniniai implantai nekenksmingi kūdikiui.
Silikonas yra indiferentiška medžiaga, nekenksminga ir net ir įtrūkus implantui neįrodytas joks neigiamas poveikis organizmui.
Krūtų didinimo implantais metu pieno liauka dažniausiai nepažeidžiama ir moteris žindyti po tokių operacijų gali, tačiau visgi yra tikimybė susidurti su žindymo sutrikimais.
Tikimybė susidurti su žindymo sunkumais priklauso nuo:

  • Operacijos tipo – pjūvio ir implanto vietos;
  • Nuo liaukinio audinio kiekio prieš ir po procedūros.

Taip pat labai svarbus moters nusiteikimas žindyti, turimų žinių, pagalbos profesionalumo atsiradus žindymo sutrikimams. Todėl prieš operacinį gydymą aptarkite galimus būsimus sunkumus.

Taigi kaip ir kodėl krūtų didinimas implantais gali įtakoti žindymą?

Labai svarbi yra pjūvio vieta. Jei pjūvis daromas aplink areolę, tuomet gali būti pažeidžiama spenelio įnervacija ir jautrumas, kuris yra labai svarbus laktacijos reguliacijai, oksitocino gamybai, pieno „paleidimo“ refleksui susiformuoti, todėl mažiau skatinama pieno gamyba, sunkiau teka žindymo metu.
Kai pjūvis yra atliekamas po krūtimi arba pažasties srityje, spenelio jautrumas nesutrinka, todėl ši problema dažniausiai nepasitaiko.
Implanto padėtis – krūtų implantas gali spausti liaukinį audinį taip trikdydamas pieno tekėjimą, jo gamybą. Implantą dedant po raumeniu šio spaudimo tikimybė yra mažesnė, nei implantą dedant virš raumens, tiesiai po liauka.
Liaukinio audinio kiekis, krūtų anatomija – moterims, kurios operacinis gydymas atliekamas dėl tam tikros krūtų anatomijos, ypatingai mažų krūtų, dažnai yra anatomiškai neišsivystęs liaukinis audinys, todėl jos su žindymo sutrikimais susiduria ne dėl operacinio gydymo, o dėl buvusios krūtų liaukų patologijos.

Taigi žindyti po taikyto krūtų operacinio gydymo galėsite, tik kruopščiau pasidomėkite apie galimus sutrikimus bei susiraskite žindymo konsultantę, kuri jums padės siekti sėkmingo žindymo. Daugiau informacijos apie žindymą, kur kreiptis pagalbos bei žindymo konsultančių kontaktų ieškokite „Pradžių pradžios“ puslapyje.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją