fbpx
Search
Close this search box.

Kodėl moterys renkasi intymias plastinės operacijas

Remiantis neseniai Amerikos estetinės chirurgijos asociacijos paskelbtais 2016-ųjų duomenimis, viena sparčiausiai populiarėjančių plastinės chirurgijos procedūrų Jungtinėse Valstijose yra labiaplastika – moterų lytinių lūpų plastinė korekcija. Tokių operacijų JAV pernai atlikta 10 744, arba 23 proc. daugiau nei 2015 metais. Šiuo metu jas atlieka maždaug trečdalis amerikiečių plastikos chirurgų. Tiesa, jie pripažįsta, kad kol kas labiaplastika dar yra naujovė, todėl nenuostabu, kad ji neretai vertinama gana prieštaringai, o šiai procedūrai pasiryžusių moterų motyvai traktuojami klaidingai. Skeptikai tokias operacijas net prilygina moterų apipjaustymui.

Štai pernai apklausą atlikę Australijos mokslininkai padarė išvadą, esą moterys plastinę lytinių lūpų korekciją darosi paveiktos „normalių“ moteriškų genitalijų įvaizdžio, demonstruojamų pornografiniuose filmuose ar internete, pavyzdžiui, reklamuojant vadinamąją brazilišką depiliaciją. Patys plastikos chirurgai nesutinka su tokiu traktavimu. Anot jų, labiaplastika – visų pirma medicininis, o ne įvaizdžio klausimas. Antra, specialistų prašydamos sumažinti per didelius išorinius lytinius organus, moterys siekia atsikratyti patiriamų nepatogumų.

Tai, kad labiaplastika – visiškai normali procedūra, gražiosios lyties atstoves grąžinanti į komfortišką gyvenimą, patvirtina ir neseniai JAV plastikos chirurgų asociacijos žurnale „Plastic and Reconstructive Surgery“ publikuota studija, kurią su kolegomis atliko plastikos chirurgė iš Santa Rosos (Kalifornija) dr. Heather Furnas. Ji teigia, jog svarbiausios priežastys, dėl kurių moterys ryžtasi plastinei per didelių išorinių lyties organų korekcijai, yra ne tik nepasitenkinimas akivaizdžiai matomomis lytinėmis lūpomis, bet ir jų sukeliamas fizinis diskomfortas.

Apklausos duomenimis, net 47 iš 50 moterų patiria nepatogumų dėl to, kaip atrodo jų lytinės lūpos. Jos negali dėvėti tam tikrų drabužių, pavyzdžiui, maudymosi kostiumėlių ar aptemptų sportinių kelnių, nes jie nepaslepia didelių lytinių lūpų nuo  aplinkinių akių. Be to, moterys skundžiasi ir skausmu sekso metu. Beje, tik viena moteris iš visų, dalyvavusių apklausoje, neturėjo nusiskundimų per daug dideliais savo išoriniais lytiniais organais.

Pasak dr. H. Furnas, labiaplastika – gana paprasta medicininė operacija, kuriai užtenka pacientei duodamų raminamųjų bei vietinės anestezijos. Gijimo trukmė – maždaug savaitė. „Per didelių lytinių lūpų korekcija – visiškai normalu ir priimtina“, – įsitikinusi plastikos chirurgė. Jos mintims pritaria ir dr. Rokas Bagdonas bei dr. Dainius Daunoravičius – plastikos chirurgai iš plastinės ir estetinės chirurgijos centro „Clinicus“.

„Pastebime, kad moterys Lietuvoje šiai operacijai ryžtasi vis dažniau, ne tik dėl estetines išvaizdos, bet ir patiriamo diskomforto sportuojant, minant dviratį ar lytinių santykių metu“, – sako dr. Rokas Bagdonas.

Anot jo kolegos dr. Dainiaus Daunoravičiaus, labiaplastikos operacijos atliekamos tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus gimdžiusioms ar negimdžiusioms moterims, o neretai tai būna kompleksinė procedūra – mažųjų lytinių lūpų operacija atliekama kartu didžiųjų lytinių lūpų korekcija, riebalų persodinimu ar makšties plastika.

Kodėl vienų moterų lytinės lūpos yra didesnės, o kitų mažesnės, iki šiol nėra visiškai aišku. Tarp galimų priežasčių minimas paveldimumas, brendimas, chroniški uždegimai.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją