15-ąsias lazerinių technologijų įdiegimo kraujagyslių chirurgijoje metines pasaulinė medikų bendruomenė minėjo dar 2018 metais.
Atsiradus naujos kartos šviesolaidiniams lazeriams, itin sparčiai pradėjo vystytis mažai invazinė ir keturis kartus trumpesnį reabilitacinį laikotarpį užtikrinanti išsiplėtusių venų chirurgija.
„Šiandien tokios operacijos lazeriu vadinamos vienos dienos chirurgija ir „auksiniu standartu“. „Clinicus Klaipėda“ įsigijo moderniausią lazerį rinkoje – „Leonardo Duo“. Kojų venų varikozės gydymas trunka vos 30-60 minučių, užtikrinamas maksimalus tikslumas.
Gijimo laikotarpis po lazerinės operacijos sutrumpėja iki savaitės, kai operuojant klasikiniu atviruoju būdu ar taikant kitus metodus pacientai galėdavo grįžti į įprastą gyvenimo ritmą tik po mėnesio“, – pasakoja kraujagyslių chirurgas Karolis Tijūnaitis.
35-erių metų klaipėdietis Ignas dešinės kojos venų varikozę operavosi pas gydytoją prieš pusantro mėnesio. Blauzdos apimtis buvo 2 centimetrais didesnė nei kitos kojos:
„Mano sveikatos apsaugos ministrė – taip mes, vyrai, dažniausiai vadiname rūpestingas žmonas – paskatino užsiimti šiuo klausimu, kad ateityje nesusidurčiau su rimtesnėmis problemomis“.
„Clinicus Klaipėda“ pacientas, paklaustas apie lazerinės kojų venų operacijos pliusus privačioje klinikoje, teigė nenorėjęs ilgai laukti ir pirmiausia rinkosi gydytoją: „Karolis Tijūnaitis – vienas stipriausių kraujagyslių chirurgų. Klaipėdos ligoninėse operacijos atliekamos arba taikant senesnius metodus, o jei nori lazerio, tai eilė – pusantrų metų į priekį.
Galėjau rinktis iš valstybinės ligonių kasos kompensuojamą operaciją kitame Lietuvos mieste. Tačiau džiaugiuosi priėmęs sprendimą gydytis privačiai uostamiestyje pas daktarą, kuriuo pasitikėjau šimtu procentų.“
Igno teigimu, be gydytojo K. Tijūnaičio kompetencijos, jį maloniai nustebino „Clinicus Klaipėda“ darbuotojų požiūris ir aptarnavimas:
„Buvau sužavėtas viskuo: nuo pasisveikinimo ir kreipinio vardu, vos atvykus pas pacientų kuratores registratūroje – iki visų kitų asmeninio įsiklausymo į paciento lūkesčius ir poreikius pavyzdžių.
Balandį turėsiu vykti apžiūrai: net nesirūpinu niekuo, žinau, kad man bus paskambinta, maloniai priminta apie vizitą, puikiai aptarnauta ir būsiu išlydėtas su šypsena.“
Pasak gydytojo, sėkmingam venų varikozės gydymui taip pat svarbi diagnostika iki lazerinės procedūros. Kuo tiksliau ištiriame venų kraujotakos pažeidimus ultragarsu, tuo optimalesnis rezultatas pasiekiamas.
„Lazerinis kojų venų varikozės gydymas – tiksliausias būdas efektyviai ir saugiai atlikti venų kamienų ir šakų abliaciją, išvengiant recidyvų, limfagyslių ir nervų pažeidimų.
Yra toks medicininis terminas „Zero Point“: operuojant su radialinės srovės lazeriu, preciziškai pasiekiami pagrindiniai anatominiai taškai.
Taikant kitus kamieninės venų varikozės gydymo metodus, dažniausiai ji šalinama tik 1,5 – 5 centimetrų atstumu nuo patologijos atsiradimo vietos.“
Endovaskulinio lazerinių kojų varikozės gydymo pranašumai, lyginant su standartine chirurgine operacija:
- minimali recidyvų tikimybė, kad procedūrą teks kartoti. Geras kosmetinis efektas, nes nėra pjūvių;
- greita reabilitacija: po operacijos, kuri atliekama naudojant vietinę nejautrą, pacientas gali iš karto vykti namo ir po savaitės galima grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.
Su „Clinicus Klaipėda” teikiamomis kraujagyslių chirurgų paslaugomis ir kainomis galite susipažinti čia.