Kuo žmogus vyresnis, tuo jo žvilgsnis pamažu ima blėsti. Ilgainiui keičiasi ir akių forma: vokai išbrinksta, po akimis atsiranda „maišeliai“. Šias su amžiumi atsirandančias estetines deformacijas lengvai galima pašalinti pasitelkus į pagalbą blefaroplastiką.
Blefaroplastika – tai viena paklausiausių veido plastinių operacijų, kai chirurginiu būdu šalinamas vokų odos, riebalų perteklius. Tokios operacijos trukmė siekia apie vieną valandą, po trumpalaikio, ne ilgiau kaip vieną parą trunkančio stacionaro pacientai į pasaulį ima žiūrėti naujai.
Sėkmingai atlikta vokų plastika iš esmės pakeičia veidą: pašalinami tokie defektai kaip nuleisti akių kampučiai, riebalinės vokų išvaržos, „pavargęs“ žvilgsnis, odos raukšlės, maišeliai po akimis.
Tarp populiariausių blefaroplastikos procedūrų yra šios:
- „Viršutinė“ – operuojami viršutiniai vokai, pašalinamas odos perteklius. Esant poreikiui, plastikos chirurgai gali išpjauti ne tik minkštuosius audinius, bet ir poodinį riebalų sluoksnį. Šiuo atveju riebalų perteklius pašalinamas per įpjovas natūraliose vokų raukšlėse, o pooperaciniai randai nėra matomi.
2. „Apatinė“ – pašalinami maišeliai ir išvaržos po akimis. Kaip taisyklė, pjūvis atliekamas ant blakstieninio vokų kraštelio.
3. Transkonjuktyvinė – jeigu blefaroplastika nereikalauja odos pertekliaus pašalinimo, pjūvis atliekamas vidinėje voko pusėje. Ši operacija populiari tarp jaunesnių žmonių, kai akys dar nespėjo „ištinti“. Riebalinės ląstelienos pašalinimo arba perskirstymo pjūvio vietos aplink akis po operacijos nepastebimos.
4. „Abiejų vokų“ – tai viršutinių ir apatinių vokų blefaroplastika.
5. Lazerinė terapija- vokų korekcijos procedūra atliekama su vietine nejautra be chirurginių invazijų, lazerio spinduliu pažeisti audiniai sugyja greičiau, tačiau pacientai įprastai renkasi radikalesnius ir patikrintus būdus kovai su akių odos pokyčiais.
„Prieš blefaroplastikos operaciją atliekami reikalingi tyrimai, būtina paciento konsultacija su plastikos chirurgu ir anesteziologu. Tradicinių operacijų („viršutinė“, „apatinė“, transkonjuktyvinė) metu pacientams taikoma vietinė nejautra su sedatyvine terapija arba išskirtiniais atvejais – bendroji nejautra. Po operacijos ant akių trumpam uždedamas lengvas tvarstis ir vėsinantis ledas“, – pasakojo „Clinicus Klaipėda” plastikos chirurgas Rokas Bagdonas.
Apie pooperacinius pacientų pojūčius pasakoja Rokas Bagdonas: „Pirmosiomis valandomis po operacijos, pasibaigus narkozei, pacientai gali jausti diskomfortą akių zonoje, kuris pašalinamas preparatais nuo skausmo. Tynimas, mėlynės praeina per 5-7 dienas, todėl viešose vietose teks akis slėpti po akiniais nuo saulės. Išėmus siūlus, 2-3 savaites gyjančių randų vieteles, jeigu pageidaujama, galima šiek tiek maskuoti kosmetinėmis priemonėmis. Skaityti po vokų plastikos rekomenduojama ne anksčiau kaip trečią parą po operacijos, nešioti kontaktinius lęšius – po 2 savaičių. Aktyvus gyvenimo būdas ir fiziniai krūviai rekomenduojami tik po 3 savaičių.“
Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 665 14000 ir el. p. [email protected].