Gražūs, stangrūs sėdmenys – daugelio moterų svajonė. Sėdmenų forma ir tūris yra vienas iš pagrindinių ir prigimtinių moteriškumo elementų, o šiandien grožio standartus diktuoja platesnius klubus ir apvalesnį užpakaliuką turinčios dailiosios lyties atstovės.
Kas lemia bendrą sėdmenų išvaizdą? „Amžius, mityba, pasyvus gyvenimo būdas ir daugelis kitų aplinkybių, – sako „Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius ir „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas.
– Laikui bėgant sėdmenys tampa minkštesni, nukarę, praradę apimtis, o kartais mažesnis jų tūris yra prigimtinis dalykas.“
Anot estetinės chirurgijos specialistų, padėti moterims, kurios nėra patenkintos sėdmenų forma, tūriu ir nori pašalinti trūkumus, nesunku – technologinė pažanga medicinoje leidžia pasiūlyti užpakaliuko formos korekcijos, vadinamos gliuteoplastika, procedūras.
Sėdmenų dydį ir formą galima koreguoti keletu būdų: implantais ir/arba riebalų persodinimu.
„Sėdmenų korekcinė operacija trunka nuo vienos valandos iki trijų, priklausomai nuo operacijos sudėtingumo ir metodo.
Metodo pasirinkimas priklauso nuo individualių paciento problemų, sėdmenų sandaros ypatybių ir asmeninių pageidavimų“, – aiškina dr. Rokas Bagdonas.
Jo teigimu, pooperacinis reabilitacinis periodas trunka iki 3 mėnesių. Šį laikotarpį būtina griežtai paisyti plastikos chirurgo rekomendacijų, padedančių pasiekti idealų rezultatą, o pasibaigus šiam periodui pacientės gyvena įprastu gyvenimo ritmu be jokių ribojimų.
SĖDMENŲ FORMOS KOREKCIJA IMPLANTAIS
Pasak dr. Dainiaus Daunoravičiaus, prieš kelis dešimtmečius kūno kontūrus tebuvo galima kantriai metai iš metų bandyti tobulinti fizinių pratimų pagalba, o dabar moterims padeda vienu ženkliausių plastinės chirurgijos pasiekimu vadinama gliuteoplastika – sėdmenų formos ir apimčių koregavimas silikono implantais.
Sėdmenų formos korekcija tapo labai madinga tarp jaunų merginų, tačiau puikiai padeda ir tiems, kurie dėl sumažėjusio svorio, amžiaus pokyčių ar kitų priežasčių susidūrė su sėdmenų audinių atrofija, deformacija, sėdmenų nusileidimu arba mažu sėdmenų tūriu.
„Beje, šios operacijos paklausios ne tik tarp moterų, norinčių turėti ne tik tvirtus, bet ir anatomiškai taisyklingos formos sėdmenis, bet ir tarp vyrų“, – pastebi plastikos chirurgas.
Atliekant gliuteoplastikos operaciją, pilna nejautra ir pjūviai, daromi raukšlėje tarp sėdmenų, padeda užtikrinti kuo didesnį paciento komfortą ir mažiausiai pastebimus randus. Po operacijos nerekomenduojama sėdėti pirmąją savaitę, taip pat pirmus kelis mėnesius pravartu nešioti kompresines kelnaites.
Fizinis krūvis leidžiamas ne anksčiau kaip po 4-6 savaičių.
Esminis dalykas, kurį pacientai turi įsiminti visam gyvenimui – po gliuteoplastikos, kurios metu užpakaliukas pakoreguotas silikoniniais implantais, draudžiamos injekcijos į sėdmenis.
„Clinicus Vilnius“ ir „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgai dr. Dainius Daunoravičius ir dr. Rokas Bagdonas operacijų metu naudoja tik pažangiausius sertifikuotus sėdmenų implantus, kurių formą ir dydį padeda pasirinkti pagal individualią kiekvieno paciento kūno anatomiją ir pageidavimus – pavyzdžiui, ar norite išsiskirti, ar atrodyti natūraliai. Operacijos rezultatai ilgalaikiai.
SĖDMENŲ FORMOS KOREKCIJA RIEBALAIS
Sėdmenų formai pakoreguoti taikomas ir riebalų siurbimas (liposakcija) – vienas pagrindinių plastinės chirurgijos būdų siekiant suteikti ar sugrąžinti žmogaus kūnui patrauklias linijas.
Nusiurbti riebalai dėl riebaliniame audinyje esančio didelio kiekio kamieninių ląstelių yra puiki natūrali „statybinė“ medžiaga, koreguojamoms kūno kontūro vietoms suteikianti putlumo, išraiškingumo. Būtent riebalų persodinimo metodika, ištobulinta per daugelį dešimtmečių, o pastaruoju metu dėka išvystytų technologijų esanti savo sėkmingo pritaikymo šlovės viršūnėje, dažnai naudojama siekiant patobulinti sėdmenų formą bei apimtis.
„Nors riebalų persodinimas – techniškai sudėtinga procedūra, reikalaujanti ypatingo kruopštumo, nuoseklumo, kur svarbūs visi etapai – tiek švelnus riebalų nusiurbimas, jų plovimas, paruošimas nekontaktuojant su oru bei delikatus jų suleidimas į norimą sritį, bet rezultatai visada būna džiuginantys“, – užtikrina dr. Rokas Bagdonas.
Ir jis, ir jo kolega dr. Dainius Daunoravičius, turintys didelę patirtį, riebalų persodinime naudoja modernias ir sertifikuotas riebalų persodinimo sistemas, pagamintas JAV, kurios leidžia pasiekti didesnį riebalų prigijimo laipsnį (iki 90%) ir geriausių vizualinių rezultatų.
Riebalų persodinimo metodika sėdmenų formos dailinime gali būti naudojama atskirai arba kartu su silikono injekcijomis.
PABAIGAI
Šiuolaikinė plastinė chirurgija – labai dinamiška, atvira naujovėms medicinos sritis. Nors daugelį problemų vis dar reikia spręsti skalpelio pagalba, labai sparčiai tobulėja ir mažiau invazinės metodikos. Plastikos chirurgai dr. Rokas Bagdonas ir dr. Dainius Daunoravičius žinių semiasi ir nuolat tobulinasi įvairiuose seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir užsienyje.