fbpx
Search
Close this search box.

Riebalų siurbimas – kūno kontūro modeliavimui

Riebalų siurbimas (lipoksacija) – viena dažniausiai atliekamų plastinių operacijų, ypač populiari Vakarų šalyse. Pagrindinė jos funkcija – kūnui suteikti patrauklią išvaizdą.

Priklausomai nuo individualių kiekvieno žmogaus kūno savybių, riebalai gali kauptis skirtingose vietose, ypač  tokiose, nuo kurių jų pašalinti nepadeda nei sportas, nei dietos. Dažniausiai riebalai siurbiami nuo pilvo, juosmens, šlaunų, nugaros, kelių vidinių pusių, žastų ar pasmakrės.

„Svarbu suprasti, kad riebalų siurbimas nėra dietos ir sporto pakaitalas ar būdas svorio mažinimui. Liposakcija – tai būdas modeliuoti kūno kontūrą, dailinti jį mažinant nepageidaujamų riebalinių ląstelių sankaupas“, – sako „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas Rokas Bagdonas.

Pirmieji riebalų siurbimo metodai atsirado maždaug 1974 metais. Jie vadinti sausaisiais. Tiesa, šie metodai, nors ir pradėjo šios procedūros populiarinimo kelią, dažnai neduodavo laukiamo rezultato. Po dešimtmečio, išradus drėgnąją (arba brinkinančią) techniką, kai į probleminę zoną operacijos pradžioje būdavo suleidžiami kraujagysles siaurinantys preparatai, anestetikai ir fiziologiniai tirpalai, rezultatai žymiai pagerėjo. Vėliau pradėti taikyti daug modernesni ultragarsiniai liposakcijos bei lazerinės liposakcijos metodai, tačiau pirmoji neužtikrino reikiamo odos patempimo po operacijos ir pacientai likdavo nepatenkinti dėl nukarusios odos, o antroji sukelia didesnį audinių randėjimą bei neužtikrina tolygaus riebalų pašalinimo nuo didesnių plotų.

Šiandien, pasak „Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgo Dainiaus Daunoravičiaus, riebalų siurbimo procedūros atliekamos pagal patobulintas metodikas naudojant inovatyvias technologijas. Ne mažiau svarbu pasirinkti ir kvalifikuotą specialistą, nes operacijos atlikimas reikalauja daug kruopštumo bei kantrybės. Remdamasis geriausiomis plastinės chirurgijos tradicijomis ir savo patirtimi, dr. Dainius Daunoravičius teigia, kad mechaninis riebalų pašalinimo metodas, kai per mažus 2 mm pjūvelius į pageidaujamus nusiurbti plotus įvedamas specialus metalinis vamzdelis (kaniulė), yra vienas efektyviausių, saugiausių ir patikimiausių.

Jo kolega dr. Rokas Bagdonas papildo, kad prie operacijos rezultatų sėkmės daug prisideda ir inovatyvūs riebalų siurbimo aparatai, tokie kaip „Clinicus“ chirurgų naudojamas naujos kartos „Lipomatic“. Skirtingai nei įprastuose riebalų siurbimo aparatuose, jame įdiegta infragarsinio vibravimo funkcija, kurios dėka mažesniu nei 20Hz dažniu vibruodama kaniulė leidžia pasiekti ne tik daug geresnių rezultatų, bet ir padeda organizmui išskirti endorfinus, veikiančius kaip natūralus anestetikas ir skatinančius greitesnį gijimą po procedūros. Saugumą ir lygiai nusiurbtą paviršių garantuoja automatinis aparato išsijungimas, apsaugantis nuo netyčinio prisilietimo prie gilesnių nei reikalinga audinių sluoksnių.

Dr. Rokas Bagdonas pabrėžia, kad pacientams nebereikia baimintis po riebalų siurbimo operacijos liekančių duobučių ar apelsino žievelės išvaizdos odos.

Abu plastikos chirurgai teigia, jog liposakcijos procedūros rezultatai laikomi ilgalaikiais, nes nusiurbtos riebalinės ląstelės nebeatauga. Tiesa, pasak jų, reikia turėti omenyje, kad po siurbimo likusios riebalinės ląstelės didėja arba mažėja, priklausomai nuo kūno svorio pokyčių.

Plastikos chirurgai Rokas Bagdonas ir Dainius Daunoravičius savo pacientams rekomenduoja 4-6 savaites po operacijos dėvėti specialų korsetą, kuris užtikrina sėkmingam audinių sugijimui reikiamą suspaudimą ir odos prisitaikymą prie pasikeitusio kūno kontūro. Kaniulės įvedimo vietose likę randeliai yra labai maži, greitai išblunka, ypač jeigu yra naudojamos specialios priešrandinės priemonės.

Riebalų siurbimo operacija gali būti derinama su kitomis procedūromis, dažniausiai su pilvo sienos plastika, veido korekcijomis arba krūtų, sėdmenų ar kitų pageidaujamų kūno vietų didinimu, putlinimu tais pačiais nusiurbtais riebalais – šiandieninių medicinos technologijų ir chirurgų meistriškumo dėka nuo pilvo nusiurbtus riebalus galima sėkmingai perkelti į krūtinę ar sėdmenis, taip dar labiau padailinant siluetą..

„Clinicus“ plastikos chirurgai naudoja pažangias, riebalams su oru kontaktuoti neleidžiančias riebalų persodinimo sistemas. Jos kartu su riebalų siurbimo sistema ne tik garantuoja aukštesnį persodinamuose riebaluose esančių kamieninių ląstelių gyvybingumą, bet ir tai, kad prigis net iki 90 proc. persodinamų riebalų kiekio.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją