fbpx
Search
Close this search box.

Krūtų padidėjimas vyrams tampa didele psichologine problema

Statistika teigia, kad ginekomastija – vyro pieno liaukų, t.y. krūtų, padidėjimas kamuoja mažiausiai 30 proc. vyrų.

„Fiziškai ginekomastija nėra pavojinga. Didžiausias jos sukeliamas diskomfortas yra psichologinis.  Būtent jis ir kamuoja vyrus – pradedant tuo, kad tenka atsisakyti tam tikrų drabužių ir atvirkščiai – nešioti tik didesnius, ir baigiant tuo, kad jiems gėda nusirengti paplūdimiuose ar baseinuose. Net apsinuoginimas intymesnėje aplinkoje nebeatrodo toks nerūpestingas dalykas“, – sako „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas.

Treniruotės sporto salėje nepadeda sumažinti padidėjusios krūtinės

Tikrosios ginekomastijos atveju vienintelis būdas vyrams atsikratyti moteriškos krūtinės yra plastinė operacija. „Daugelis moterišką krūtinę turinčių vyrų galvoja, kad jos neteks praleidę daugiau laiko treniruoklių salėje. Deja, turime nuvilti – tai nepadeda. Atsirandant raumenims krūtinės riebalinis audinys tik dar labiau išstumiamas į paviršių“, – aiškina dr. Dainius Daunoravičius, „Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgas.

Nepadeda ir jokios dietos. Priešingai, pasak medikų, vyras gali numesti nemažai svorio, tačiau krūtinė ne tik lieka – sulysus torsui ji atrodo net kur kas didesnė nei prieš tai.

Krūtis susimažinę vyrai atgauna savivertę

„Po krūtinės sumažinimo operacijos visų vyrų psichologinė būklė pastebimai pagerėja. Tai pastebime kalbėdamiesi su pacientais po operacijos. Būna, kad pacientai po operacijos praėjus net ne vienai savaitei ar mėnesiui skambina po kelis kartus ir, negalėdami atsidžiaugti visiškai nauja gyvenimo kokybe, mums dėkoja. Vis dėlto dėkoti jie turėtų patys sau – kad paprasčiausiai ryžosi tai operacijai“, –  teigia dr. R. Bagdonas.

Plastikos chirurgas dr. D. Daunoravičius taip pat drąsina nuo ginekomastijos kenčiančius vyrus sakydamas, kad nei pati operacija, nei pooperacinis laikotarpis ilgai netrunka. „Plastikos operacijos esmė paprasta – nusiurbimo (liposakcijos) būdu pašalinami riebalai ir, prireikus, pieno liaukos. Operacija trunka vieną ar dvi valandas, pacientui taikoma nejautra, o po operacijos jis namo išleidžiamas tą pačią dieną“, – aiškina plastikos chirurgas.

Pasak gydytojų, maždaug 3– 4 savaites po operacijos pacientui tenka nešioti specialią kompresinę juostą, o po mėnesio ar pusantro vyras drąsiai grįžti į aktyvią veiklą. „Galimos komplikacijos, pavyzdžiui, mėlynės, yra minimalios. Palyginti su vyro atgauta saviverte ir psichologiniu komfortu, tai – visiškas niekis“, – teigia R. Bagdonas.

Pagrindinės priežastys, kodėl vyrams didėja krūtys

Pagrindinė ginekomastijos priežastis – per didelis moteriškų lytinių hormonų estrogenų ir per mažas vyriškų hormonų androgenų kiekis vyro organizme. Dėl šio hormonų sutrikimo ginekomastija gali pasireikšti įvairiame amžiuje – tiek kūdikystėje, tiek bręstant ar senstant. Be to, ginekomastija gali atsirasti ir dėl įvairių auglių (sėklidžių, kasos, skrandžio ir pan.), taip pat dėl kai kurių vaistų, pvz. antidepresantų, poveikio. Pastebima, kad ginekomastiją gali sukelti ir anaboliniai steroidai, kuriuos neretai naudoja treniruoklių salėse plušantys vyresni vyrai. Tiesa, būna ir pseudoginekomastija, kai vyrų krūtinė gali padidėti dėl per didelio antsvorio. Tokiu atveju ją sumažinti galima pradėjus sportuoti ir tinkamai maitintis.

Registruokitės konsultacijai Klaipėdoje tel. +370 665 14000

Registruokitės konsultacijai Vilniuje tel. +370 670 17111

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją