fbpx
Search
Close this search box.

Grožio eksperimentų pasekmes tenka šalinti medikams

Grožio eksperimentų pasekmes tenka šalinti medikamsSveikatos sutrikimai, sudarkytas veidas – su tokiomis problemomis susiduria pigesnėmis odos jauninimo paslaugomis susigundžiusios moterys.

Lūpų putlinimo ar veido injekcijų meistrėmis leidžia sau vadintis vis daugiau abejotinos kvalifikacijos „grožio specialistų“ – Lietuvos įstatymai to nedraudžia.

Medikai perspėja nepasikliauti skambiais reklaminiais šūkiais internete, ypač kai pasirenkamos invazinės odą jauninančios ir raukšles lyginančios procedūros.

Pasekmės – visam gyvenimui

„Clinicus Klaipėda“ dermatologė Agnės Bagdonė perspėja moteris apie pavojingą riziką, kai pasirenkamos nekvalifikuotų kosmetologų paslaugos: „Deja, bet dažnai po skambiais „grožio meistrų“ pavadinimais slepiasi trumpus kursus išklausę asmenys, eksperimentuojantys su moterų veidais. Ne kartą po apsilankymų pas abejotinos kvalifikacijos „lūpų putlinimo specialistę“ ar „veido injekcijų profesionalę“ teko šalinti rimtas problemas.“

Medikė prisimena ne vieną sudėtingą atvejį: „Moteris nuėjo pas kosmetologę į namus pasuputlinti lūpas hialurono rūgštimi. Po procedūros ant lūpų susidarė guzai. Neaišku, kokia specialistė procedūrą atliko, kokį iš tikrųjų produktą suleido.

Tokiais atvejais tenka taikyti specialų gydymą. Kartais aplaidus tokių grožio meistrių darbas sukelia visam gyvenimui liekančias pasekmes. Tokios istorijos skatina naujų mitų atsiradimą, neva injekcijos ir grožio procedūros yra žalingos. Kai jas atlieka patyrę ir kvalifikuoti medikai, saugumas ir patikimumas yra garantuotas.“

Teisinis reglamentavimas – neaiškus

Nuo 2018 m. liepos 2 d. iš kosmetiko ar kosmetologo rengimo studijų programų išbraukiami mezoterapijos ir daugiafunkcinės odos priežiūros moduliai. Naujus apribojimus profesinėms mokykloms, ruošiančioms kosmetologus, nustatė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nors SAM oficialiai išaiškino, kad minėta veikla – ne kosmetologų kompetencija, tačiau aiškaus reglamentuoto teisinio draudimo nėra jau dirbantiems grožio specialistams.

Dermatologė A. Bagdonė mano, kad sugriežtinus reikalavimus ir teisiškai reglamentavus tvarką kiltų mažiau problemų, kai žmonės renkasi grožio specialistą. Maža to, prireikus būtų suteikta teisė reikalauti atsakomybės už netinkamai atliktas procedūras.

Grožio eksperimentų pasekmes tenka šalinti medikamsProcedūras turi parinkti specialistas

Gydytojos A. Bagdonės teigimu, odos jauninimo procedūras atliekantis specialistas privalo turėti specialių medicininių žinių ir patirties: „Būtina išmanyti žmogaus anatomiją, itin tiksliai nustatyti taškus injekcijoms. Dėl to medikai profesionalai nuolat tobulinasi ir gilina žinias Lietuvoje ir užsienyje.

Be to, procedūros turi būti atliekamos steriliai ir saugiai – deja, šių reikalavimų laikosi ne visi grožio specialistai. Kai kurie leidžia pačioms moterims pasirinkti draugių patirtimi paremtas injekcijas. Nors ko reikia konkrečiai moteriai, turi spręsti ne ji pati, o medikas.“

Gydytoja taip pat perspėja, kad sveikatai kenkia ne tik nekvalifikuoto specialisto darbo vaisiai, bet ir per dažnos procedūros: „Jeigu grožio meistru save vadinantis specialistas teigia, kad botulino injekcijas galima kartoti dažniau nei kas keturis mėnesius – tai signalas susirūpinti. Per dažnai kartojamos procedūros su šiuo jauninamuoju preparatu gamina antikūnus ir ilgainiui botulino injekcijos tampa tiesiog nebeveiksmingos.“

Išankstinė registracija pas gydytoją dermatologę Agnę Bagdonę „Clinicus Klaipėda“ – tel. +37066514000.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją