fbpx
Search
Close this search box.

Ginekologinė laparoskopija – rimtoms sveikatos problemoms spręsti tausojančiu metodu

Diagnostines ir gydomąsias laparoskopinės ginekologijos operacijas „Clinicus Klaipėda” atlieka gydytojas Marius Diržauskas

Minimaliai invazinė chirurgija atvėrė galimybes diagnozuoti ir gydyti ligas be klasikinės chirurgijos metodų, didelių pjūvių ir ilgo reabilitacinio laikotarpio.

Laparoskopinės operacijos metu pilvo sienoje atliekami keli nedideli pjūviai. Naudojant specialią įrangą ir optinę sistemą, chirurgas juos valdo nuotoliu, stebėdamas organus monitoriuje.

Ginekologinė laparoskopija gali būti:

diagnostinė: padeda išsiaiškinti neaiškios kilmės ūmaus ar lėtinio skausmo priežastis apatinėje pilvo dalyje, vertinti kiaušintakių pratekamumą ir kitus veiksnius (pavyzdžiui, endometriozę, sąaugas), esant vaisingumo sutrikimams;

gydomoji: kiaušidžių cistų, gimdos miomų, ektopinio nėštumo, onkologinių susirgimų šalinimas, navikinių darinių biopsija ir kt.

Kiaušidžių cistos

Formuojasi dėl menstruacinio ciklo sutrikimų, endokrininės sistemos patologijų. Funkcinės folikulinės cistos susidaro neįvykus ovuliacijai. Taip pat gali būti geltonkūnio cistos, kiaušintakių cistos.

Tai gerybiniai dariniai, tačiau bet kada jie gali tapti piktybiniais, todėl svarbus reguliarus jų stebėjimas.

Operacija atliekama, kai cistos neišnyksta, didėja, atsiranda klinikiniai simptomai (pavyzdžiui, pilvo skausmai, nereguliarus kraujavimas).

Endometriozė

Lėtinė liga, kai panašūs į gimdos gleivinę audiniai implantuojasi už gimdos ertmės ribų. Ligos simptomai ir eiga priklauso nuo pažeidimo vietos.

Dažniausiai būdingos skausmingos, nereguliarios mėnesinės, skausmas mažojo dubens srityje, diskomfortas lytinių santykių metu, nevaisingumas ir kt.

Ginekologinės laparoskopijos metu koaguliuojami iš išpjaunami endometriozės židiniai ir dėl jų išplėtimo atsiradusios sąaugos.

Sąaugos

Dažniausiai jos atsiranda dėl lytiškai plintančių ligų (LPL), rečiau būna dėl endometriozės ar susiformuoja po operacinio gydymo.

Negimdinis nėštumas

Diagnostikai ir gydymui dažniausiai taikoma laparoskopija, kurios metu pašalinami nėštuminiai audiniai.

Gimdos miomos

Gerybiniai gimdos lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląstelių navikai. Jie diagnozuojami kas trečiai moteriai, vyresnei kaip 35-40 metų.

Miomoms būdingi simptomai: nereguliarus kraujavimas iš gimdos, gausios ir ilgos mėnesinės, įvairaus pobūdžio apatinės pilvo dalies skausmas, dažnas šlapinimasis, vidurių užkietėjimas. Miomos gali būti ir nevaisingumo priežastimi.

Pasiruošimas operacijai

„Clinicus Klaipėda“ ginekologines laparoskopines operacijas atlieka akušeris ginekologas Marius Diržauskas: „Medicina sparčiai žengia į priekį: daugelis ginekologinių ligų nūdien yra visiškai išgydomos.

Diagnostinė ir operacinė laparoskopija – saugus ir ekonomiškas būdas moterų lytinės sveikatos problemoms spręsti. Deja, tausojanti intervencija gali būti taikoma tik tais atvejais, kai tokios ginekologinės ligos kaip miomos ar onkologiniai susirgimai dar nėra toli pažengę“.

Prieš operaciją būtina konsultacija, gydytojas paaiškins, kokius būtina atlikti laboratorinius tyrimus (bendrasis kraujo, šlapimo, elektrokardiograma etc.).

Likus 6 val. iki diagnostinės ginekologinės laparoskopijos rekomenduojama nieko negerti, 12 val. – nevalgyti.

Išankstinė registracija į konsultaciją: tel. 8 665 14000, [email protected] arba užpildykite formą mūsų svetainėje.

Paslaugų kainos – kategorijoje „Akušeriai ginekologai“. ->>

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją