fbpx

Minimaliai invazyvus antakių lanko pakėlimas ir viršutinių vokų plastika

Plastikos chirurgas Tomas Budrius Klaipėda
Plastinės ir estetinės chirurgijos gydytojas Tomas Budrius

Vokų korekcija – viena dažniausiai atliekamų plastinių operacijų. Siekiant žvilgsniui sugrąžinti išraiškingumą, jaunatviškumą ir žvalumą, viršutinių vokų plastika gali būti derinama su antakių lanko pakėlimu.

Individualią – minimaliai invazyvią metodiką taikantis „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas Tomas Budrius sako, kad antakių lanko pakėlimas iki šiol apipintas mitais.

Kaip išvengti nustebusios išraiškos?

„Dažnai girdžiu iš pacientų, kad bijo antakių zonos patempimo, esą po to teks gyventi su amžinai nustebusio žmogaus veido išraiška. Toks mąstymas yra klaidingas: nenatūralus, nustebęs žvilgsnis atsiranda tik tada, kai atliktas klasikinis antakių lanko pakėlimas, kurio tiesiog nereikėjo daryti.

Todėl labai svarbu prieš operaciją tiksliai įvertinti odos, giliųjų audinių būklę ir parinkti tinkamą sprendimą. Ne visada reikia pakelti visą antakių lanką. Nebent tais retais atvejais, kai yra įgimtas ar susiformavęs akivaizdus vieno antakio nusmukimas“.

Smilkinių būklės įtaka

T. Budriaus teigimu, nors kalbame apie antakių zoną, siekiant suteikti žvilgsniui gaivumo, iš tikrųjų fiziologiškai oda smunka ties smilkiniais. Dėl to žemėja antakių apatinės dalies „uodegėlės“.

Kai pasmunka oda smilkinio zonoje, susiformuoja vadinamasis „kabantis stogelis“. Tai yra viena dažniausių priežasčių, kai pacientai skundžiasi viršutinių vokų odos pertekliumi.  Juk tas perteklius  neužauga, o atsiranda būtent dėl smilkinių pasmukimo.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tokia situacija yra pas devyniasdešimt procentų žmonių. Ir šiuo atveju tikrai nereikia atlikti pilną antakių lanko pakėlimą – natūralaus, jaunatviško žvilgsnio rezultatas pasiekiamas minimaliai atlaisvinant audinius smilkinio srityje ir antakio šone.“

Mažai invazyvios antakių lanko ir viršutinių vokų operacijos metu atskiriami audiniai siauroje smilkinio zonoje, atliekamos papildomos lokalios korekcijos.

„Kad būtų užtikrintas natūraliai atrodantis rezultatas, svarbu koreguoti tik tai, kas būtina, neliečiant centrinės antakių zonos. Toks minimalizmas puikiai tinka, kai audinių nereikia stipriai patempti ar pakelti.

Vadinamoji hyper korekcija, pavyzdžiui,  „Cat Eyes“ efektas išgaunamas taikant visai kitą metodiką ir atliekant papildomus pjūvius. Tokia operacija yra labiau intervencinė“, – sako Tomas Budrius.

Mažai invazyvi operacija = endoskopinė?

Plastikos chirurgas prisipažįsta, kad dažnai sulaukia klausimo, ar sąvoka „Mažai invazyvus antakių pakėlimas“ tapatinama su endoskopiniu antakių pakėlimu.

„Endoskopas – tai tik įrankis operacijai atlikti. Juo koreguojami tie patys audiniai, esantys tame pačiame gylyje. Tik operacijos metu gydytojas žiūri į kompiuterio ekraną, o aš operuoju savo rankomis ir akimis – „gyvai“,  kaip sakoma.

Pacientui, išgaunamam efektui operacija endoskopu nesukuria jokios pridėtinės vertės, tiesiog patogiau plastikos chirurgui“.

Pasiruošimą antakių lanko ir viršutinių vokų pakėlimui gydytojas siūlo pradėti nuo konsultacijos: „Svarbu įvertinti odos būklę ir nuspręsti, ar reikia operuoti bei kokią metodiką taikyti.

Kartais antakių pakėlimo net nereikia – užtenka vokų plastikos arba išplėstinės viršutinių vokų korekcijos“, – sako „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas.

Kainoraštį rasite čia – kategorijoje „Veido operacijos“.

Nemokamai su gydytoju galite susisiekti nuotoliniu būdu nemokamai: budrius@clinicus.lt arba užpildykite mūsų svetainėje nuotolinės konsultacijos formą.

Plastinės chirurgijos ir estetinės medicinos klinika

PRENUMERUOTI NAUJIENAS

CLINICUS

VILNIUS

CLINICUS

Klaipėda

© 2020 visos teisės saugomos. CLINICUS.LT

Registracija vizitui

pasirinkite miestą
  • Vilnius
  • Klaipėda

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją
  • Dr. Rokas Bagdonas
  • Dr. Dainius Daunoravičius
  • Tomas Budrius