fbpx
Search
Close this search box.

Tausojantis antakių lanko pakėlimas ir viršutinių vokų plastika

Plastikos chirurgas Tomas Budrius Klaipėda
Plastinės ir estetinės chirurgijos gydytojas Tomas Budrius

Vokų korekcija – viena dažniausiai atliekamų plastinių operacijų. Siekiant natūralaus, harmoningo, jaunatviškai žvalaus žvilgsnio, neretai vien vokų operacijos nepakanka – ją reikia derinti su antakių lanko korekcija.

Individualią, minimaliai invazyvią metodiką taikantis „Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgas Tomas Budrius sako, kad antakių lanko pakėlimas iki šiol apipintas mitais.

Kaip išvengti nustebusios išraiškos?

„Dažnai girdžiu iš pacientų, kad bijo antakių pakėlimo operacijos, esą po to teks gyventi su amžinai nustebusio žmogaus veido išraiška.
Tokį požiūrį formuoja netinkami pavyzdžiai, kai parenkamos klaidingos metodikos arba neteisingai atliekamos operacijos.

Antakių lankui pakelti yra daug būdų, kiekvienas turi savo pliusų ir minusų. Prieš operaciją svarbu tiksliai įvertinti esamus pakitimus, – sako T. Budrius.

98% atvejų reikia kelti ne visą antakių lanką, o tik fiksuoti tinkamoje padėtyje išorinį antakio kraštą. Ir pagalvoti apie natūralų estetinį rezultatą, kurį lemia ne antakių pozicija, o jų forma. Todėl siekiant efektyvaus jauninimo akių zonoje, antakių pakėlimą dažnai verta kombinuoti su viršutinių vokų plastika.“

Smilkinių būklės įtaka

„Clinicus Klaipėda“ plastikos chirurgo teigimu, kai norima sugrąžinti žvilgsniui gaivumą, reikia turėti omenyje, kad fiziologiškai keičiasi ne antakių padėtis ir forma:

„Labiausiai, bėgant metams, kinta smilkinių būklė, kai susiformuoja vadinamasis „kabantis audinių stogelis“. Dėl to „krenta“ ir smilkinių zonoje esantys išoriniai antakių kraštai. Tai yra viena dažniausių priežasčių, kai pacientai skundžiasi odos pertekliumi viršutinių vokų zonoje. Jis neatsiranda savaime,  papildoma oda „neužauga”.

Vadinamoji hiperkorekcija (pavyzdžiui, „Cat Eyes“ ar Kleopatros akių efektas) atliekama taikant jau kitą metodiką su papildomomis manipuliacijomis. Tokia operacija yra labiau intervencinė“.

Mažai invazyvi operacija = endoskopinė?

Tomas Budrius dažnai sulaukia klausimo, ar sąvoka „Mažai invazyvus antakių pakėlimas“ teisingai tapatinama su endoskopiniu antakių pakėlimu.

„Endoskopas – tai tik įrankis, palengvinantis operacijos eigą. Iš esmės, kiekvienos operacijos tikslas yra atlikti tam tikrus veiksmus su veido ar kūno audiniais tam, kad pasiekti norimą rezultatą.

Endoskopas (medicininė mini filmavimo kamera) naudojamas tam, kad detaliau matytum tai, ką darai ten, kur sunku matyti gyva akimi. Endoskopinės operacijos metu kamera yra įvedama į tuos pačius audinius, tik viską stebime per TV ekraną ir audiniais
manipuliuojame, žiūrėdami į jį.

Atliekant pilną antakio pakėlimą, tai turi privalumų, nes pamatyti vidinius antakių kraštus techniškai per minimalų pjūvelį yra sunku. Dažniausiai pacientams pakanka išorinio antakio krašto pakėlimo ir naudoti endoskopą nėra prasmės. Audiniai modifikuojami mažame plote, tad viską galima matyti ir kontroliuoti akimis.

Nuotraukose – tausojanti viršutinių vokų plastika be antakių lanko pakėlimo.  Vaizdas – iš karto po operacijos: jokių siūlės mazgų, mažyčiai pleistriukai šonuose, minimalus patinimas, jokių mėlynių. Pacientė po operacijos keliauja namo ir po savaitės, pašalinus siūlus, pilnai grįžta į darbus

Svarstant apie viršutinių vokų chirurginę korekciją, gydytojas siūlo pradėti nuo konsultacijos: „Svarbu tiksliai pasakyti, kas Jus erzina ir ko tikitės iš šios operacijos, kokį įsivaizduojate rezultatą. Tuomet plastikos chirurgas, individualiai įvertinęs Jūsų audinių pakitimus, pasiūlys tinkamiausią metodiką“, – sako T. Budrius.

Nemokamai su gydytoju galite susisiekti nuotoliniu būdu: [email protected] arba užpildykite mūsų svetainėje nuotolinės konsultacijos formą.

Kainoraštį rasite čia – kategorijoje „Veido operacijos”.

 

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją