fbpx
Search
Close this search box.

Barselonoje – apie laparoskopinę chirurgiją

pilvo chirurgas klaipeda“Clinicus Klaipėda” pilvo chirurgas Marijus Ambrazevičius dalyvavo tarptautinėje endoskopinės chirurgijos konferencijoje Barselonoje (Ispanija).

Gydytojas kolegoms iš viso pasaulio, mokslininkams ir technologinių industrijų atstovams pristatė pranešimą apie “Peutz-Jeghers” sindromą. Tai retas genetinis susirgimas, kai storojoje ir plonojoje žarnose formuojasi jų invaginacijas sukeliantys polipai.

Šiai ir kitoms ligoms  gydyti abdominalinės chirurgijos specialistas M. Ambrazevičius praktiškai taiko mažai invazyvų metodą – laparoskopiją.

Pranešime gydytojas pabrėžė, kad padėti pacientei, sergančiai “Peutz-Jeghers” sindromu ir atlikti laparoskopinę operaciją buvo techniškai sudėtinga, nes prieš tai jai buvo atlikta laparotomija – operacija atviruoju būdu.

“Laparoskopija  – chirurgijos dabartis ir ateitis, nes sutrumpėja reabilitacijos laikas, išgaunamas geresnis kosmetinis rezultatas”, – sako M. Ambrazevičius.

Gydytojo teigimu, šiuo metu  Europoje sparčiai populiarėja imunofluorescencija, kai į paciento kraują, audinius ar šlapimo takus yra suleidžiamas specialus dažas.

Tokiu būdu prieš operaciją galima tiksliau identifikuoti vidinius pakitimus. Pavyzdžiui, atliekant laparoskopinę storosios žarnos operaciją, įvertinami limfmazgiai, vėžio plitimo mastai ir operacijos apimtis.

Tarptautinėje endoskopinės chirurgijos konferencijoje pranešimą skaitė profesorius Mario Morino: pas jį prieš ketverius metus gydytojas M. Ambrazevičius stažavosi Italijoje.

 

 

 

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją