Randų šalinimas

Randų šalinimas
Pilvo, krūtinės pooperacinių randų šalinimo kaina

40-50 €

Karboksiterapijos procedūra strijų gydymui, kaina60-80 €

Randai – matomos žymės, išliekančios sugijus žaizdai. Jie yra neišvengiamas susižeidimo arba operacijos pasekmė, o aiškiai pastebimi, nemalonios išvaizdos arba bjaurojantys randai lieka po sunkaus gijimo. Randai gali būti iškilę arba įdubę, jų spalva ir tekstūra gali skirtis nuo jį supančių sveikų audinių arba būti ypač pastebimi dėl jų dydžio, formos arba vietos.
Randų plastika atliekama, kad rando spalva ir tekstūra būtų kuo panašesnė į jį supančią odą, tačiau, visiškai rando pašalinti neįmanoma.

Kokie būna randai?

Pakitusios spalvos, nelygaus paviršiaus ir kiti subtilesni randai gali būti kosmetiškai paslėpti atlikus operaciją arba kitu, chirurgo rekomenduotu, būdu. Tokio tipo randai nesukelia fizinio diskomforto. Šiai kategorijai taip pat priskiriami aknės randai bei randai, atsiradę po nedidelių susižeidimų ir ankstesnių chirurginių pjūvių.

Hipertropiniai randai yra stori randinio audinio klodai, susiformavę susižeidimo vietoje. Dažnai jie yra iškilę, raudoni ir / arba sukeliantys nemalonių pojūčių, bėgant laikui galintys kiek paplatėti.

Taip pat jie gali būti hiperpigmentuoti (tamsesnės spalvos) arba hipopigmentuoti (šviesesnės spalvos).

Keloidiniai randai yra didesni už hipertropinius randus. Jie gali plisti už žaizdos ar pjūvio ribų. Šie randai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai – ten, kur yra riebalinis audinys: ant veido, kaklo, ausų, krūtinės ar pečių.

Kontraktūriniai randai – randai, ribojantys judesius dėl odos ir pagrindinių audinių, susitraukusių per gijimą. Jų gali atsirasti praradus daug audinio, pavyzdžiui, patyrus nudegimą. Jei kontraktūriniai randai atsiranda ten, kur žaizda jungiasi su sąnariu, gali būti ribojami pirštų, alkūnių, kelių arba kaklo judesiai.

Įvertinęs rando tipą, plastinės chirurgijos gydytojas nustatys, kokios technikos bus taikomos, kad būtų pagerinta rando išvaizda. Dažnu atveju reikalingas randų gydymas arba randų korekcijos. Operacija dažniausiai atliekama taikant vietinį nuskausminimą: procedūros metu skausmo nejausite, bet išliksite budrūs. Po operacijos galėsite iškart vykti namo.

Progresas ir gijimas

Atlikus randų plastinę operaciją, pradinėje gijimo stadijoje pasireiškia tam tikros vietos tinimas, spalvos pasikeitimas arba diskomfortas. Šie simptomai gali tęstis nuo 1 iki 2 savaičių. Gijimas tęsis dar kelias savaites, o sugijus naujam randui, jis išbluks.

Galutiniai randų plastinės operacijos rezultatai bus ilgalaikiai, tačiau kai kuriais atvejais procesas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki 1 metų, kol naujas randas visiškai užgis ir išbluks.

Kitos randų gydymo galimybės

Probleminės odos, randų gydymas atliekamas pasitelkiant karboksiterapiją. Randų naikinimas atliekamas naudojant anglies dioksido dujas, kurios su adata suleidžiamos į odą. Karboksiterapija – efektyvus būdas, kai veiksmingai atliekamas įvairių randų šalinimas, gerinama jų būklė, atkuriamas odos stangrumas. Karboksiterapija ne tik padeda randų naikinimui, bet ir efektyviai gydo strijas.

Pastebimiems randų naikinimo rezultatams pasiekti reikia 3–5 procedūrų, sudėtingesniais atvejais – iki 10 procedūrų kurso. Procedūros kartojamos kas 3 savaites.