fbpx
Search
Close this search box.

Nosies pertvaros korekcija po traumos priminė dėlionę

Nosies pertvaros, formos korekcijaPaauglystėje patyręs nosies traumą palangiškis dvylika metų negalėjo džiaugtis visaverčiu gyvenimu ir nepriekaištingu kvėpavimu.

Prieš metus “Clinicus Klaipėda” plastikos chirurgas Rokas Bagdonas jaunam vyrui atliko rinoplastinę operaciją. Nors nosis pilnai sugyja per dvejus metus, jau šiandien Liutauras Palubinskis džiaugiasi turįs tiesią, simetrišką, visapusiškai funkcionuojančią nosį.

Veidu į ledą ir nesėkminga patirtis ligoninėse

Užsienyje dirbantis ir vasaras Lietuvoje leidžiantis palangiškis traumą patyrė būdamas 14 metų: čiuožinėdamas ant ledo griuvo ir susitrenkė nosį.

Po patirtos traumos nosis ištino, deformavosi, komplikavosi kvėpavimas. Ligoninėse Liutaurui buvo atlikta ne viena operacija, tačiau tai  27-erių metų vyras prisimena su kartėliu: „Patirtis nebuvo maloni, be to, gydytojai negarantavo, kad ateityje galėsiu kvėpuoti  be komplikacijų. Kvėpavimas ėmė sunkėti jau po pusmečio…“

Anuomet Liutauras pats sau pažadėjo, kad daugiau nebus jokių atsitiktinių daktarų. Aktyviai domėjęsis atsiliepimais internete, įvertinęs gydytojo išsilavinimą, didelę darbo patirtį, jis nusprendė patikėti savo nosį plastikos chirurgui dr. Rokui Bagdonui.

„Tai buvo mano pirmoji plastinė operacija, kurios reikėjo ne šiaip dėl grožio. Jeigu išoriškai nosis atrodė, sakykime, neblogai, viduje vaizdas nedžiugino: nosies pertvaros praktiškai nebuvo, o kas buvo likę iš kremzlinės dalies – iškraipyta“, – prisimena savo įspūdžius 2018-ųjų pavasarį po konsultacijos pas gydytoją L. Palubinskas.

Nosies pertvarai atstatyti ausies kremzlės neprireikė

Pacientui dr. R. Bagdonas atliko sudėtingą rekonstrukcinę, pilną nosies korekciją: Liutauro nosies galiukas buvo nulinkęs į apačią, truko kremzlinės dalies. Jis buvo iš anksto įspėtas, kad operacijos metu nosies konstrukcijai atkurti dėl reikalingų audinių trūkumo gali būti panaudota ausies kremzlė. Vis dėlto plastikos chirurgui pavyko sutvarkyti nosį be papildomų kremzlinių audinių, tačiau L. Palubinsko sužalotą nosies pertvarą teko kruopščiai koreguoti, lyg rinkti dėlionę.

„Prieš nosies operaciją įmanoma tik prognozuoti jos sudėtingumą, tikrą situaciją galima pamatyti tik eigoje – atkėlus minkštuosius audinius. Tai lyg išvynioti saldainio popieriuką, kad pamatytum, kas viduje“,- sako plastikos chirurgas.

Po operacijos Liutaurą išgąsdino smarkus tinimas aplink nosį: „Pirmomis savaitėmis atrodė, kad ji tapo dar didesnė nei prieš operaciją. Tačiau gydytojas ramino, kad tai – gijimo proceso dalis. Praėjus trims savaitėms po operacijos vaizdas veidrodyje labai nudžiugino, nors daktaras perspėjo, kad galutinis vaizdas susiformuos dvejų metų bėgyje“.

Praėjus 13-ai mėnesių po operacijos L. Palubinskis sako esantis visiškai patenkintas nosies išvaizda ir atstatyta kvėpavimo funkcija: „Jeigu reikėtų tai pakartoti, nekeisčiau nieko, galbūt tik pasistengčiau tai padaryti anksčiau.“

Plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas konsultuoja „Clinicus Klaipėda“ – Šaulių g. 25 A. Registracija konsultacijoms – tel. 8 665 14000.

Nosies pertvaros korekcijos kaina – 850 – 1100 €, nosies galo korekcija – 1400-1700 €, pilna nosies korekcija – 2000 – 2500 €.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją