fbpx
Search
Close this search box.

Kodėl skauda šoną – atsako gydytojas Marijus Ambrazevičius

skausmas sone

Įkyrus skausmas pilvo šone gali atsirasti aktyviai judant, apsinuodijus, dėl kitų, skubios pagalbos reikalaujančių ligų. „Clinicus Klaipėda“ pilvo chirurgas Marijus Ambrazevičius paaiškina nemalonių, skausmingų simptomų atsiradimo priežastis.

Šono skausmas bėgiojant ar jodinėjant

Viena iš teorijų – vidaus organų kilnojimasis aktyvaus judėjimo metu. Atsiranda tempimas kepenų ar blužnies srityje, kodėl tai pasireiškia, dešimtmetį tokio skausmo priežastys tiriantys mokslininkai neturi vieningos nuomonės.

„Siekiant išvengti varginančių simptomų, rekomenduoju prieš aktyvų judėjimą atkreipti dėmesį į tris dalykus: apšilimą, vartojamą maistą ir gėrimus. Įvairūs tempimo pratimai padeda organizmui prisitaikyti prie fizinio krūvio.

Taip pat 3-4 val. iki to derėtų vengti sotaus ar perteklinio valgymo, daug cukraus, druskos savo sudėtyje turinčių skysčių. Kartais – net ir paprasto vandens. Skrandžio tempimo, pilvo skausmų išvengsite vartodami izotoninius skysčius“, – sako gydytojas M. Ambrazevičius.

Apendicitas: prireiks operacijos

pilvo chirurgija, tyrimai, konsultacija Klaipedoje
Delfi.lt nuotr.

Apie apendicitą signalizuojantis aštrus skausmas gali atsirasti bet  kada: sportuojant, dirbant ar ramiai leidžiant laiką.

Įprastai apendicitas – kirmėlinės ataugos, atsišakojančios nuo  aklosios žarnos, uždegimas pasireiškia ne tik šone jaučiamu  skausmu.

Ligos paūmėjimas sietinas su bambos ir pilvo viršuje jaučiamu  diskomfortu. Nemalonūs, skausmingi pojūčiai gali varginti 12-24 valandas.

„Apendicitas atsiranda ne dėl gyvenimo būdo ar įpročių.  Pagrindinė ligos priežastis – apendikso kraujotakos sutrikimas, kai  kirmėlinėje ataugoje atsiranda kliūtis, trukdanti apendikso  turiniui ištekėti. Prasidėjęs uždegimas gali vystytis iki prakiurimo.“

Kai skausmas pasireiškia dešiniajame šone – klubinėje srityje,  tuomet galima neabejoti, kad simptomai byloja apie apendicitą. Su  šia liga dažniausiai susiduria vaikai ir jauni žmonės nuo 10 iki 20 metų amžiaus.

Vėliau apendicito dažnis sumažėja: remiantis statistiniais duomenimis, tikimybė susirgti šia liga vyrams siekia 8,6 proc., moterims – 6,7 proc.

Šono skausmas ir kitos ligos

Tulžies pūslės uždegimas, lydimas karščiavimo, prakiurusi žarnos opa, inkstų infekciniai susirgimai, ginekologinės problemos ir kitos ligos taip pat gali sukelti šono skausmą. Kai kuriais atvejais labai svarbu laiku suteikti skubiąją pagalbą. Tarp retesnių susirgimų, įtakojančių skausmo atsiradimą šone – Krono liga, onkologija.

Kada nevertėtų užsiimti savigyda, o dėl skausmo šone kreiptis į medikus? Kai skausmas nepraeina ilgą laiką, intensyvėja, atsiranda karščiavimas, pykinimas, pasireiškia gelta.

Paruošta pagal M. Ambrazevičiaus interviu portalui delfi.lt.

Išankstinė registracija į konsultaciją:

+370 665 14000, [email protected]. Laukiame Jūsų Šaulių g. 25A, Klaipėdoje.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją