Pažangi šiuolaikinė plastinė chirurgija siūlo įvairius būdus intymiam grožiui koreguoti. Vienas populiariausiųjų – lytinių lūpų korekcija, vadinama labioplastika.
ISAPS (Tarptautinės plastinės chirurgijos draugijos) kaupiami statistiniai duomenys byloją apie kasmet didėjančią labioplastinių paslaugų paklausą.
„Clinicus“ plastikos chirurgai dr. Dainius Daunoravičius ir dr. Rokas Bagdonas – šios draugijos nariai – pastebi, kad Lietuvoje situacija taip pat keičiasi: moterys drąsiau ryžtasi kalbėti apie intymias problemas ir ieško jų sprendimo būdų.
Nemalonūs pojūčiai ir diskomfortas intymioje zonoje
26-erių kaunietė Monika į plastikos chirurgą dr. D. Daunoravičių kreipėsi 2018-ųjų vasarą. Konsultacijos metu moteris pasakojo, kad apie intymios problemos egzistavimą susimąstė dar būdama 19 metų: „Iš pradžių pajaučiau, kad negaliu komfortiškai dėvėti aptemptų ar nėriniuotų kelnaičių. Maniau, kad pakaks gundančius apatinius pasikeisti patogesniais.
Vėliau nerimas stiprėjo ne tik dėl estetinio vaizdo – jaučiau diskomfortą lytinių santykių metu, negalėjau aktyviai sportuoti – važinėjimas dviračiu, treniruotės sporto klube kiekvieną kartą teikdavo nemalonius pojūčius.
Neseniai susilaukiau vaikelio ir po gimdymo situacija dar labiau komplikavosi, tad nusprendžiau nebedelsti.“
Monika ieškojo informacijos internete, skaitė atsiliepimus apie plastinės chirurgijos specialistus, tarėsi su savo ginekologu: „Skaičiau, kad lytines lūpas nūdien galima koreguoti ne tik operaciniu būdu, bet ir pasitelkus lazerį.
Tačiau šią galimybę iš karto atmečiau – sutuoktinis baiminosi, kad galimos lazerinių procedūrų intymioje zonoje pasekmės dar nėra pakankamai ištirtos.“
Labioplastika – greita ir nesudėtinga procedūra
Pacientei iš Kauno plastikos chirurgas dr. D. Daunoravičius atliko mažųjų lytinių lūpų rezekciją bendrinėje nejautroje ir pakoregavo jų simetriją. Procedūra truko apie pusvalandį, Monikai leista vykti namo praėjus kelioms valandoms po operacijos.
Po lytinių lūpų korekcijos gydytojas rekomendavo mėnesį laiko susilaikyti nuo intymių santykių, nesportuoti, nesilankyti baseinuose ir pirtyse.
Siūlų išėmimas nebuvo reikalingas, nes korekcijos metu panaudoti savaime ištirpstantys siūlai.
Remdamasis pacienčių atsiliepimais, Dr. D. Daunoravičius sako, kad noras pasitikėti savimi ir gyventi komfortišką, visavertį gyvenimą moterims tampa svarbesnis nei baimė kalbėti apie intymias problemas. Juk labioplastika glaudžiai susijusi ne tik su moters fiziologinių ar seksualinių, bet ir su psichologinių problemų sprendimu.
Lytinių lūpų plastikai atlikti naudojami keli metodai: klasikinė apverstos V formos rezekcija, kai audinių perteklius šalinamas pradedamas nuo labiausiai hipertrofuotos lūpų vietos.
Kiti būdai – apatinė rezekcija, kai plastikos chirurgas numato du taškus, tarp kurių pašalinami pertekliniai audiniai ir viršutinė – taikoma tais atvejais, kai audinių perteklius fiksuojamas ir klitoriaus zonoje.
Anatominiai pakitimai gali būti įgimti
Mažosios lytinės lūpos gali padidėti dėl įvairių priežasčių: genetinių, hormoninių, po uždegiminių šlapimo takų pakitimų, po gimdymo.
„Įgimta problema, su kuria susiduria ir nepilnametės merginos – tai ne tik per didelės, bet ir per mažos lytinės lūpos. Vis dėlto lytinių lūpų korekciją rekomenduoju atlikti jau gimdžiusioms moterims, išskyrus tuos retus atvejus, kai chirurginis įsikišimas yra iš tiesų būtinas ir neatidėliotinas“, — sako „Clinicus Vilnius“ plastikos chirurgas dr. D. Daunoravičius.
Lytinių lūpų formos, dydžio, asimetrijos koregavimas vienos operacijos metu gali būti derinamas ir su riebalų kiekio sumažinimu gaktos srityje, makšties „jauninimu“ (vaginoplastika).
Operacijas Vilniuje atlieka plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius, Klaipėdoje – plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas. Registracija į konsultaciją – tel. 8 620 11711.