Search
Close this search box.

Venų varikozė – daugiau nei estetinis diskomfortas

kraujagysliu chirurgas klaipedaVenų varikozė įprastai siejama tik su „iššokusiomis“ venomis ar jaučiamu kojų nuovargiu dienos pabaigoje.

Ignoruojant šią lėtinę ligą, galima susidurti su rimtomis kraujotakos komplikacijomis. Pavyzdžiui, susiformuoja kraujo krešuliai ar sunkiai gyjančios opos.

„Pacientai neretai atvyksta į konsultaciją, kai jau patiria skausmą ar trikdo kojų išvaizda.

Šie simptomai – pažengusios ligos išdava“, – pastebi kraujagyslių chirurgas prof. dr. Edgaras Stankevičius.

Kada būtina kreiptis pas specialistą?

Pirmieji simptomai – kojų sunkumas, tinimas, mėšlungis naktimis neturėtų būti  ignoruojami. Šie požymiai byloja apie galimus veninės kraujotakos sutrikimus.

„Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geresni rezultatai – ir sveikatos, ir estetikos požiūriu“, – pabrėžia „Clinicus Klaipėda” gydytojas.

Išsiplėtusių venų problemą iki šiol lydi įvairūs mitai. Pavyzdžiui, kad varikozė tik pagyvenusių žmonių liga. Deja, bet pirmieji simptomai gali pasireikšti 25–40 metų žmonėms. Ypač, jei yra genetinis polinkis ar dirbama sėdimą/stovimą darbą.

venų varikozė

„Paveldimumas – vienas svarbiausių rizikos veiksnių. Todėl verta tikrintis profilaktiškai, net ir neturint ryškių simptomų“, – sako prof. dr. E. Stankevičius.

Konservatyvus venų varikozės gydymas

Konservatyvus gydymas dažniausiai taikomas, kai varikozės venos dar nėra stipriai išsiplėtusios, o simptomai yra lengvi.

Pirmieji žingsniai, kurie padeda palengvinti simptomus ir užkirsti kelią ligos progresavimui – kompresinių kojinių dėvėjimas, vaistų, vadinamų venotonikais, vartojimas.

Gyvenimo būdo pokyčiai – svorio kontrolė, sveika mityba, ilgo stovėjimo ar sėdėjimo ribojimas, reguliarus judėjimas taip pat stabdo ligos progresavimą.

Mažai invaziniai metodai

Dauguma šiuolaikinių venų varikozės metodų yra minimaliai invaziniai: be pjūvių, taikant vietinę nejautrą:

  • lazerinė abliacija (EVLT) – per kateterį į pažeistą veną nukreipiama lazerio energija, uždaranti ją iš vidaus;
  • radijo dažnio abliacija – veikia panašiu principu, tik naudojama šiluma, o ne šviesa;
  • skleroterapija – ypač tinka mažoms venoms ar kapiliarams šalinti. Į veną suleidžiama medžiaga, kuri sukelia sienelės sukibimą.

„Moderni flebologija leidžia gydyti be skausmo, randų ar ilgo reabilitacijos laikotarpio. Pacientai nustemba, kaip greitai grįžta į įprastą gyvenimo ritmą“, – sako prof. dr. Edgaras Stankevičius.

Ką daryti, jei venų varikozė sparčiai progresuoja

Chirurginė operacija reikalinga, kai konservatyvūs ir mažai invaziniai gydymo metodai nebeužtikrina norimo efekto ir varikozė sparčiai progresuoja.

Dažniausiai tai įvyksta, kai venos yra stipriai išsiplėtusios, kraujotaka sutrikusi ir kyla rimtų komplikacijų grėsmė, kaip tromboflebitas (kraujo krešuliai), odos išopėjimai ar kraujavimas.

Kraujagyslių chirurgijoje naudojami du chirurginės intervencijos būdai: venų šalinimas (flebektomija) ir endoveninis lazerinis gydymas.

Po operacijos, pašalinus pažeistas venas, atkuriama normali kraujotaka dingsta nemalonūs simptomai bei apsisaugoma nuo rimtų komplikacijų ateityje.

Registracija į konsultaciją „Clinicus Klaipėda”: +37066514000, [email protected].

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją
Clinicus

Dovanų kuponas MAMAI,

norintiems parodyti rūpestį Jos sveikata ir grožiu.

Vilnius

20% nuolaida

veido ir kūno stangrinimo kursui su BTL Exilis Ultra 360.

KLAIPĖDA

20% nuolaida

Cryoslim kriolipolizės procedūroms.

CLINICUS
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.