„Clinicus Klaipėda“ pacientams mažai invazyvų chirurginį pilvo deformacijos gydymą atlieka chirurgas Karolis Daktaras.
Laparoskopinės operacijos metu taikomas SCOLA metodas (subkutaninė „Onlay“ laparoskopinė abdominoplastika) leidžia prasiskyrusių tiesiųjų pilvo raumenų korekciją atlikti su minimaliais pooperaciniais randais.
Efektyvūs kompleksiniai sprendimai
Operacija atliekama per nedidelius pjūvius bikinio zonoje, naudojami laparoskopiniai instrumentai.
Procedūros metu atstatoma normali pilvo sienos anatomija: poodinis riebalinis audinys atskiriamas nuo tiesiųjų pilvo raumenų, jie grąžinami į savo vietą.
Sutvirtinama specialiu tinkleliu, kuris padeda išlaikyti pilvo sienos formą, neleidžia raumenims prasiskirti.
Po operacijos kurį laiką rekomenduojama dėvėti korsetą ar specialų diržą, riboti fizinį krūvį.
Rezultatas matomas iš karto, o raumenys sutvirtėja per mėnesį.
Diagnozė „pilvo diastazė“ dažnai susijusi ir su išvaržų – bambos arba baltosios linijos (nuo bambos iki krūtinkaulio) – atsiradimu.
Priežastys – nėštumas, antsvoris, fizinio krūvio stoka
Pilvo diastazė diagnozuojama, kai raumenys prasiskiria daugiau nei 3 cm, praktikoje chirurgai susiduria su didesniais defektais – iki 7-8 cm pločio.
Dažnai su diastazės sukeliamomis pasekmėmis susiduria gimdžiusios moterys, kai fiziniai pratimai nepadeda sugrąžinti buvusių formų:
- atsiranda guzelis bambos srityje ar pilvo sienos vidurio linijoje, neretai skausmingas fizinio krūvio metu;
- stebimas „volelis“ pilvo sienos vidurio linijoje;
- atsikiša pilvukas.
K. Daktaro teigimu, moterims rekomenduojama operuotis tuo atveju, jei nėštumas ateityje nebeplanuojamas, o po paskutinio gimdymo praėjo ne mažiau kaip metai.
Susirūpinti dėl diastazės reikėtų ir labai didelį antsvorį turintiems žmonėms, kurie įprastai net neįtaria turintys šią problemą.
Todėl laparoskopinės operacijos dėl prasiskyrusių raumenų, susiformavusių vienos ar kelių išvaržų neretai atliekamos ir vyrams.
Pilvo raumenų prasiskyrimą ir jungiamojo audinio silpnumą gali taip pat lemti kitos priežastys, įskaitant įgimtus faktorius.