Nepasitenkinimas savo svoriu ir išvaizda gali iš esmės sutrikdyti komfortišką gyvenimo ritmą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. Pirmiausia dera užduoti sau klausimą – kodėl atsirado nepasitenkinimas savimi? Ar tai lėmė aplinkinių nuomonė? Iš kur atsirado antsvoris ir diskomforto pojūtis? Kodėl prastėja sveikatos būklė?
Atsakymus į visus klausimus padeda surasti ir problemas pašalinti klinikos „Clinicus Klaipėda“ specialistų komanda.
Gamta taip sutvėrė žmogų, kad riebalai, būtini žmogaus gyvenimui, linkę kauptis apie vidinius organus, poodinėje riebalinėje ląstelienoje. Nedidelis riebalų sluoksnis apsaugo organizmą nuo temperatūros pokyčių, vidaus organus – nuo galimų pažeidimų.
Be to, riebalai būtini energijai gaminti ir pastovumui palaikyti, organizmui susidūrus su priverstiniu badavimu. Neverta pamiršti, kad riebaliniams audiniams būdingas ir kosmetinis poveikis – tam tikras jų kiekis sukuria išlyginamąjį odos efektą.
Dažniausia antsvorio ir riebalų pertekliaus priežastis – spartus riebalinių audinių kaupimas, kurį skatina persivalgymas.
Jeigu žmogus mažai valgo, bet svoris tik didėja, priežasčių gali būti daug ir jas geriausiai padės įvardinti konsultacija su „Clinicus Klaipėda“ endokrinologu.
Atlikus būtinus tyrimus, paaiškės, ar stinga riebalams skaidyti reikalingų fermentų, ar padaugėjo fermentų, skatinančių riebalų kaupimą, sutriko medžiagų apykaita, ar egzistuoja endokrininės sistemos disfunkcijos požymiai. Šiuo atveju be medikų pagalbos išsiversti neįmanoma.
Antsvorio priežastys gali būti susijusios ir žmogaus psichika – stresas, nerimas gali skatinti persivalgymą, o nutukimo problema, laikoma savyje ir skatinanti savigraužą, gali tapti depresijos priežastimi. Į pagalbą tariantis su savimi ir aiškinantis tikrąsias, dažnai giliai viduje, lyg po užraktu saugomas priežastis, ateis gydytoja psichoterapeutė Vitalija Utkina.
Ar žmogus iš tiesų turi antsvorio, įprastai nustatoma įvertinus kūno masės indeksą (KMI). Jeigu riebalinių audinių perteklius yra nežymus, „Clinicus“ dietologas padės sureguliuoti mitybą, sudarys mitybos planą ir rekomenduos derinti sveiką mitybą su fiziniu aktyvumu.
Profesionali motyvacija – antras sėkmingas žingsnis siekiamo rezultato link.
Kai KMI yra didesnis kaip 35 ar net viršija 40 –t. y. žmonės yra iš tiesų nutukę, į pagalbą gali ateiti pilvo ir endoskopinės chirurgijos specialistai, atliekantys skrandžio mažinimo operacijas.
Nerijus Kaselis, abdominalinės chirurgijos gydytojas, teigia, kad skrandžio mažinimo operacijų paklausa kasmet didėja. Po operacijų, kai paveikiamas natūralus fiziologinis alkio ir sotumo reguliavimo mechanizmas, pacientai netenka nuo 50 iki 90 procentų antsvorio, dingsta susijusios sveikatos problemos – miego sutrikimai, cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija.
Po operacijos greičiau patiriamo sotumo jausmo efektas, mat smegenys operatyviau gauna reikiamą signalą. Toks efektas pasiekiamas atliekant kelių rūšių skrandžio tūrio mažinimo operacijas: apjuosiant reguliuojamu ar nereguliuojamu žiedu, suformuojant „mažąjį skrandį“, šuntuojant skrandį, mažinant skrandžio ir dalies žarnyno tūrį.
Atsikračius didelio kiekio riebalų, įprastai suprastėja ir kūno odos būklė: ji suglemba, susiraukšlėja, akivaizdžiai matomas odos perteklius anksčiau probleminėmis vadintose zonose.
Šią problemą pasiruošę pašalinti „Clinicus“ plastinės chirurgijos specialistai. Plastikos chirurgas Rokas Bagdonas pasirūpins odos pertekliaus pašalinimu ir kūno formų korekcijomis, taikydamas riebalų nusiurbimo metodą.