Nosies plastinė operacija

Nosies formos korekcija (rinoplastika) gerina nosies proporcijas, sukuria harmoningus veido bruožus. Rinoplastika – plastinė operacija, kurios metu ypač derinama estetika ir funkcionalumas. Jos metu plastinės chirurgijos gydytojas suteikia nosiai pageidaujamą formą, nepažeisdamas pagrindinės nosies kvėpavimo funkcijos arba atstatydamas kvėpavimo sutrikimus.
Nosies operacija – viena sudėtingiausių, todėl ją gali atlikti tik patyrę plastinės chirurgijos gydytojai, pasižymintys išlavintu estetinio ir harmoningo veido suvokimu. Nosies plastinė operacija sujungia ir grožio kūrimą, ir sveikatos gerinimą: išsprendžiamos ne tik estetinės, bet ir pablogėjusio kvėpavimo problemos, atsirandančios dėl nosies struktūros defektų ar traumų.

Rekonstrukcinė nosies plastika padeda atstatyti nosies formą po lūžių, netekus dalies nosies audinių ar visiškai netekus nosies. Kartais plastinės nosies operacijos atliekamos ir tais atvejais, kai nustatyti įgimti nosies konstitucijos kauliniai ir kremzliniai defektai.
Įvairios traumos, nelaimingi atsitikimai, iš prigimties kreiva nosies pertvara ar nosies kriauklių hipertrofija sukelia įvairias problemas: knarkimą, ūminę slogą, neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, gali sukelti virškinimo sutrikimus. Rekonstrukcinė rinoseptoplastika ne tik sugrąžina galimybę laisvai kvėpuoti, bet veikia kaip prevencinė priemonė kitiems susirgimams atsirasti.

Nosies operacijos metu gali būti koreguojamas:

  • nosies dydis, kad ji taptų proporcinga veidui;
  • nosies tiltelio plotis arba dydis, šnervių padėtis;
  • nosies profilis su matomomis tiltelio kuprelėmis arba įlinkimais;
  • išsiplėtęs arba išgaubtas nosies galiukas;
  • didelės, plačios arba deformuotos šnervės;
  • nosies asimetrija.

Priklausomai nuo nosies operacijos sudėtingumo, korekcija gali būti atliekama keliais chirurginiais būdais:

  • Didesnės apimties nosies korekcija – atviruoju būdu, kai atliekamas pjūvis nosies šulelio (kolumelos) zonoje ir pratęsiamas šnervių gleivinės abiejose pusėse. Po operacijos lieka nežymus, kelių milimetrų ilgio randelis, siūlai traukiami praėjus 7 dienoms. Šis nosies plastinės operacijos būdas laikomas tiksliausiu ir garantuojančiu sėkmingiausius rezultatus.
  • Smulkios korekcijos – uždaruoju būdu, kai atliekami vidiniai pjūviai nosies gleivinėje. Po operacijos randai yra nepastebimi, siūlai nosies gleivinėje ištirpsta patys.

Plastinė nosies operacija, priklausomai nuo to, kokia konkreti problema šalinama, trunka 1–3 valandas, taikant bendrąją nejautrą. Jeigu nusiskundimų dėl kvėpavimo nėra, pertvara nepakrypusi, tiesi kaulinė dalis, bet nosies forma netenkina estetiniu atžvilgiu, nosies galo plastinė operacija trunka tik 30 minučių. Beje, dažnai nosies galo korekcija rekomenduojama ir tiems, kurie nori pašalinti nosies kuprelę, nes ją sumažinus nosis vizualiai prailgėja.

Nosies plastinės operacijos rezultatai yra ilgalaikiai. Po operacijos, priklausomai nuo atliktos korekcijos apimties, stacionare pacientas turi praleisti 1–2 paras, vėliau pagal chirurgo rekomendacijas būtina atvykti į apžiūrą ir tvarsčių pakeisti. Kontrolinės konsultacijos su plastinės chirurgijos gydytoju gali būti suplanuotos praėjus 3, 6 ir 12 mėnesių po operacijos. Įprastai pooperacinis laikotarpis nėra skausmingas ar itin nemalonus, išskyrus tai, kad pirmomis dienomis nosies ertmėse esantys ilgieji tamponai (setonai) gali kelti diskomfortą. Pirminis sutinimas praeina po kelių savaičių, tačiau galutinai naujas nosies kontūras susiformuoja per metus. Pradinis nosies formos korekcijos rezultatas bus matomas po 4–6 savaičių. Kol nosis galutinai susiformuos, galimi laipsniški nosies pokyčiai. Kol sugyja kaulas, kelias savaites po nosies plastinės operacijos reikia nešioti specialų nosies įtvarą, nenešioti akinių ir vengti fizinių krūvių. Pacientas vėl tampa darbingas praėjus 2–4 savaitėms po nosies operacijos.

CLINICUS plastinės chirurgijos gydytojai naudoja kompiuterinę programą „AlterImage“, kuri kiekvienam pacientui suteikia galimybę virtualiai išvysti prognozuojamą rezultatą. Po plastinės operacijos nosis gyja itin ilgai (galutinis rezultatas po operacijos gali būti akivaizdžiai matomas tik po metų), todėl kompiuterinė modeliavimo programa „AlterImage“ pacientams padeda jaustis ramiau, kai savo akimis mato pokyčius, kurių tikisi, kai pasibaigs pooperacinis laikotarpis.
Konsultacijos metu atliekamas ir kompiuterinis modeliavimas, ir bendroji paciento nosies ir veido analizė, įvertinama kvėpavimo anamnezė. Esant poreikiui, papildomai konsultuojamasi su ANG ligų specialistu. Otolaringologas dažnai dalyvauja ir atliekamos operacijos metu.

Optimalus nosies operacijos rezultatas pasiekiamas tada, kai plastinės chirurgijos gydytojas ir pacientas vienodai supranta, ko tikimasi. Nors egzistuoja tam tikri normatyvai ir aprašymas, kaip turi atrodyti taisyklinga nosis, realus rezultatas modeliuojamas individualiai. Svarbiausia – taisyklinga nosies forma, tinkanti prie paciento veido bruožų ir normalus kvėpavimas per nosį. Įprastai po plastinės nosies operacijos pacientų atsiliepimai būna tik patys geriausi, nes lūkesčiai ir laukiamas rezultatas įvertinami iš anksto.

CLINICUS interneto svetainės galerijoje galima peržiūrėti nuotraukas prieš ir po rinoplastikos bei tokiu būdu įvertinti plastinės chirurgijos gydytojų darbo rezultatus.

Pilnos nosies korekcijos kaina – 2 000–2 500 Eur.

Kitų plastinių nosies operacijų kainos:

  • nosies galiuko korekcija – 1 400–1 700 Eur;
  • nosies pertvaros korekcija – 850–1 100 Eur.

Nosies plastinės operacijos kaina gali varijuoti ir priklausyti nuo papildomų individualių paciento pageidavimų, kurie aptariami konsultacijos su plastinės chirurgijos gydytoju metu.