Randų plastika

Randų plastika


Randai – matomos žymės, išliekančios sugijus žaizdai. Jie yra neišvengiamas susižeidimo arba operacijos rezultatas, o aiškiai pastebimi, nemalonios išvaizdos arba bjaurojantys randai lieka po sunkaus gijimo. Randai gali būti iškilę arba įdubę, jų spalva ir tekstūra gali skirtis nuo jį supančių sveikų audinių arba būti ypač pastebimi dėl jų dydžio, formos arba vietos.
Randų plastika pasitelkiama, kad rando spalva ir tekstūra būtų kuo panašesnė į jį supančią odą, tačiau nors rando išvaizda yra pagerinama, rando visiškai pašalinti neįmanoma.

Kokie būna randai?


Pakitusios spalvos, nelygaus paviršius bei kiti subtilesni randai gali būto kosmetiškai paslėpti operacija arba kitu, jūsų chirurgo rekomenduotu, būdu. Tokio tipo randai nesukelia fizinio diskomforto, šiai kategorijai taip pat priskiriami aknės randai bei randai, atsiradę po nedidelių susižeidimų ir ankstesnių chirurginių pjūvių.

Hipertropiniai randai yra stori randinio audinio klodai, susiformavę susižeidimo vietoje. Dažnai jie yra iškilę, raudoni ir / arba sukeliantys nemalonoių pojūčių, bėgant laikui galintys kiek paplatėti. Taip pat jie gali būti hiperpigmentuoti (tamsesnės spalvos) arba hipopigmentuoti (šviesesnės spalvos).

Keloidiniai randai yra didesni už hipertropinius randus. Jie gali plisti už žaizdos ar pjūvio ribų. Keloidiniai randai gali atsirasti bet kurioje jūsų kūno vietoje, tačiau dažniausiai jie atsiranda ten, kur yra riebalinis audinys, pavyzdžiui, ant veido, kaklo, ausų, krūtinės ar pečių.

Kontraktūriniai randai yra randai, ribojantys jūsų judesius dėl odos ir pagrindinių audinių susitraukusių per gijimą. Jų gali atsirasti praradus daug audinio, pavyzdžiui, patyrus nudegimą. Jei kontraktūriniai randai atsiranda ten, kur žaizda jungiasi su sąnariu, gali būti ribojami pirštų, alkūnių, kelių arba kaklo judesiai.
Įvertinus Jūsų rando tipą, plastikos chirurgas nustatys, kokios technikos bus taikomos, kad būtų pagerinta jūsų rando išvaizda.

Operacija dažniausiai atliekama su vietiniu nuskausminimu, t.y.proceūros metu skausmo nejausite, bet išliksite budrūs. Po operacijos stacionare likti nereikės, galėsite iškart vykti namo.

Progresas ir gijimas


Pradinėje randų plastikos gijimo stadijoje pasireiškia tam tikros vietos tinimas, spalvos pasikeitimas arba diskomfortas. Šie simptomai gali užtrukti nuo vienos iki dviejų savaičių. Gijimas tęsis dar kelias savaites ir sugijus naujam randui, jis išbluks.
Galutiniai randų plastikos rezultatai bus ilgalaikiai, tačiau kai kuriais atvejais procesas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki vienerių metų, kol naujas randas visiškai užgyja ir išblunka.