fbpx
Search
Close this search box.

Pratimai veido raumenims: tarp realios naudos ir žalos

„Pratimai veidui naikina senėjimo priežastį!“, „Veido joga padės jums susigrąžinti jaunystę be jokių chirurginių operacijų!“, „Penkios minutės veido jogos atjaunina ilgam!“ , „Veido joga užkerta kelią naujų raukšlių atsiradimui!“. Šie reklaminiai šūkiai skamba įtikinamai, tačiau ar pratimai veido raumenims iš tiesų yra veiksmingi?

Pratimai veido raumenims arba kitaip – veido joga – tai pratimų, masažo ir atsipalaidavimo technikos derinys, skirtas paveikti veido raumenis. Veido jogos entuziastai tiki, kad tai – geriausias būdas kovoti su raukšlėmis, o radikaliausios šios metodikos propaguotojos ją net vadina „natūraliu“  veido patempimu – procedūra iš plastikos chirurgų arsenalo.

Tokie ir panašūs reklaminiai šūkiai, kuriais moterys viliojamos į įvairiausius kursus bei užsiėmimus, Lietuvoje ir užsienyje seniai nebėra naujiena.

Veido joga ir žmogaus anatomija

Pasak „Clinicus Klaipėda“ gydytojos dermatovenerologės Agnės Bagdonės, prieš atsakant į klausimą, ar veido joga išties yra toks stebuklingas vaistas, verta prisiminti anatomiją: „Žinia, viršutinis veido sluoksnis yra oda, susidedanti iš trijų sluoksnių ir kaupianti proteinus kolageną ir elastiną. Po oda slypi riebalų sluoksnis, o po juo – 43 veido raumenys“. Pasak gydytojos, žmogui senstant, keičiasi visi trys veido sluoksniai – tiek oda, tiek riebalai, tiek raumenys. Rezultatas – raukšlės ir veido formos praradimas.

Šiuolaikinė medicina yra stipriai pažengusi, kad galėtų padėti sulėtinti senėjimo procesus. Gydytoja A. Bagdonė sako, kad brangūs kremai nėra veiksmingi, o veido patempimo operaciją galima vis labiau atitolinti tinkamai rūpinantis savo oda.

Trys efektyvūs šiuolaikinės medicinos būdai prieš veido senėjimą

„Pirma – gydymas lazeriu. Lazeris veikia viršutinį odos sluoksnį ir stimuliuoja kolageno gamybą – tokio efekto nepasieksime naudodami brangiausią kremą. Lazerio pagalba viršutinis odos sluoksnis atsinaujina, raukšlės išnyksta“, – tvirtina „Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatovenerologė Agnė Bagdonė.

Antras būdas, anot gydytojos, skirtas paveikti riebalus –sustabdyti jų praradimą. „Paradoksas, tačiau žmogaus organizmui senstant riebalai ima kauptis ant rankų, torso, o štai iš veido srities dingsta. Jų nykimą gali sustabdyti hialiurono užpildai. Hialuronas sujungia vandenį ir taip drėkina bei tonizuoja odą“, – paaiškina gydytoja.

Trečiasis būdas sustabdyti veido senėjimo procesus – tai vadinamieji neuromoduliatoriai, pavyzdžiui, botulino toksinas. Jie stabdo veido raumenų susitraukimą. „Kūnui senstant šie raumenys didėja ir stiprėja, dėl to ir atsiranda raukšlės, o botulino toksinas išlaiko juos stabilesnės formos“, – sako „Clinicus Klaipėda“ gydytoja A. Bagdonė.

Veido joga lemia spartesnį raukšlių atsiradimą?

Turint žinių apie žmogaus anatomiją, iškyla pagrįstų abejonių dėl veido jogos pratimų efektyvumo. Pasak gyd. A. Bagdonės, pratimai veido raumenims, priešingai nei minėtieji neuromoduliatoriai (pvz. botulino toksinas), skatina intensyvesnę raumenų veiklą ir spartesnį jų stiprėjimą, o šis – greitesnį raukšlių atsiradimą.

Veido jogos propaguotojai su tuo sutikti, aišku, neskubėtų. Anot jų, viskas yra atvirkščiai – esą pratimų metu atpalaiduojant ir sutraukiant veido raumenis raukšlės nyksta, o odos jaunystei palaikyti reikalingo kolageno ir elastino gamybą skatina kartu su pratimais atliekamas masažas. Be to, anot veido jogos šalininkų, masažas stimuliuoja geresnę kraujotaką ir, tuo pačiu, greitesnį toksinų pasišalinimą.

Veido raumenų pratimai – lazda su dviem galais

„Nuolatinė veido raumenų veikla neretai padeda atsirasti vadinamosioms juoko raukšlėms. Ypač lieknesnėms moterims dėl intensyviai atliekamų veido pratimų gali pastebimai sustorėti vertikalieji kaklo raumenys“, – perspėja dermatovenerologė A. Bagdonė.

Taigi, ar į veido jogos užsiėmimus kviečiantys šūkiai yra pagrįsti ir teisingi? Vienareikšmiško „taip“, kaip ir „ne“ medikai profesionalai nesako.

„Jei jums patinka pratimai veidui – darykite juos. Žymiai didesnę žalą veido odai daro saulės poveikis. Nesilankykite soliariumuose, atvirame ore saugokite savo veidą, kaklą ir krūtinę nuo saulės. Ir, aišku, nerūkykite, – pataria „Clinicus Klaipėda“ gydytoja A. Bagdonė, – ir dar vienas svarbus dalykas – jei būsite pavargusi ar nusiminusi, jūsų veidas neatrodys jaunesnis. Žmogus atrodo geriausiai tada, kai yra laimingas“, – įsitikinusi „Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatovenerologė A. Bagdonė.

Registruokitės gydytojos-dermatologės Agnės Bagdonės konsultacijai Klaipėdoje tel. +370 665 14000

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją