fbpx
Search
Close this search box.

Įtraukti krūtų speneliai – ne tik estetinė problema

Plastikos chirurgai dr. Rokas Bagdonas iš „Clinicus Klaipėda“ ir dr. Dainius Daunoravičius iš „Clinicus Vilnius“ pastebi, kad įtraukti krūtų speneliai yra gana dažnas sutrikimas, moterims sukeliantis įvairių nepatogumų: nuo paprasčiausio nepasitenkinimo savo išvaizda iki sunkumų maitinant krūtimi, blogos krūtų aureolės srities higienos ir besikartojančių uždegimų.

Medicininės literatūros duomenimis, net iki 10 proc. visų moterų turi daugiau ar mažiau įdubusius krūtų spenelius. Daugeliu atvejų priežastys yra įgimtos, ir spenelių įdubimas pradeda ryškėti tik brendimo metu. Rečiau jos yra susijusios su traumomis, maitinimu krūtimi, infekcinėmis ar net onkologinėmis ligomis.

Spenelių įdubimas atsiranda dėl per trumpų pieno latakėlių. Kliniškai yra išskiriami trys spenelių inversijos laipsniai. Esant I laipsnio inversijai, spenelis reaguoja į šaltį, yra lengvai iškeliamas pirštais bei gerai išlaiko savo formą. Šiuo atveju tai daugiau estetinė problema, ir ji iš moters neatima galimybės maitinti kūdikį.

„Dauguma įtrauktų spenelių priklauso II laipsnio inversijai – tokie speneliai gali būti ištraukti į paviršių, tačiau daug sunkiau, bei negali išlaikyti formos ir yra vėl linkę įdubti. Maitinimas krūtimi yra įmanomas, tačiau jis gali būti labai apsunkintas. Esant III laipsnio inversijai, spenelio neįmanoma ištraukti, o kūdikio maitinimas yra neįmanomas“, – aiškina dr. Dainius Daunoravičius.
Pasak jo kolegos dr. Roko Bagdono, iki šiol daugeliui moterų tekdavo spręsti sunkią dilemą: atsisakyti korekcijos arba rinktis operacinį gydymą ir netekti galimybės ateityje maitinti krūtimi, mat anksčiau naudota chirurginė technika lemdavo praktiškai visų pieno latakėlių pažeidimą. Toks sunkus apsisprendimas daugelį moterų versdavo atsisakyti chirurginės korekcijos. Laimei, greitai tobulėjanti ir besikeičianti plastinė chirurgija gali pasiūlyti naujų minimalų poveikį organizmui turinčių ir jį saugančių procedūrų.

Šiuo metu plastikos chirurgai įtrauktų spenelių korekciją atlieka kombinuodami tausojantį chirurginį metodą kartu su konservatyviu. Operacija yra atliekama taikant vietinę ar – pacientei pageidaujant – bendrąją nejautrą, per 1-2 mm mikropjūvelius.

„Operacijos metu yra identifikuojami ir atpalaiduojami tik svarbiausi fibrotiški ir sutrumpėję pieno latakėliai, o didžioji dalis latakėlių išlieka nepaliesti. Po operacijos šie išsaugoti latakėliai yra prailginami specialiu pasyvios trakcijos įtvaru, ir galimybė maitinti kūdikį niekur nedingsta“, – sako dr. Rokas Bagdonas ir dr. Dainius Daunoravičius.

Patyrusių plastikos chirurgų teigimu, toks procedūrų derinimas leidžia pasiekti estetiškai ir funkciškai pačių geriausių rezultatų, kurie yra ilgalaikiai, be jokių matomų randų. O svarbiausia, nebetenka rizikuoti dėl galimybės maitinti krūtimi – atvirkščiai, jis tampa tik lengvesnis.

Registracija vizitui

pasirinkite miestą

Registracija nuotolinei
nemokamai konsultacijai

pasirinkite gydytoją